Centralno i etazno grejanje.

Ne,ne isplati mi se da ga peletiram,postavio sam slike par poruka unazad.,grejem se na separisani ugalj"grasak"koji me kosta nesto vise od 3500 din po toni.,dnevno potrosim oko 80kg(oko 10kanti jupol,u koje stane oko 8,w kg uglja,jer je dosta lak),ajd nek potrosi i 100kg to je dnevno 350dinara...od tih 10kanti imam manje od 1 kante pepela,i ja sam prezadovoljan...ugalj za celu sezonu me kostao 35000din pun krcat kamion. 11tona.
 
Ima li neko pojma koliko bi mogla biti potrošnja peći na naftu za centralno grejanje kuće od 150 kvadrata?

I gde bi mogle takve peći da se nađu?
 
Ja nemam pojma koliko bi trošila na ove minuse,samo znam da je to nešto ekonomično imala bi svaka kuća.:ppozdrav:
 
Mi smo imali grejanje na naftu,ali nije bila pec,nego gorionik koji se stavljao na klasican kotao na drva i ugalj.Secam se da je potrosnja za kucu od 160 kvm bila oko 50 l za 36 sati.
 
Nije mi samo jasno kako moze Jan Brtka da ugreje kucu og 190 m2 sa temperaturom vode u sistemu od samo 40 stepeni! Kod mene u kotlu drzim temperaturu na 70 a u sistemu na 60 stepeni!
Kad pada na 50 do 45 u sistemu obavezno lozim. Ukoliko bi drzao temp. na 45 stepeni u sobama bilo bi sigurno ispod 20 stepeni a kod nas se to tretira kao hladno jer inace sobna temp. kod mene je 25-26 stepeni!
 
Ima još tu fazona,jel podno grejanje ili radiatori i kakvi radiatori,broj tela radiatora po sobi,jel se greje cela kuća ili samo neke prostorije,koliko ti daleko kotlarnica od kuće,pa kvadrat nije kubik možda neko greje istu kvadraturu samo kubikažu ne,itd.itd.:ppozdrav:
 
Tu se meni nesto ne uklapa . 100 kg uglja dnevno cena niska znaci niskokaloricni ugalj , tolika kvadratura 190 km plus garaza , nema izolaciju samo pvc stolarija nikako mi se ne ulapa pa da su prostorije 2m visine itd . Ja bih voleo da cujem nesto vise . Jer Ja kao i vecina ako cekam temperaturu od 40 u kotlu pingvini padaju u nesvest od hladnoce u kuci . Nemam izolaciju samo pvc stolarija
 
Izolacija je u pitanju i to jako dobra. izolovan pod, zidovi od 50cm, stolarija koja 100% dihtuje, izolovan tavan.
Ja održavam temperaturu vode na 40 stepeni, jer ako ode gore u kući moram da otvaram prozore na kip da ne bi bilo preko 25 stepeni.
 
Kada je u sistemu 24h temperatura 40-50c, jos kako moze lepo da greje kucu. Ne gasi se pec vec stalno odrzava tu temperaturu vode u sistemu.Ja se grejem na isti nacin pa govorim iz iskustva.
 
U pitanju je gorionik za pelet(prinudno sagorevanje),ventilator duva u toku sagorevanja,velika iskoriscenost ogreva...konstantno ista temperatura u sistemu...
 
Nije mi samo jasno kako moze Jan Brtka da ugreje kucu og 190 m2 sa temperaturom vode u sistemu od samo 40 stepeni! Kod mene u kotlu drzim temperaturu na 70 a u sistemu na 60 stepeni!
Kad pada na 50 do 45 u sistemu obavezno lozim. Ukoliko bi drzao temp. na 45 stepeni u sobama bilo bi sigurno ispod 20 stepeni a kod nas se to tretira kao hladno jer inace sobna temp. kod mene je 25-26 stepeni!


Ugrijao bi je jedino sa tom temperaturom sada jedino sa podnim grijanjem.
 
Mi smo ove godine uveli grejanje na pelet, dosad smo se grejali na kaljeve peći. Ja sam prezadovoljan kako radi. Finansijski mi dođe na isto a komfor je neuporediv. Plus sad grejem celu kuću. Noću drži na 19, danju na 22 stepena. Sve preko mi je pretoplo. Potrošnja se kreće od 1 džaka na početku sezone do 3 džaka po ovim minusima. Od izolacije imam stiropor na plafonu i oko 30% PVC stolarije. Moja peć uključuje pumpu na 50 stepeni a nikad ne pređe 55-56 u kotlu.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Izolacija je u pitanju i to jako dobra. izolovan pod, zidovi od 50cm, stolarija koja 100% dihtuje, izolovan tavan.
Ja održavam temperaturu vode na 40 stepeni, jer ako ode gore u kući moram da otvaram prozore na kip da ne bi bilo preko 25 stepeni.
Samo tako je moguće ,ali temperatura kotla je sigurno stalno konstantna:ppozdrav:
 
Čovek kaže da nema izolaciju , izolacija je cudo i u pogledu uštede ogreva i energije jer kad se jednom zagreje lako se održava . Tavan je bitan jer dok nismo postavili stiropor na tavanu sneg se topio s krova samo tako .
 
Ima li neko pojma koliko bi mogla biti potrošnja peći na naftu za centralno grejanje kuće od 150 kvadrata?

I gde bi mogle takve peći da se nađu?
Ja imam takav gorionik na tavanu, moj pokojni otac je ugradjivao na liveni kazan za centralno, a potrosnja je bila oko 20-25 litara nafte za kucu od 80 kvadrata dnevno.
 
Tu se meni nesto ne uklapa . 100 kg uglja dnevno cena niska znaci niskokaloricni ugalj , tolika kvadratura 190 km plus garaza , nema izolaciju samo pvc stolarija nikako mi se ne ulapa pa da su prostorije 2m visine itd . Ja bih voleo da cujem nesto vise . Jer Ja kao i vecina ako cekam temperaturu od 40 u kotlu pingvini padaju u nesvest od hladnoce u kuci . Nemam izolaciju samo pvc stolarija

Treba jos neku lovacku pricu da cujes nije ti dosta jedna:haha:.
 
Čovek kaže da nema izolaciju , izolacija je cudo i u pogledu uštede ogreva i energije jer kad se jednom zagreje lako se održava . Tavan je bitan jer dok nismo postavili stiropor na tavanu sneg se topio s krova samo tako .
Na tavanu imam kao izolaciju sloj soje 30-40cm.. Kad sam lane prodao soju, bogami se osetila razlika.
 
Nazad
Vrh