Chat 17

@geci
verovatno je pravio buku a njiva je blizu naseljenog mesta. inace kad sam ziveo u svajcarskoj, nedaj boze da u nedelju kosis travu, usisavas ili pravis bilo kakvu buku (niko te nece dirati ako radis nesto u tisini)
 
Кад ће више да уведу електронско гласање да се не малтретирамо и правимо трошкове?
За београдске изборе у мојој општини увели још 8-9 изборних места (читај комисија) да народ краће чека ред.
Зову ме у суботу да изгубим дан у обуци збор дежурства на кутијама. Кажем био сам већ на две обуке за претходне изборе ал' не, сад се добија лиценца. Нема проблема, доћи ћу ако је међународна лиценца па да идем и по иностранству. Е, кад ти је други домаћин у кући па зајебава како хоће.
 
Kako se postaje član komisije?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ne mora da se bude u stranci . Ali potrebna ti je preporuka ili da je neko tvoj u stranci ili ako stranke zovu da se jave ljudi da budu kontrolori ( opozicija ) . E sada posto opozicija jos nije odlucila da li ce na izbore lako je skapirati ispred koga @YT1RDI ce raditi 😱
 
Мало псовао, мало више нисам слушао али у једном тренутку је споменуо уједињење са србијом ако прође резолуција.
 
Faca Brnabiceve kad je neki Banjac rekao da ne zeli u pedersku Evropu.

Screenshot_20240418_190220_WhatsApp-802x1024.jpg
 
Njega sam cuo i nasmejao me . Koliko oni nemaju mozga ili brat Brnaba nema . Posle toga da nece u pedersku EU je jos dodao da nece onu pricu sa roditelj 1 i roditelj 2 . Momo kako ti komentarises trenutna desavanja ?
 
Ispred koje stranke radis da zna narod sta da zaokruzi 😊
Није странка, партијски задатак,ПУПС. Што се гласања тиче, свако по сопственом нахођењу.
Kako se postaje član komisije?
Одеш до општине у изборну комисију и изразиш жељу па ће те они упутити. Иначе опозиција по правилу нема довољно људи да покрију сва места па ће те радосно дочекати и убацити на списак. Свако ко је на листи има право на члана и заменика (две смене) а дневнице су исте. Председник и заменик имају исте, нешто веће дневнице (спрам одговорности), + трошкове за гориво, канцеларијски материјал и сл. Највеће паре имају чланови општинске изборне комисије (10х) али то су углавном из страначких општинских одбора. Кад прођу избори можеш да се углавиш и у неку комисију ако ниси одборник.
 
Nazad
Vrh