Centralno i etazno grejanje.

Nov sam u pogledu ove tematike, sta bi mi preporucilu od kotlova na pelet za grejanje 120 kvadrata izolovane kuce, i ako moze priblizno cena kotla?
 
Ne znam ti to reći. Ali znam da ako se odlučiš za prohrom, onda to uzmi od ozbiljne firma a ne od nekih početnika. Bio sam prošle godine u Kovačici i gledao njihove prohromske dimnjake pa su mi ispričali iskustva u razvoju. Npr. prve dimnjake su kompletne pravili od istog materijala i onda su videli da donji delovi moraju biti od debljeg materijala jer se dešavalo da usled neadekvatnog loženja dođe do usijanja dimjaka u blizini dimovodne cevi i da onda sama težina gornjih segmenata prosto zgužva donje segmente koji popuste usled grejanja. Kad su donje segmente počeli da prave od debljeg lima ti problemi su nestali. Ovo ti je samo prost primer zašto sam napisao da dimnjak kupiš od ozbiljne firme, jer svi sad šparaju na materijalu zbog cene i konkurentnosti, ali ipak to mora da ima neku meru. Zato izbegavaj neke početnike koji tek stiču iskustva na npr. tvom dimnjaku...
Razmisljam za Vilpru,prohrom izolacija prohrom. Izadje malo skuplje materijal ali dok uracunam dnevnice za zidanje klasicnog dimnjak nije neka razlika.

Послато са Tab2A7-10F
 
Da li je neko skoro radio centralno grejanje, kako se krecu cene? Kuca je 160 kvadrata, ide podno u kuhinju, hodnik i kupatilo resto radiatori, da se razvuce kompletna istalacija (plastika), dva ormana (za podno i radijatori) i da se razvuce do kotla (bakarne cevi) dobijo ponudu 1500 evra...
 
Kako ćeš uklopiti dva kruga grejanja, podno i radijatorsko? Hoćeš li imati akumulator toplote? Ili samo sa termostatskim mešnim ventilima?
 
Bice samo mesac, kuhinja je 10 kvadrata i kompletna instalacija ulazi kroz kuhinju, hodnik je mali 3 kvadrata a u kupatilu bice i susac tako da nema puno podnog...
 
Ne može to tako zbog različitih temperatura u radijatorima i u podnom. Moraš imati dve zasebne instalacije, jedna za podno a druga za radijatorsko grejanje, i preko termostatskog ventila ograničiti temperaturu u podnom. Pretpostavljam da mora biti i dve pumpe, bar jedan nepovratni ventil, termostatski mešni ventil a to sve dodatno poskupljuje instalaciju...
 
Ne bi bilo lose da imas i akumulator toplote ali nije obavezno,,ta cena je sa kotlom ili ne nisam razumeo?A inace ne bih preporucio da cistite dimnjake petardama ima za to ona fina cetka ne celicna nego plasticna nesme celicna u prohromski dimnjak,a i stvara se smola samo ako se koriste sirova drva a za to postoje hemiska sredstva kojim se to cisti...
 
Pa reko sam da ce biti dve kutije za instalaciju jednu za podno jednu za radijatore, tu ce biti posebne pumpe mesac...

- - - - - - - - - -

Pa reko sam da ce biti dve kutije za instalaciju jednu za podno jednu za radijatore, tu ce biti posebne pumpe mesac...
cena je za prvu fazu, samo cevi, ventili, kutije da se razvuce instalacija po celoj kuci, druga faza je postavljenje radijatora, kotla...
 
Da li je neko skoro radio centralno grejanje, kako se krecu cene? Kuca je 160 kvadrata, ide podno u kuhinju, hodnik i kupatilo resto radiatori, da se razvuce kompletna istalacija (plastika), dva ormana (za podno i radijatori) i da se razvuce do kotla (bakarne cevi) dobijo ponudu 1500 evra...

Ja sam radio krajem prosle godine centralno sa plinskim kotlom,9 grejnih tela plus kotao,ruke i materijal tacno 300 000 dinara. Kotao je Bereta a radijatori Jugoterm.
 
Kod mene ce biti 10 grejnjih tela, od 180cm 4 kom, 200cm 1 kom, 160cm 1 kom, 100cm 3kom i 1 susac. To ce da mi naplati 20 evra po grejnom telu plus kotao oko 50 evra.
 
ja sam prosle god stavio grejanje , 9 grejnih tela, kotao na bale 550000 me igranka kostala stim da su majstori za ruke uzeli 50 000, kotao nesto malo manje od 180 000,ostalo radijatori,termo glave, bakarne cevi kojih ima bas mnogo i velikog su precnika, dimnjak schiedel fi200 70 000 itd itd

kad budes radio nemoj napraviti gresku kao i ja, u kupatilu obavezno izvod za kombinovani bojler.
sto bi trosio struju kad mozes grejati centralnim, smanjis i tu racun 1500-2000 mesecno sigurno
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Imam i ja kombinovani već 10 godina.Služi bez problema da kucnem u drvo.Proizvođač Termo Rad.
Pred grejnu sezonu kod brata urađeno grejanje na pelet.Peć Alfa Plam 21 kw,radijatori Global,termo glave,bakarne cevi,originalne dimne cevi(jedino sa njima daju garanciju)i ostalo potrebno koštalo je 320.000 rsd+majstor 350 eura za 100 korisnih kvadrata.Pelet je Jela a potrošnja pola džaka dnevno s tim da peć radi na najnižem podeoku.Kuća je izolovana Knauf Insulation kamenom vunom a temperatura u prostorijama po meni previsoka i iznosi 28 stepeni.
 
Nazad
Vrh