Chat 17

Jeste zrtvovao milione ljudi ,i jesu prosli najgore u 2. svjetskom ratu , al taj isti putin je izjavio da je najgore sto se desilo u 20om vijeku , ne to , nego raspad sssr-a ,i to je njegova vodilja da ispravi. Valjda mu Rusi nece zaboraviti rezultate koje napravi.
 
sta se cudite, srbija je poznata po dobrovoljnim davaocima tudje krvi, svi su zaboravili rts i ostale medije iz '90? paradu ratnih huskaca i svakakvih psihopata?

jel se secate bacanje srba lavovima u zoloskom vrtu, ogrlice od decijih prstiju ili usiju.....
i sve moguce gadosti samo da se produzi rat i dehumanizuju oni drugi (vec ko je bio na tapetu u toj prilici), i NIKO od tih lazova nije odgovarao krivicno... jedno vreme su cutali pa se ponovo povampirili, ostavlja to posledice po mentalno zdravlje nacije, sto se vidi iz prilozenog
 
Poslednja izmena:
Jeste zrtvovao milione ljudi ,i jesu prosli najgore u 2. svjetskom ratu , al taj isti putin je izjavio da je najgore sto se desilo u 20om vijeku , ne to , nego raspad sssr-a ,i to je njegova vodilja da ispravi. Valjda mu Rusi nece zaboraviti rezultate koje napravi.
Кажем ја ономад - не можеш да напишеш три-четири поста у овој теми, а да не поменеш Путина. Ал' није то најгоре, него што ствари интерпретираш по свом нахођењу или боље да кажем, по својим светоназорима које си нам не тако давно јасно декларисао, не оптерећујући себе чињеницама и изјавама од речи до речи и то је канда хронична појава код тебе.

Пази, ја се сећам Путинове изјаве о томе како је видео распад СССР, али сам морао да прогуглам и видим да ли сам можда ја то нешто погрешно запамтио. И нашао сам шта је човек изјавио о томе, прво априла 2005-те у Федералној скупштини РФ, па у документарном интервјуу Оливера Стоуна објављеном 2017. године и у документарцу о Русији од Андреја Кондрашова из 2021. године.

Укратко, распад СССР-а је назвао "највећом ГЕОПОЛИТИЧКОМ катастрофом 20. века" и сасвим јасно навео разлоге због кога тако сматра. И ни у једном случају нема помена о тој твојој "водиљи да исправи" тај распад. Чак има и она његова изјава, опет сам морао да изгуглам, да ти тачно напишем: "Ко не жали због распада Совјетског Савеза, нема срца; ко хоће да га поново створи у некадашњем облику нема мозга". Значи опет си мало "искривио истину".

Али ја сам на твој пост нисам реаговао да бих само још једном констатовао да "искривљујеш истину", већ да чујем од тебе шта ћемо са оним што смо започели пре недељу-две. Не, нећу да ти тражим да ми објашљаваш зашто си написао да су који су ослобађали Београд баш Украјинци јер то нећеш имати да докажеш ничим што би прошло код старијих од деце нижих разреда основне школе.

Хоћу само да ми напишеш оно што си ми приговорио - на коме месту сам ја теби ономад одређивао у које дане ти верник треба да радиш, а у које не. Барем није проблем да прелопаташ само неколико постова које смо разменили о тој теми, па хајде, не било ти заповеђено, покажи ми то. Стало ми је до тога да видимо шта је истина - да ли сам ти заиста одређивао шта и како ти да се понашаш или си ти то био у неком трипу када си ми то приговорио.
 
Занимљиво, чега су се уплашили? Мислим на план увођења санкција међународном суду правде од стране чувара демократије.
 
Jeste zrtvovao milione ljudi ,i jesu prosli najgore u 2. svjetskom ratu , al taj isti putin je izjavio da je najgore sto se desilo u 20om vijeku , ne to , nego raspad sssr-a ,i to je njegova vodilja da ispravi. Valjda mu Rusi nece zaboraviti rezultate koje napravi.
Ljudi dal ste realni da tako pozitivno pricate o ratu? Jos ce da ispadne da je Putin neki Isus :censored:
Имам своје мишљење о рату и о ратовима које иницирају и спроводе и ови са истока и ови са запада... Путин није мој председник... пишем на начин да будем колико толико објективан али са субјективним осећајем који вучем још од милосрдног анђела и разноразних ветрова и олуја са запада... и ослободилачких бомбардовања.... као и историјског утицаја источног поробљавања после тзв. ослобођења... јер ми смо због тих совјета изгубили и Србију и Монархију каква год да неправедна она била... а изгубили смо је и због капиталиста који су исто као и данас само вукли себи у ду-пе уместо да су делили део са народом... и то се и сада дешава и држава нам се и сада растаче... народ је прихватио комунизам што силом а понешто и милом јер је наизглед добио праведнији и комотнији живот... барем ове ''голоигре''... али оно што су некима отели некима су и гурнули... да је било праведно, истинито и са чвстом идејом то би и опстало...

Да се сада Русија није побинила и успротивила западу све азијске и афричке и све друге државе би биле само колоније западних земаља... овако колоније ће имати и источне земље...

Али убеди сада Русе да ли им Путин не доноси неки нови национални понос после пијаног Јељцина и трагикомичног Горбачова....
 
Poslednja izmena:
Кажем ја ономад - не можеш да напишеш три-четири поста у овој теми, а да не поменеш Путина. Ал' није то најгоре, него што ствари интерпретираш по свом нахођењу или боље да кажем, по својим светоназорима које си нам не тако давно јасно декларисао, не оптерећујући себе чињеницама и изјавама од речи до речи и то је канда хронична појава код тебе.

Пази, ја се сећам Путинове изјаве о томе како је видео распад СССР, али сам морао да прогуглам и видим да ли сам можда ја то нешто погрешно запамтио. И нашао сам шта је човек изјавио о томе, прво априла 2005-те у Федералној скупштини РФ, па у документарном интервјуу Оливера Стоуна објављеном 2017. године и у документарцу о Русији од Андреја Кондрашова из 2021. године.

Укратко, распад СССР-а је назвао "највећом ГЕОПОЛИТИЧКОМ катастрофом 20. века" и сасвим јасно навео разлоге због кога тако сматра. И ни у једном случају нема помена о тој твојој "водиљи да исправи" тај распад. Чак има и она његова изјава, опет сам морао да изгуглам, да ти тачно напишем: "Ко не жали због распада Совјетског Савеза, нема срца; ко хоће да га поново створи у некадашњем облику нема мозга". Значи опет си мало "искривио истину".

Али ја сам на твој пост нисам реаговао да бих само још једном констатовао да "искривљујеш истину", већ да чујем од тебе шта ћемо са оним што смо започели пре недељу-две. Не, нећу да ти тражим да ми објашљаваш зашто си написао да су који су ослобађали Београд баш Украјинци јер то нећеш имати да докажеш ничим што би прошло код старијих од деце нижих разреда основне школе.

Хоћу само да ми напишеш оно што си ми приговорио - на коме месту сам ја теби ономад одређивао у које дане ти верник треба да радиш, а у које не. Барем није проблем да прелопаташ само неколико постова које смо разменили о тој теми, па хајде, не било ти заповеђено, покажи ми то. Стало ми је до тога да видимо шта је истина - да ли сам ти заиста одређивао шта и како ти да се понашаш или си ти то био у неком трипу када си ми то приговорио.
Dosadan si. Sto ti smeta so pominjem putina?
Jeste zamislio da je on bogom dan da objedini bivsi sssr , to sto je on nekad izjavio da nije tako nema nikakve veze , rekao je i da necevl napasti ukrajinu , i svasta jos nesto...
Najslicniji je kao isfrustrirani momak grubijan ,koga ostavi cura i ode sa drugim a on pokusava silom da je vrati.
A ovo kad insistiras za svece. Reko si da ja imam sizofrena cepanja kad jednom kazem da sam vjernik , a drugi put se ne slazem sa komsijom da netreba raditi na sve svece . Pa sta . Nije tvoje da odredjujes dali sam ja vjernik ili ne sa obzirom sto ne postujem npr cirilo i metodije,sava nemanjic , ...a postujem vel petak . Sto odem u crkvu , a ne ljubim nasem popu ruku ,kad je juce smrkao kokain , i slicno ...
 
Имам своје мишљење о рату и о ратовима које иницирају и спроводе и ови са истока и ови са запада... Путин није мој председник... пишем на начин да будем колико толико објективан али са субјективним осећајем који вучем још од милосрдног анђела и разноразних ветрова и олуја са запада... и ослободилачких бомбардовања.... као и историјског утицаја источног поробљавања после тзв. ослобођења... јер ми смо због тих совјета изгубили и Србију и Монархију каква год да неправедна она била... а изгубили смо је и због капиталиста који су исто као и данас само вукли себи у ду-пе уместо да су делили део са народом... и то се и сада дешава и држава нам се и сада растаче... народ је прихватио комунизам што силом а понешто и милом јер је наизглед добио праведнији и комотнији живот... барем ове ''голоигре''... али оно што су некима отели некима су и гурнули... да је било праведно, истинито и са чвстом идејом то би и опстало...

Да се сада Русија није побинила и успротивила западу све азијске и афричке и све друге државе би биле само колоније западних земаља... овако колоније ће имати и источне земље...

Али убеди сада Русе да ли им Путин не доноси неки нови национални понос после пијаног Јељцина и трагикомичног Горбачова....
Ubijedi Srbe da Vucic nije dobar.
 
viWecQo.jpeg
 
Момо, то смо већ прежвакали ко нас је питао за суд?
Сад када је исток почео да ради као запад (пропаганда, финансирање нво, и борци за слободу) чему страх од запада? Чему непоштовање онога што им је крилатица и својевољно (на то обрати пажњу ако већ ниси приметио) увођење санкција?
Боје се свог оружја упереног против њих, оно што сам горе навео.
 
Ubijedi Srbe da Vucic nije dobar.
Мораш схватити менталитет овдашњег народа... другачији су Срби који су били у аустроугарској... чак и у Босни Срби су донекле изменили ментални склоп... прочитај Травничку хронику и видећеш какав су положај имали Срби па то мултиплицирај за Србе из Србије... У читавој Србији су Срби другачији... ''Најздравији'' су Шумадинци тамо од Крагујевца ка Краљеву, Чачку, Од Ваљева, Ужица... Та, да тако напишем централна западна Србија и то што је више мање било по шумама и планинама... то је остало мање менталитетски ''оштећено'' од утицаја османског па касније сваког другог притиска... Не могу тачно да напишем ако се будемо срели могу да покушам речима....

Срби су сада схватили да морају да ћуте... да пуштају, да пролази време, схвати ли су да је ипак половни немачки ауто ипак бољи него Царство небеско... док се млађе генерације ''уздижу'' и полако пењу... и све би то трајало до првих санкција и отказа...

Ми смо подељени и ментално и физички и свакојако... и што је најгоре од свега немамо никакву представу ни идеју шта би радили и да се ујединимо и вратимо сва ''наше'' територије... а ипак смо величанствен и историјски народ препун врлина!

Од помешане ''словенсо-руске'' душе са примесама западне бабл гам-кока кола идеологијом шта може настати?
 
...............................после пијаног Јељцина и трагикомичног Горбачова....
U tome je i problem , što se mi kao narod vezujemo za imperiju kojoj su lideri s vremena na vreme pijani , smešni pa i diktatori ( Jelcin , Gorbačov , Staljin....... ) Kako radimo , tako nam država i prolazi . Još je opasnija ideja da se vekovni centar naše duhovnosti izmesti iz Konstantinopolja u Moskovsku patrijaršiju pa o sudbini pravoslavlja odlučivale popurde koje su pod uticajem nekog od političkih lidera trenutno na vlasti.
Da sad ne bi nešto skočili Putinovci , samo hoću da kažem da on ma koliko da je dobar biološki jednom mora da ode a istorija kaže da će Rujke ( dal odma Il kasnije ) ponovo izabrati nekog devijantnog lidera .
Neko je ovde lepo rekao da padom Berlinskog zida nismo prepoznali trenutak pa smo tako ušli u voz u pogrešnom smeru .
 
Poslednja izmena:
Dosadan si. Sto ti smeta so pominjem putina?
Jeste zamislio da je on bogom dan da objedini bivsi sssr , to sto je on nekad izjavio da nije tako nema nikakve veze , rekao je i da necevl napasti ukrajinu , i svasta jos nesto...
Najslicniji je kao isfrustrirani momak grubijan ,koga ostavi cura i ode sa drugim a on pokusava silom da je vrati.
A ovo kad insistiras za svece. Reko si da ja imam sizofrena cepanja kad jednom kazem da sam vjernik , a drugi put se ne slazem sa komsijom da netreba raditi na sve svece . Pa sta . Nije tvoje da odredjujes dali sam ja vjernik ili ne sa obzirom sto ne postujem npr cirilo i metodije,sava nemanjic , ...a postujem vel petak . Sto odem u crkvu , a ne ljubim nasem popu ruku ,kad je juce smrkao kokain , i slicno ...
Nije ni tvoje da odredjujes dali je Putin bogom dan ili nije, mozda jeste ali ti niko jos nije javio
 
ја сам ратово против нато који је убијао мој народ толико о издаји државе и пошто си ти пунолетан сматрам да би требао да одговараш за своје писање
 
ја сам ратово против нато који је убијао мој народ толико о издаји државе и пошто си ти пунолетан сматрам да би требао да одговараш за своје писање
I Japanci su ratovali protiv Amera i dobili atomsku pa svi znamo gde je Japan a gde smo mi. Ne branim Amere daleko od toga, ali je najgore biti protiv njih a to smo osetili mnogo puta.
 
I Japanci su ratovali protiv Amera i dobili atomsku pa svi znamo gde je Japan a gde smo mi. Ne branim Amere daleko od toga, ali je najgore biti protiv njih a to smo osetili mnogo puta.
Јапанци су чудна култура... плус огромна популација људи... са врло јасним циљем... који су прихватили светске токове и прилагодили се а ипак на неки начин чувају традицију... мада и тамо има дегенерација и свашта нешто као и на западу...

А Талибани су у Авганистану су ратовали против Амера па су их победили. Ако се има воље и снаге и циљ не може се изгубити... само знамо из историје колика је то цена...
Не може се и само дочекати непријатељ као што су их дочекивали рвати и словенци и шиптари... и скинути гаће и окренути бу-љу на изволте...
А не може се и само противити непријатељу као што смо видели у историји кад су нас Аустроугари убијали као муве, па Немци, па су нас савезници бомбардовали више пута па су нас Бугари убијали па ''браћа'' рвати и остала браћа... и пријатељи и остала родбина, ближа и даља...

Са Америма је врло једноставно... није јасно да ли је горе бити њихов пријатељ или непријатељ... са Русима је још једноставније... ако се граничиш са Русијом онда мораш бити са њима... или барем да не будеш против њих...

Све сам више мишљења да нас је наша интелигенција издала када се било одлучивало у Лондону да се све територија где су били Срби уједине и добије излаз на море... Прихватили су Краљевину СХС и то је уништило наш национални потенцијал... тада је требало поставити темеље нације и кренути у остале интеграције са западом и истоком...
Сада смо, (уз поштовање свих осталих народа и народности) и ма колико волео своју нацију и народ за који сматрам да је најбољи на свету, у силазној путањи која ће трајати док се поново не деси неко велико прочишћење и не прођемо опет неку велику муку... Да не будем песимиста и негативан па да напишем да ли се више исплати пропадати полако или одједном јер силазна путања нам је предодређена још неко време... али једном ће и то да престане...

И још једно да напишем... о нашем менталитеу... да нам сутра Амери понуде да нам се симболично војска и царина врати на Косово и направи каква таква унија са Републиком Српском... пристали би и на европску унију и улетели би у нато и прихватили и педерастију и лезибејство и свакојаке пошасти и заборавили би ''мајку'' Русију за тили час... и електричне аутомобиле и вакцине и храну од скакаваца...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh