Cene seoskih imanja u vasem kraju

pola jutra,to je malo za poljoprivredno domaćinstvo
kud god sam prolazio u vojvodini mahom je ista priča baš mala dvorišta a onoliko prostranstvo
u mačvi je druga priča...
Previše premalo moj plac je 7.500 m2 a ima i većih normalno.

- - - - - - - - - -

Kod nas u Futogu je skup dosta kvadratni metar gradjevinskog zemljista i nije ga ostalo jos puno. Cena metra kvadratnog se krece od 20-25 E. Kuce i nemaju cenu spram vrednosti zbog besparice ali placevi su otisli u nebo.

Što reći onda za ovo gradilište skupo ili jeftino? [FONT=&quot] [/FONT] Hrvatska, 100 km od Zagreba, veliko građevinsko zemljište ravno u jednom komadu čak 50126 m2 ili preko 500 ari. Uz veliki čisti potok sa potočnim rakovima. Do gradilišta struja, gradski vodovod, bunar, telefon. Nezagađena priroda mir i tišina na cesti Koprivnica prema Bjelovaru, od ceste uvučeno 100 m. Kroz zemljište prolazi i mlinski kanal ucrtan stari mlin i 2 objekta sada čisto zemljište. Mogućnost ribnjaka, pčelinjaka, seoskog turizma,navodnjavanja, razne farme ili starački dom.[FONT=&quot] [/FONT]Samo 105.000 eura.

- - - - - - - - - -

kod nas u selu ima oko 80-100 kuća praznih i barem 80 % na prodaju.cena od 5-20 hiljada zavisnosti od stanja lokacije i opremljenosi.sve u svemu jeftino al se slabo trguje..

Koje selo?
 
Ispod nicka člana sa desne strane , pored posta se nalaze podaci vezani za člana, pa i lokacija. Član ljubek je iz Prigravice, a to je pored Apatina pa tako da mogu samo to da potvrdim, mada ne mislim da ih ima više od 50% da su na prodaju.
 
Hvala novii.:osmeh:

- - - - - - - - - -

U mom kraju kuće oko 200m2 sa okućnicom od minimalno jednog jutra, poljoprivrednim objektima u dosta dobrom stanju 20.000 eura, da i pri tome i tako niskim cijenama ima dosta kuća koje stoje godinama bez kupca.:riba:
 
Pa kad ima 30 km od Beograda za te pare neku od cerpica pred rusenje i ljudi pre to uzmu nego sto bi isli na selo . A i ovo je selo pa delovi beograda su jos maltene seoska podrucja bave se ljudi poljoprivredom .

U zadnje vreme tu u okolini gledo sam dosta se gradilo kupi se plac i lagano koliko se ima malo po malo neznam koliko se to isplati ,a bilo je i dosta montaznih koje su postavljene .
 
Vidim da na ovoj temi nije pisano odavno pa se nadam da nije problem da napišem poruku?
Prvo da kežem da živim u Boru sa suprugom i dvoje dece i u zjednici sa roditeljima, trenutno sam bez posla a perspektiva nikakva sem rada kod privatnika za 20-ak hiljada i ne vidim tu nikakvu budućnost.
Supruga i ja voleli bi smo da započnemo život na selu i da radimo konačno nešto za sebe i svoju decu (dva sina) međutim problem je kao i uvek sa mlađim parovima nedostatak kapitala za takav početak a ne postoji razumevanje roditelja za takav korak pa se sa te strane ne može očekivati nikakva podrška i pomoć, još uvek nismo u mogućnosti da prodamo stan jer nije naš pa da kupimo nešto na selu i problem je sa ulaganjem.
zanima me dali neko zna neko seosko domaćinstvo u bilo kom kraju Srbije koje bi neko ustupio na korišćenje uz kasniju mogućnost otkupa?
Ili eventualno neki minimalni zakup na duži rok, svugde čitam koliko ima napuštenih kuća koje propadaju i zaparloženih njiva ali nisam zasad našao nikog ko bi ustupio takvo domaćinstvo na korišćenje pa mi je svaka informacija dragocena.
Ako neko zna za takvo domaćinstvo nek javi na pp ili ako znate u vašoj okolini neko domaćinstvo koje se prodaje baš povoljno, bitno nam je samo da selo ima šklou zbog dece ili da je škola u blizini.
 
E moj druze,takvih domacinstava je kod mene na jugu koliko pozelis.Cena zakupa ako ti iko i trazi je 50e,to placa jedan moj rodjak a kupovina je isto jako povoljna.Evo jedan komsija prodaje kucu,zidanu,kompletnu,staru kucu ali useljivu i objekat za zivotinje ali stari i funkcionalan za 3500-4000e.Ima i plac 7-8 ari.
 
Znam da je na jugu stanje još gore nego u drugim delovima, bio sam prošle godine u selima Pirotskog kraja sve je polu napušteno a priroda prelepa, meni nebi bio problem da živim bilo gde a ta mesta su raj za stočarstvo ali je problem što ne rade škole u mnogim selima a za decu je to bitno i nama zbog dece, problem je što mi koji smo radili po 10-ak godina za minimalac nismo stekli ni tih 4-5 hiljada evra za kupovinu tih domaćinstava koja su realno ispod svake cene.
 
Mozes i u zakup bez ikakvog problem da uzmes.Recimo ja sam pre neki dan smestio jednu samu babu od 83 godine u staracki dom.Imala je penziju koju je poklonila drzavi,zatim kucu sa placem i zgradama kao i svo imanje od nekoliko hektara.To je bilo dobro za tebe,dobio bi sve dzabe da si dosao da joj se nadjes do kraja zivota.
 
Znam za te varijante ali još uvek moram da se nađem prvo svojoj deci jer žena radi pa ja moram njih da čuvam.
Ako znaš neka domaćinstva u tvojoj okolini za neki zakup koji nije veliki napiši mi na pp. da ne spamujemo temu ovde.
 
Problem sto je ljudi pre ostave zaparlozenu,nego da puste nekog da zivi je taj sto na zalost vecina podstanara napravi dug za komunalije i onda napuste kucu. Casti izuzecima.
 
Nažalost to je verovatno tačno a to dovoljno govori kakvi smo "ljudi" postali.
 
Kako je bilo nekih programa za preseljenje ljudi na selo u iznosu od 1 000 000 dinara, sad velika većina kuća na selima košta 8 000 eura. Nije bitno u kakvom je tačno stanju, ali svi uglavnom toliko traže.
 
Programa je bilo ali nažalost samo za Vojvodinu a mi koji ne živimo u vojvodini u prethodnih 5 god. nismo mogli da konkurišemo jer republičkim vlastima nije ni na kraj pameti da organizuju nešto slično i da konačno neko uloži i pokuša da smanji nezaposlenost a ne da daju strancima 10000 evra po radnom mestu.
 
To je finansirano sredstvima po konkursu AP Vojvodine, a sto se tice 10000E po radnom mestu to je bilo u Zastavi u Kragujevcu i verovatno sad u Smederevu u zelezari, a to nema veze sa Vjvodinom sem sto nam svima uzimaju iz dzepa.
 
To je finansirano sredstvima po konkursu AP Vojvodine, a sto se tice 10000E po radnom mestu to je bilo u Zastavi u Kragujevcu i verovatno sad u Smederevu u zelezari, a to nema veze sa Vjvodinom sem sto nam svima uzimaju iz dzepa.

Ko tebi vecito stavlja ruku u dzep, da mu odmah odsecemo. Bankrotiraces davajuci,,, :osmeh: Ako se svi uposle na selu u poljoprivredi, mislim da ce jos gore stanje biti u istoj. Ko je resio da zivi u gradu njega ne treba stimulisati da se vrati na selo.
 
Kvadratni metar zemljista za gradnju u Futogu se krece 20-25 E u zavisnosti od lokacije placa.
 
Nazad
Vrh