Cene teladi

Da da moguce je , pre neki dan kada sam isao u maticnu sluzbu da podnosimo zahtev za subvencije ,samo 3 lista krava(vlasnika) na nasoj opstini ,nekad je to bilo 10 listova(pre 10-ak godina) treba pola sata dok te nadju ,da vide poklapaju li se brojevi i broj grla :D
 
Na sva zvona je ministarka pričala o ovom podsticaju i spominjala je krave.Sad je već smanjeno samo na junice i to još samo umatičene.Ne znam da li postoji podatak o broju umatičenih i neumatičenih grla.Bilo bi vrlo interesantno da vidimo koliko im je cilj da se broj grla poveća.Mogu samo da zamislim koliko će ženska telad skočiti (taze oteljena)
 
Zaboravio sam da napisem kupili smo 14 komada za vasar u Rumi. U sustini prosao sam "jeftino" dok ih nisam skinuo u stalu,jer naravno u kamionu uvek izgledaju krupnije.
7 komada onako solidnih 120kg
2 komada oko 100 kg
5 komada mislim da imaju oko 90 kg tek odbijeni od mleka( tako mi deluju)

Sve u paketu 680e
 
Jbg ja ne umem ili me nece jeftino tele, za to manje 800 e a za topove 150 kg 900 e a teze i 950 e. Djurdjevic me zvao nudi 150 160 kg 950 e 100 kom pa da dodjem na istovar u iduci petak.
 
Dobrincan daj slike da vidimo kakvi su i ja ko i Marko ne mogu vise ni po kućama da nađem jeftino uzeo pre mesec dana 800e komad
 
Ја сам пре пар дана продао 15 телаdi, у просеку око 160кг по 800 евра. Оглас окачио увече, сутра ујутру у 8 већ били натоварени и отисли ка новом газди.
 
Poslednja izmena:
Sve sto je povoljno lako i brzo se prodaje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Комшија продао два мушка сименталца за 6е по кг, два телета 1750е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh