Chat 17

To moze tebi i slicnima da prica . Ja ga ne slusam. Kakve veze ima rezolucija sa nama . Skrecu temu , a narod ko som na bucku
 
Zato sto posle rezolucije ide prica da ne moze postojati RS jer je stvorena na genocidnoj tvorevini . Cista logika .
 
Mi smo roba kojom trguju.
Kao na pijaci. Postave najveću cijenu pa počinje cjenkanje.
Oni u prikolici se ne pitaju ništa iako mnogo grokću i bleje.
 
Slusas mnogo vucica i dodika. Rezolucija un nije sudjenje nikakvo , ona su bila davno. Govori se o proglasenju medjunarodnog dana sjecanja na genocid u srebrenici i osudi negiranja...
Ako komentarises vuciceve medije , onda mene ne pitaj sta i kako...
 
Slusas mnogo vucica i dodika. Rezolucija un nije sudjenje nikakvo , ona su bila davno. Govori se o proglasenju medjunarodnog dana sjecanja na genocid u srebrenici i osudi negiranja...
Ako komentarises vuciceve medije , onda mene ne pitaj sta i kako...
Jao bre . A kada je i gde izglasano u UN da je bio genocid . Napisao si poruku kao da je to odavno izglasano a sada samo da odrede datum .
 
Pusti to. Ja i ti nebi trebalo da komentarisemo o Srebrenici ,Jasenovcu . .. Ja bar necu. Trebalo bi samo na neki dan da se sjetimo , da se ne ponovi nikad , i da se protivimo negiranju ... nebi dalje o tome
 
Pusti to. Ja i ti nebi trebalo da komentarisemo o Srebrenici ,Jasenovcu . .. Ja bar necu. Trebalo bi samo na neki dan da se sjetimo , da se ne ponovi nikad , i da se protivimo negiranju ... nebi dalje o tome
Ovo su zeznute stvari i za mir u regionu ovo to nece doneti . Vazno da zapad prica kako je Rusiji u interesu da se ovde zarati a oni licemerno rade na tome .
 
A jbt,svašta ču načitati ovde.Jedina dilema oko prvog maja je ta što on pada na posnu veliku srijedu pa su tzv vjernici su nedoumici da li roštiljati ili ne.
 
Nekako se osjeca napetost. Po Bijeljini se eufor voza na sve strane. Vcrs vidim policija sa dugim cijevima. Samo lud covjek moze zeljeti rat. A i ova prica oko odvajanja. Ni u teoriji od toga nema nista. Jer za Srbe za druge strane Drine, mi nikad necemo biti Srbi, nego uvijek Bosanci.
 
Ako se usvoji rezolucija o Srebrenici biće višnja na torti Srpskog nacionalistickog ludila. Sve naše priče i rasprave tipa- nije genocid, a šta su nama radili,itd padaju u vodu pred činjenicom da će se svake godine pominjati kako su Srbi pobili muslimane i kako se taj datum uzima za dan sećanja na genocid. Ono što nije uspelo ustašama ovi naši debili su uspeli. Samo pokušajte da zamislite tu sramotu kad počnu da nas prozivaju kako smo genocidni narod.
 
Poslednja izmena:
Nekako se osjeca napetost. Po Bijeljini se eufor voza na sve strane. Vcrs vidim policija sa dugim cijevima. Samo lud covjek moze zeljeti rat. A i ova prica oko odvajanja. Ni u teoriji od toga nema nista. Jer za Srbe za druge strane Drine, mi nikad necemo biti Srbi, nego uvijek Bosanci.
Šta fali pojmu Bosanac ili Srbin iz Bosne??Bosna je i Srpska taman toliko koliko je i onih koji se Srbinom ne osjećaju.To odricanje od Bosne nas je i dovelo dovde.Suluda Dodikova imaginacija.
 
Ja sam to uvek povezivao sa geografskim poreklom ne sa nacionalnom ili verskom pripadnošću...
Zato i jesam sremac...
 
Tvoj sremac ima smesan kraj ( AC ) dok kod mene Banacanin ima dobar kraj ( IN ) . Jel treba da ti kazem cija se prezimena zavrsavaju na IN 🤣
Problem kod ovakvog izjasnjavanja je sto onda maticna drzava ne bi imala slogu i jedinstvo a na popisu bi bila u manjini jer svako od nas ima prava da se izjasni kako hoce . U mom selu imamo i jednog marsovca . Sa njim se treba druziti jer ima veza van granica planete Zemlje 🤣
 
Al primetno da je u zadnje vreme tenzija među nama...kažem drugaru crnogorac,on na to ne ja sam srbin,pa reko gde si se rodio i živeo 30 godina,u crnoj gori,po čijem prezimenu selo nosi ime ,pa po tvom,a to selo u crnoj gori...jbo te svi se nešto vređaju i žeste,a niđe veze...bosanac je za mene uvek bio čovek poreklom iz bosne,bio on ramzo,milutin ili davor...jbg..a zbog prokletog rata se sve dovodi u vezu sa nečim što ne vi trebalo...a ja onako,dobro namerno, bez krajne namere...
 
Šta fali pojmu Bosanac ili Srbin iz Bosne??Bosna je i Srpska taman toliko koliko je i onih koji se Srbinom ne osjećaju.To odricanje od Bosne nas je i dovelo dovde.Suluda Dodikova imaginacija.
Jednostavno je tako. Ja licno ne mrzim nikog ni Muslimane ni Hrvate. Idiota ima na sve tri strane. Nacionalnu mrznju su izmislili politicari da se sirotinja zabavlja dok oni uzimaju 10ti ili 100ti milion. Sticajem okolnosti radio sam posao sa Hrvatima a vozaci su bili Muslimani. Nikad nijedan problem svi smo se druzili i postovali. Novac ne gleda nacionalnost. Imam rodbine u Hrvatskoj nikad nisam imao nijedan problem ali opet se ne osjecam lagodno. Cim predjemo u Srbiju u Bezdan osjecam se drugacije kao da sam kuci iako ima 200 km do kuce. To je nesto na sta se ne moze uticati.
 
da će se svake godine pominjati kako su Srbi pobili muslimane
Муслимани су били у СФРЈ а сад себе називају Бошњаци, ако се не варам.
Ако се прогласи геноцид (мимо међународног права) онда би то био још један преседан. До сад није било познато да може да буде геноцид над самим собом. Значи, Срби су побили Србе само су различите вероисповести. Личи ми да смо опет пробни полигон за Русе. Спремају се да Русе прогласе за геноцидан народ јер су побили сами себе (Стаљин побио милионе). Сад што он и није био Рус нема везе.
Tvoj sremac ima smesan kraj ( AC ) dok kod mene Banacanin ima dobar kraj ( IN ) .
Не изазивај судбину! Час посла могу ови новограматичари српског језика да те прогласе Бенаћанцем.
 
Poslednja izmena:
Bilo je na desetine zajedničkih komisija i ekipa koje su utvrđivale tačan broj stradalih u Srebreničkoj akciji.Ovo pišem iz druge ruke pa je vjerodostojnost infa 80%,što je opet zavidno;).Jedan moj poznanik je bio u komisiji za Srebrenicu,i sastančili sa Bošnjacima oko toga u Mostaru,tačna cifra je 1269 žrtava,a stranci i Bošnjaci rekli to sto su rekli,odbio da potpiše 8000,iste sekunde su mu namjestili aferu Orao a i Čavić naredio da potpiše,čim je potpisao oslobodili ga za aferu Orao..... nikad više nije pričao sa Čavom.
Nedugo zatim Čavić je kao predsjednik Republike Srpske potpisao dokument na kom je stajala cifra od 8000 žrtava.
U stvari sve je konstrukcija,ne samo Srebrenica....već i pad RSKrajine,Zapadnih srpskih opština u BiH,lik i djelo Mladića,Karadžića,Miloševića,Dodika ,Vučića.....Gutamo ono što nam službe serviraju preko njihovih medija i po tome stvaramo sud.Ako nam je za utjehu tko je i u okruženju.
 
Nazad
Vrh