Cene seoskih imanja u vasem kraju

Evo jednog primera iz Kikinde:

http://nekretnine.oglasi.rs/oglas/536782/kuce+kikinda+centar+3+sobe+uknjizen

Piše da je blizu centra, a ja prolazim tuda pa znam gde je. Ok, nije ni daleko od centra(u Kikindi ne može da bude daleko od centra), prodavac je iz velikog grada i oni to gledaju tako ali u stvari samo jedna ulica još ima iza te u kojoj se kuća nalazi, pa onda napuštena kasarna i atar. A šta reći o navedenoj početnoj ceni za takvu kuću sa tolikim placem na krajnjoj periferiji u jednoj Kikindi koja je za deset godina izgubila 10% stanovništva, a nije bila kuga niti rat.
 
Au samo dabi ziveli u stanu pa pola od te cifre je ulozeno bog te u krov i izolaciju ,strasno takvo imanje za takve male pare cccc.Da imam novce sad bi otiso da iskesiram vredi svaki dinar !!!!
 
Au samo dabi ziveli u stanu pa pola od te cifre je ulozeno bog te u krov i izolaciju ,strasno takvo imanje za takve male pare cccc.Da imam novce sad bi otiso da iskesiram vredi svaki dinar !!!!

Kupio bi to za koliko gazda traži i šta bi s tim radio? Prodao bi posle pet godina prvom Ciganu koji ti pokaže 15000 kešovine? "Brate, danas ti nudim toliko sutra ču ti ponudim manje kad se predomisliš..." Mnogo je to za Kikindu. Ipak je to nedođija, a i kuća je od naboja.

- - - - - - - - - -

a zasto bi kupovao kucu u gradu da siris imanje?
kod nas je ove godine stupio na snagu zakon o zabrani drzanja stoke,svinja i zivine u gradu pa su sad mnogi paori na muci jer su salase i imanja od dedova porusili a sad se moraju seliti

A ko je spominjao grad? Ako sam te dobro razumeo da se to odnosi na Kikindu, moram da te obavestim da Kikinda nije grad niti će to ikada biti sa svojih tridesetak hiljada duša i to u glavnom staračke populacije. Za Sombor sam već čuo da ste se "profinili", ali što se mog sela tiče štale, svinjci i ambari su jedini funkcionalni privredni objekti a to ne čini grad. Svakoj opštinskoj vlasti je jasno da kada bi rešili od Kikinde da prave grad, da bi napravili grad duhova jer kada bi iselili poljoprivrednike svela bi se cela Kikinda na nekih desetak-petnaestak hiljada penzionera, medicinskog osoblja i taksista.
 
Poslednja izmena:
mi se nismo profinili,ovo je uvek bio velegrad za vrecinu gradova
a sto bi neko drzao stoku u gradu?pa zato postoji salas ili selo
 
A ovo je za Montoju:

http://nekretnine.oglasi.rs/oglas/328322/placevizemljiste+kikinda+centar+porodicno+stanovanje

Toliko o širinama placeva. Ne mogu da verujem da je za ovo neko izdao građevinsku dozvolu.

- - - - - - - - - -

mi se nismo profinili,ovo je uvek bio velegrad za vrecinu gradova
a sto bi neko drzao stoku u gradu?pa zato postoji salas ili selo

Ako je tako, onda nema šta ni traktorčine i poljoprivredna mehanizacija da traže u gradu. Po meni gde nema mesta stoci nema ni traktorima. Sombor je oduvek bio čuven po fijakerima i fijakeristima a te fijakere su vukli konji koji su valjda bili smešteni u štalama u sklopu kuća tih fijakerista koji valjda nisu dolazili sa sela pored sve seljačke muke da bi još i u gradu zarađivali taksirajući gospodu, strance i pijance tamo-ovamo. I gradska gospoda su ranije imala konja i kola jer su imali i potrebu za prevozom kao što danas svako ima automobil.
 
traktorima je zabranjen saobracaj na vencu oko centra
mogu samo auti konji i bicikli:osmeh:
 
Nije ni kod nas bolja situacija, prodaja ide jako teško ili nikako evo ovo je kod mene na prodaju

k3_zps4bbfe4ed.jpg


k2_zps6a705ac8.jpg



ovo je snimka iz zraka da se vidi površina okučnice
k1_zpsc7598f80.jpg


sama stambena površina je cca 200m2, podrumske prostorije 90 m2, svinjac je dimenzija 12x8 i garaža 5x4 (iznad tih svih prostorija je tavan tj. nešto više od 300 m2) , te sjenik 15x12, u kući je telefon (dsl i kablovska nije prikopčana ali postoji mreža) , centralno kombinacija drva/plin , gradski vodovod, uz to sve još ide nekih 4 ha oranica i livada, vlasnik traži 40 000 ali u razgovoru s njim kad bi mu neko ponudio u gotovini 30 000 prodao bi odmah.
 
Hvala Bogu na Tamisu, pa u Tomasevcu nije tako strasna situacija. Do pre 5-6 godina je bilo mnogo praznih kuca u selu, a sad nema jedne, ili ono sto se pojavi, brzo ode. Dosta pecarosa je pokupovalo kuce, zbog odlicnih mesta u okolini, i oni malo popravljaju sliku sela. Istina nisu tu cele godine, uglavnom od maja do novembra, ali zbog njih selo zivne tokom leta, pogotovo jer tada dodju i njihova deca, i unuci, pa nije tako depresivno. Kod mene prekoputa su dosli cak i neki Svedjani, trenutno zidaju kucu (ne gastarbajteri, vec pravi Svedjani). Bili su jednog leta u poseti, i toliko im se svidelo da su ostali.
Inace ispod 8000 je tesko naci kucu, i to u dosta losem stanju!
 
koliko placas program i jel to gogle earth


ako misliš na ovu zadnju sliku ona je iz preglednika državne geodetske uprave (ima još jedan od poljoprivredne agencije) o oba sam već pisao i više o njima imaš ovdje http://poljoinfo.com/showthread.php...oogle-earth-a!&p=593530&viewfull=1#post593530 oni su besplatni tj. može ih svatko koristiti na netu, bolja je rezolucija slike nego na google earthu dok ovi u ministarstvu poljoprivrede i ministarstvu građenja imaju pristup još kvalitetnijim slikama i njima se svako malo ažuriraju , prve dvije slike su iz google street view-a.
 
Poslednja izmena od urednika:
Branko, a sta je taj radio sa desnim prozorom? Kao da je nastavljan, ako je takva sva kuca.... jebes onda posao.
 
Pa jesu toliki svi placevi kod vas Branko .Sve na tom placu je nova gradnja ?? Kad je pravljeno ?
 
Branko, a sta je taj radio sa desnim prozorom? Kao da je nastavljan, ako je takva sva kuca.... jebes onda posao.

:osmeh::osmeh: to ti je slika iz kako napisao google street viewa i tu su baš spajali slike (vidi se sjena od auta koji snima)


Pa jesu toliki svi placevi kod vas Branko .Sve na tom placu je nova gradnja ?? Kad je pravljeno ?

neznam točno, ali prije nekih 30 godina, a širina placa ovisi o tome na koliko dijelova se dijelilo kad su prije drugog svjetskog rata raspadale zajednice (više braće u jednoj kući) ali dužina na toj strani sela je približno ista. Kod mene se troje braće dijelio pa imam dosta uže 11 m (ovo je 20) a dužina je ~ 500 m
 
Ima li nekih novosti ,neki salasi na prodaju koje su cene . Ima dosta clanova kojih bi zanimale informacije ovakvog tipa.
 
Nisam mislio da se selim u taj kraj nego sam tražio nešto za vikendicu .Homolje mi odgovara zbog vazduha ( imam astmu).A relativno mi je blizu preko skele na Dunavu.
Ne treba meni toliko zemlje tamo mislio sam oko 2-3 ha samo da ima nešto na njoj da se ne mlatim sa papirima .

Homolje je prilično nisko, kažu meštani da je cele godine velika vlažnost vazduha. U župnijim mestima je leti kao u sauni. Ne mogu da sudim, bio sam svega nekoliko puta ali je južni Kučaj i Beljanica možda bolja opcija za ovo što tražiš a nije mnogo dalje.

-------------------

Najjeftiniji salaši su na Miroču ali je zemlja dosta loša.
Da ne idem u :off_topic: , kuće na jugu 2-3 hiljade sa okućnicom, u centru sela. Zemlja je šarena, 7-30 evra ar.
 
Nazad
Vrh