Chat 17

Normalno da nisu svi lopovi ali da su imali neki kvasac koji je podigao testo njihovog kapitala imali su. Setimo se samo zelenog plana i kako je vraćen i da ne širim dalje jer bi se stvarno imalo pisati naširoko i nadugacko.
 
Normalno da nisu svi lopovi ali da su imali neki kvasac koji je podigao testo njihovog kapitala imali su. Setimo se samo zelenog plana i kako je vraćen i da ne širim dalje jer bi se stvarno imalo pisati naširoko i nadugacko.
Meni je kvasac plata iz firme. Sve sto pretekne nakon sto se kupe osnovne (i preko osnovnih gde racunam letovanje na primer) potrebstine ulozim u neku zemlju ili u gvozdje.. Ko misli da je taj zivot sladak nek proba slobodno, zelim mu svu srecu u radu u 3 smene (posao, poljoprivreda, porodica) :D
 
Taj što je dužan najbolje zna kako mu je. Stari ljudi su govorili da je dug loš drug i ja mislim da su u pravu.
Kod nas ima jedan ne bavi se poljoprivredom, ali zato mu rata za lizing 600.000 mesečno.Ali zato jak ko zemlja.

I šta misliš kako bi to uspeo bez kredita i lizinga?

Jedan kaže ali daje 600.000 mesečno, a zaboravlja da nema tog lizinga ne bi mogao ni da sanja milionske profite :D

Ako ima posla i imaš plan,kredit je najbolja opcija koju imaš.
 
ma vidim ja da vi ne znate sta pisete

prvo se napsie da neko za 10godina stigne do 40h zemlje iz poljoprivrede

posle 4 posta se pise radi se 3-4 posla uz poljoprivredu,neznate vi kako je to muka ovo ono


a prica je ta da se brane "lopovi" i "uspesni"

komedija
 
Kod nas ima jedan ne bavi se poljoprivredom, ali zato mu rata za lizing 600.000 mesečno.Ali zato jak ko zemlja.

I šta misliš kako bi to uspeo bez kredita i lizinga?

Jedan kaže ali daje 600.000 mesečno, a zaboravlja da nema tog lizinga ne bi mogao ni da sanja milionske profite :D

Ako ima posla i imaš plan,kredit je najbolja opcija koju imaš.
Da nije jak kao zemlja ne bi ni dobio kredit.
 
To je sistem.
Možeš da biraš. Ući u sistem pa koristiti sve što nude, za što je potrebno dobro znanje i nedostatak savjesti, ili odabrati neovisnost sa posljedicama koje ta odluka donosi.
Obe odluke imaju dobre i loše strane a najgore je biti u jednom a željeti ono drugo.
 
ma vidim ja da vi ne znate sta pisete

prvo se napsie da neko za 10godina stigne do 40h zemlje iz poljoprivrede

posle 4 posta se pise radi se 3-4 posla uz poljoprivredu,neznate vi kako je to muka ovo ono


a prica je ta da se brane "lopovi" i "uspesni"

komedija
Nerazumem čemu zavidnost?Neko radi tri posla a neko ni jedan kako treba!
Radim zemlju,nemam traktoristu i uglavnom je sam poradim.Naravno noću kad drugi spavaju.Imam malu transportnu firmu sa dva stalno zaposlena vozaca,jednim privremeno-povremenim i cetvrti sam ja.Znaci vozim kamion,traktor uglavnom nocu i sve popravljam sam jer nemam mehanicara.Zena mi radi na poslu od 7.30-16.30 i kad se vrati kuci vodi papire,racune i ostale gluposti.U sezoni je to uglavnom do 22h,sad nam i cerka pomaze jer ide na ekonomiju a kancelarijske poslove radi od 16 godine.Nepijem,nekockam,nedrogiram se,znaci svi stedimo i naravno solidno sam zaradio do sad bez nekih velikih nasledstava.I sad ispadnem "lopov"?Ovakvih i jos uspesnijih ima puno,pogotovo ovde na forumu ali to uglavnom smeta neradnicima koji filozofiraju.Nekada se to radilo ispred dragstora a sad preko fejsa! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nerazumem čemu zavidnost?Neko radi tri posla a neko ni jedan kako treba!
Radim zemlju,nemam traktoristu i uglavnom je sam poradim.Naravno noću kad drugi spavaju.Imam malu transportnu firmu sa dva stalno zaposlena vozaca,jednim privremeno-povremenim i cetvrti sam ja.Znaci vozim kamion,traktor uglavnom nocu i sve popravljam sam jer nemam mehanicara.Zena mi radi na poslu od 7.30-16.30 i kad se vrati kuci vodi papire,racune i ostale gluposti.U sezoni je to uglavnom do 22h,sad nam i cerka pomaze jer ide na ekonomiju a kancelarijske poslove radi od 16 godine.Nepijem,nekockam,nedrogiram se,znaci svi stedimo i naravno solidno sam zaradio do sad bez nekih velikih nasledstava.I sad ispadnem "lopov"?Ovakvih i jos uspesnijih ima puno,pogotovo ovde na forumu ali to uglavnom smeta neradnicima koji filozofiraju.Nekada se to radilo ispred dragstora a sad preko fejsa! :ppozdrav:
ne nego se pisu gluposti

nemozes napisati ne ti licno nego bilo ko zaradio iz poljoprivrede nesto a ovamo se radi za fiksnu platu iz koje se ta ista poljoprivreda dopunjuje

to su dva sveta

jedan ustaje i ide u kosaru,svinjak u 6 ujutru svaki dan,drugi seda u auto i ide za traku,kancelariju,sahtu ne bitno

ovaj prvi zivi i radi iz poljoprivrede i ako kaze zaradio sam 10jutara zemlje,bravo i zasluzeno za taj posao

drugi ako mi kaze rodilo pa sam zaradio iz poljoprivrede malo morgen,kad se ovamo poklapa sa mesecnom zaradom koja mu je i osnov


al posto ocigledno to se u srbiji nemoze objasniti
necu da duzim pricu
 
ne nego se pisu gluposti

nemozes napisati ne ti licno nego bilo ko zaradio iz poljoprivrede nesto a ovamo se radi za fiksnu platu iz koje se ta ista poljoprivreda dopunjuje

to su dva sveta

jedan ustaje i ide u kosaru,svinjak u 6 ujutru svaki dan,drugi seda u auto i ide za traku,kancelariju,sahtu ne bitno

ovaj prvi zivi i radi iz poljoprivrede i ako kaze zaradio sam 10jutara zemlje,bravo i zasluzeno za taj posao

drugi ako mi kaze rodilo pa sam zaradio iz poljoprivrede malo morgen,kad se ovamo poklapa sa mesecnom zaradom koja mu je i osnov


al posto ocigledno to se u srbiji nemoze objasniti
necu da duzim pricu
Kad sam po prvi put otisao u Švabiju pre 12 godina,iznenadio sam se.Švaba radi poloprivredu a ide i na posao!?Zašto nebi tako radili i kod nas?Ona nasa glupost hobi i profi je poturena od botova!
Odoh nastaviti remont u radionicu,bez veze mi ova vecita tema i rasprava :)

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne postoji profi i hobi

kod nas ko radi u firmi,prvo i osnovno mu je to zanimanje pa tek onda poljoprivreda(samo ratar) jer prvo mora uraditi taj posao kad je to zavrsi moze na njivu-logicno

obicno oni i dizu arendu jer preklapaju arendu sa mesecnom zaradom


a kad se vrate stranica,dve i vidi se od cega je pocela diskusija a to je zarada u poljoprivredi i ko je lopov i mulja a onda se uvede prica da se ustvari ima i firma,rade se 3 posla i ostalo

obicno se tako ovaj foum i vodi
krene se jedna tema a zavrsi se totalnom drugom diskusijom o kojoj se ustvari nije ni pocelo pricati
 
ne postoji profi i hobi

kod nas ko radi u firmi,prvo i osnovno mu je to zanimanje pa tek onda poljoprivreda(samo ratar) jer prvo mora uraditi taj posao kad je to zavrsi moze na njivu-logicno

obicno oni i dizu arendu jer preklapaju arendu sa mesecnom zaradom


a kad se vrate stranica,dve i vidi se od cega je pocela diskusija a to je zarada u poljoprivredi i ko je lopov i mulja a onda se uvede prica da se ustvari ima i firma,rade se 3 posla i ostalo

obicno se tako ovaj foum i vodi
krene se jedna tema a zavrsi se totalnom drugom diskusijom o kojoj se ustvari nije ni pocelo pricati
U pravu si,a dok nismo sišli sa teme predlazem ti da probas raditi dva posla 6 meseci pa onda nastavljamo diskusiju

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh