Chat 17

Kromanjonci,prvi moderni evropski ljudi pa još Banaćani;).Druga rečenica nema dodirnih tačaka sa prvom već je refleksija na sve učestalijih pokušaja pravoslavnih zilota da uređuju društvo po svom svjetonazori....kad se posti,kad se smije raditi u njivi,štali,voćnjaku,kad se dozvoljeno prati veš........
 
Meni je jedna pojava jako interesantna. Masa ljudi ne pere veš nedeljom, a pere sudove (u oba slučaja su u pitanju mašine). Ko je lud, a ko zbunjen tu?
 
Јбг веш баш и не мора да се пере сем ако немаш једне гаће, чарапе па немаш шта да обучеш. Док суђе опет није ни хигијенски не прати. Нећеш ваљда у прљаво посуђе опет сипати храну и јести из њега и чекати понедељак?!
 
Pa valjda imaš escajga i tanjira za 2 dana? Strpaš ih u sudomašinu, pa je sutra uključiš. Nemam pojma, sve je to čudno. Menja se vreme, a mi pokušavamo da održimo neke običaje pa nekada nešto bude čudno
 
Не знам зашто уопште преиспитујете обичаје и навике, колико год вам се у неком моменту учинили чудним - узмите их "as is".
 
Baš sad Rističević u skupštini objašnjava kako su juče 2 traktora fendt ( od 300 000 evra ) bila parkiranja ispred skupštine u znak podrške ?
Jer boze moj , kako bi poljoprivrednici kupili takve mašine ako im je loše !
Tako nam i treba .
Ako neko ne veruje neka pogleda RTS 2 ( vreme 16:15 )
 
Биће на крају онако како сам писао пре х времена. Свако удружење, па свако село и на крају сваки појединац у владу на преговоре. За то време кредибилитет опада.
 
Ма правимо нове! И те старе су некад биле нове.
Zamisli kako je bilo nasim pra , pra , pra dedovima kada se pojavila nova vera ( Hriscansrvo ) i pocela da ih ubedjuje i vrbuje da promene svoja verovanja . Mislim da je bilo i primera ako nisu hteli milom dobijali su silom .
A sto se obicaja tice i crvenih slova postojem 7 januar , Uskrs i svoju slavu . O ostalim crvenim slovima ne razmisljam . Ako mi se radi , radicu . I najace su komunjare koje crkva nije videla a sada glume velike vernike . Nece ih oprati ni Dunav ni Sava . Tesko da ce kupiti ulaznicu za raj 🤣
 
Jel sam pisao već za jedan moj slučaj o crvenom slovu?
Trebao nešto da popravim na kolima oko struje i odem kod komšije električara da se dogovorimo,kaže on prekosutra ćemo raditi sutra je ipak veliki svetac crveno slovo... to bi bilo ok da on nije italijan,katolik...😁😁😁
Da ne bude zabune,mislio je na pravoslavni svetac,da li gospojina ili šta je već bilo
..
 
кад год сам радио недељом на њиви са механизацијом имао сам трошак тако да сам баталио рад на црвено слово У Каћкој цркви већина верника су пољопривредници можда и зато што не раде у фирмама па могу доћи радним даном кад је црвено слово
 
кад год сам радио недељом на њиви са механизацијом имао сам трошак тако да сам баталио рад на црвено слово У Каћкој цркви већина верника су пољопривредници можда и зато што не раде у фирмама па могу доћи радним даном кад је црвено слово
Kod mene je kontra situacija. Nedeljom ne mož preći šor od traktora.
 
Nazad
Vrh