Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Al nas deru kao ovce. Najjeftinije kupljena urea od strane poljoprivrednog proizvodjaca je letos placena 205e/t + pdv, a mi srecni kad kupimo za 30e/t .
 
Mislim da nije skupo nasao sam po 33 din.sutra cu kupiti da imamo za prolece valjda se nece stvrdnuti.Ovako povoljno nisam ocekivao.
 
Mi smo kupili 2t ruske ureje u dzakovima od 40kg po 33 dinara sa prevozom, ni mi se nismo nadali ovakvoj ceni, iz tog razloga uzeli smo da imamo i u prolece kad krene prihrana i predsetveno djubrenje.
 
Genesis je dobar vestak. Ujednacene kalibracije, i postojan prilicno. Najslicnije je Kutinskoj ureji.
 
Koristio sam Genezis AN i KAN, veoma dobri , vrece najlonske nema grudvi ni u najvlažnijoj godini, medjutim nesto ga nema u zadnje vreme, barem kod nas.
 
Simpaticne cene djubriva trenutno...
Sta mislite,kako bi bi bilo najbolje uskladistiti dzakove i gde,da se djubrivo ne bi skamenilo,jer ce cekati nekoliko meseci do razbacivanja?
Jednom prilikom sam cuo da je dobro da se dzakovi stave uspravno,kad treba duze da stoje.Ne znam da je to tacno...
 
Poslednja izmena:
Skladištiš ispod neke šupe koje je makar sa 3 strane zatvorena. Na paleti naravno.
Ne prolivaš vodu u bilizini i ne kvasiš. Ne može se to tek tako skameniti.
Možda da pokisne pa da stoji, onda će se skameniti.
 
Hvala na savetima :ppozdrav:
Nisam nikad kupovao u ovom periodu,pa nemam iskustva sa skladistenjem na nekoliko meseci.
U ponedeljak cu da proverim cene u mom kraju,pa mozda kupim bar nesto...
 
Ja sam letos imao ponudu veka.Doduše Map i NPK.Podugačko je za pisanje ali sam se baš lepo zabavio sa prevarantima.
 
Ne mogu da pišem referat ali evo malo ukratko.Uglavnom ponuda je bila very simpatejšn.23 rsd/kg oba đubriva u fabričkim kontejnerima sa sve plombom iz Rusije na kućnu adresu direktno iz luke N.Sad.Trebalo je prvo uplatiti 1,5 tona NPK po redovnoj ceni od 42 rsd/kg zbog pokrića a ostalu količinu po 23 rsd nakon dostave...
 
Nazad
Vrh