Chat 17

Mislim,da ne pomisli neko da ja nešto hvalim ove moje,pu pu daleko bilo,to su sve prodane duše,al čim sednu u fotelju počinje odma predizborna kampanja tako da ostane nešto i nama građanima...uglavnom mislim da je to privid,i da sa tim stvarima prikrivaju neke druge i veće da se ne vide...da ne kažwm zamazuju nam oči...
 
Budzet Beograda punimo svi mi
Мала дигресија: недостаје ти слово "у". Имаш буџет Београда и буџет у Београду. Стицајем околности (главни град) ту је седиште државне администрације па је ту и државни буџет (ја сам за то да се премести државна управа из Бгд.). Буџет београда се највише пуни од фирми које ту имају седиште и разних такси, акциза,... Наравно да државна бирократија одваја и део за финансирање, гле чуда, свог седишта.
Општине нпр. убирају средства за буџет али им се од тога врати 40% да троше по свом нахођењу. Општине могу путем разних намета да увећају своје буџете: нпр. казне возача (можда нисте приметили али у Бгд. ће паук пре дићи возило које није Бг. ако може да бира). Општинске услуге за разне папире имају различите цене од општине до општине (негде су џабе). У мојој општини, тврдим, 50% људи не плаћа порез на имовину (конкретно пољопривредно и шумско земљиште), јефтиније изношење смећа (30% и не плаћа), јефтиније сахране...
Што се тиче финансирања београдске деце то је срање у боји. Београдска деца, кад стасају, неће бити ни за шта (а прво треба да стасају а да остану живи а здрави сигурно неће бити). Ко је довео породицу у Београд, "на боље", тај је прднуо у чабар. То су све будући наркомани, алкохоличари, педери, лезбејке, криминалци, мамине мазе, од њих потомство не очекуј.
 
Smestio ti @mirosti i lepo ti kaze da vise ne glasas za njega 😊
@sinisa1979 - benzinac je . Vec sam davao kome je sta trebalo ali motor je jos tu . Ali sta vredi kada ne moze proci tehnicki pregled o da ga neko ugradi . Jedino za neki camac da posluzi .
 
a ako mislis na onog zelenog golfa 1 tog vise ne moze ni najbolji hirurg da popravi . Plus sto nije ocarenjen nikada tako da ceka put za staro gvozdje .
Да устане мајстор Живота, за три дана би "Голф" рипао као бесан. А овако канда ће само Пуниша да му се обрадује. :(
 
Да устане мајстор Живота, за три дана би "Голф" рипао као бесан. А овако канда ће само Пуниша да му се обрадује. :(
A gde bi ripao kada ne sme da izadje van kapije 🤣 . A red je i da Punisa nesto zaradi . Stiti nas od lopova i na tome mu svaka cast ( to sam ja zakljucio ali verujem da je tako ) .
@radashin - malo sa humorom da ti objasnim razliku . Mi smo drzava u drzavi . Imamo svog premijera , Skupstinu , sekretare , poslanike a i ti ljudi moraju nesto da rade . Ko bi glasao za pokrainske izbore da niko nista ne daje 🤣
 
Požurite dok nije rasprodato, kome treba....
Cena- skoro pa džabe....
0154da97e7d4d1e580e100a9706afd96.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Zbog toga su jaja 9,99 a na lukovini prave zaradu i to pokriva 🤣 . Ali prave problem jer ce mnogo kupaca prigovarati za cenu dajuci primer da jaja kostaju 9,99 . I to ce reci da jaje kosta 9 a ne 10 dinara . Sreca pa nemam takve kupce . Ali priznaj da je vrh ideja otvaranje firme koja prodaje lukovinu . Fenomenalno
 
U bg idu po 30 kao alva, isto bez klasiranja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
20 динара комад, буде ситних и крупних не раздвајам. Продајем по 50 комада кад скупим. Нема ценкања.
Kod mene sve isto ali umesto broja 2 stavis 3 . Da bas si jeftin . Jel su ti od nosilja ili od domacih koka ?
 
Толико је цена овде, у комшилуку се може наћи за 18 динара на велико. Нисам знао да иде цена јаја до 30 динара. Не храним их концетратом већ шта оне улове.
77122b75e45d3f16cf8f3092039f6c83.jpg
 
Sjajno i steta sto ne mozes za vise da ga prodas . Prednost moga sela je blizina Beograda i uvek se moze doci do lepe cene ali bez nakupaca i da se ide direkto kod kupca .
 
Iznenadio bi se da dosta znaju . Onima siromasnijima sem cene nista drugo nije bitno . A u tu grupu se mogu ubaciti i ljudi sa sela koji se grabe za najeftinija jaja u prodavnici .
 
Нисам знао да иде цена јаја до 30 динара.
Има људи којима је новац роба тј. тако лако зарађују да и не знају колико вреди. С' друге стране кад могу да се курче и плаћају кафу 300 Дин. (а и није кафа него неки кафени бућкуриши) онда нек плате јаје 30. Али мора мало "маркетинга", обавезно у плетену корпу. Ту корпу, додуше, покварени злоупотребљавају па ставе јаја са фарме само измешају нијансе и величине.
Мислим се, неће, изгледа ни та јаја дуго. У Београду не можеш проћи од достављача хране, што бициклиста (електрао), што мопедиста, што с' аутима. Мрзи жене да спремају храну па је само питање времена кад ће почети и достава пржених и куваних јаја. Према томе, Банат013 дај ти оглас да испоручујеш и кавана јаја (а сад и фарбана).
 
Smestio ti @mirosti i lepo ti kaze da vise ne glasas za njega
@sinisa1979 - benzinac je . Vec sam davao kome je sta trebalo ali motor je jos tu . Ali sta vredi kada ne moze proci tehnicki pregled o da ga neko ugradi . Jedino za neki camac da posluzi .
Kao u Tri karte za Holivud kad onaj kaze sto ga glasate za serifa kad nije ok

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh