Cene krava i ostalih kategorija

Pozarevacka pijaca je prepuna krava bar 200kom svakog petka vecinom one koje idu na klanje ali moze da se nadje i po koja stvarno dobra krava, ali za nju treba i dobro platiti nacuo sam neke cene 1.4e/kg i 900-1000e/kom
 
Malisa, imas li ti sta za prodaju? Ima i na kraljevackoj pijaci, ali kao sto rekoh - nije pijac mesto gde ce se lako naci dobra krava.
Trazim nesto mladje, sa vise mleka. Da nije jalovo, prednost steonim kravama.
 
pa ja ti lepo kazem idi u livadicu i od vrata do vrata i ma da uzneš kakvu ti hoćeš a i 200e nije nikakva para razlika u ceni pijac kuća a veterinara tamo iznajmi da ti da garanciju da je ispravna ali vi to bolje znate kako ide došla mi i poruka ali neumem da otvorim
 
dogovarao sam se s drugara da dođe da mu otvorim ovaj forum da vidi šta ljudi čuvaju i sve to pa da idemo i u livadicu to je bila solucija kad on kaze mi prodao sam dve krave imam još jednu a dođi kod mene da vidiš uzeo sam junicu mlečnu crvenu ja ga pitam crveni holštajn pa tuj i kad otidem ima šta i da vidim braćo tele pa šta ti je ovo simentalac to ti je reko selska rabota a ove krave sto je imao sve tri nisu davale 20l mleka a trči na pijac da prodava sir i posle vika nemam nemam pa kako će imaš mislim se izvinite što ovako pišem ali takvo je stanje u ozbiljnoj većini selaka niti zna šta čuva niti zašta čuva odgovori su im dobra krava
 
dobru kravu kupujes kada je susna godina, kada ne daj boze neko zbog nedace prodaje ili kada je puko pa sve rasprodaje, inace se prodaje najgore :)
E sad neko hoce da ulozi u kravu i da kupuje soju i hrani lucerkom i silazom i ima 5000l do 9000l mleka od krave za 305 dana koliko je muze. Neko je zadovoljan sa kravom od 500e i 600kg koja se teli redovno jede jednu balu livadskog sena i par kg kukuruzne prekrupe i daj e oko 2000l mleka plus ono sto posisa tele i jos 300 do 500e koje uzmes za tele. Ja iako znam kako i cim bi ishranio dobru kravu preferiram ove druge za svoje potrebesa malim ulaganjima, jer nemam ni hranu ni novac ni ljudstvo da opsluzim onu iz prve price, a takve krave uvek mozes naci na pijaci, kao i prodati na pijaci.
 
Kako se sada krecu cene krava, mlecnih do 20l mleka da daju ? I koja je cena umaticenih teladi i krava ?
 
Ne znam za drugo, ali mi nudi covek, isao sam da vidim kravu danas, krava je mlada, umaticena, ali je prvi put osemenjena sa 12 meseci.
To me najvise muci.
Ostvario pravo na premije, tih 25.000 dinara, daje desetak litara mleka, do 12.
nije krupna, naprotiv sitna. To mi i odgovara. I ceni je 900 evra.

Bacio me je u razmisljanje, htedoh je danas kupit al on kaze da nadjem prevoz!
A on ima dva traktora pa ipak ja da nadjem prevoz.
Bogami cu ja da potrazim jos malo, ako se Piksi nije predomislio.

Hoce li sta da utice na subvencije cinjenica da je prvi put osemenjena sa 12 meseci?
 
Da nije malo jaka cena 900e za sitnu kravu? Prosetaj ti malo pijacom da vidis sta se prodaje za 900e! ajde 100e da mu das na to sto je na poznanstvo ali mislim da ta krava plafon 700e vredi.
Što se premija tiče možeš da ih ostvariš samo za minimum 3 umatičene krave koje su u tvom vlasništvu, za jednu možeš samo ako je umatičena steona junica, pa se prvi put otelila.
 
cyber piksi se nije predomislio,a jedno pitanje za nemanju st0 58,ne znam da li imas krave posto vidim pise zamun mislim da je u zamunu nemoguce drzati krave da imas ti kravu da prodas da li bi je dao za ,PLAFON 700 EU,?kravu gajis tri godine a za musko tele uzmas 500 eur.mislim da je jedan covek na tv rekao da iz njegove stale nikada nije otisla krava u drugu za priplod vec samo na klanicu,i mislim da je u pravu,bolje dati na klanicu dzabe nego nekome dzabe a taj da je otplati za 5-6 meseci kroz tele i mleko!pod ovim podrazumevam ZDRAVE krave!
 
cyber piksi se nije predomislio,a jedno pitanje za nemanju st0 58,ne znam da li imas krave posto vidim pise zamun mislim da je u zamunu nemoguce drzati krave da imas ti kravu da prodas da li bi je dao za ,PLAFON 700 EU,?kravu gajis tri godine a za musko tele uzmas 500 eur.mislim da je jedan covek na tv rekao da iz njegove stale nikada nije otisla krava u drugu za priplod vec samo na klanicu,i mislim da je u pravu,bolje dati na klanicu dzabe nego nekome dzabe a taj da je otplati za 5-6 meseci kroz tele i mleko!pod ovim podrazumevam ZDRAVE krave!
Tako je.....:bravo:
 
Pored Zemuna stoji Kruševac, e tamo imam imanje i stoku, gaje je roditelji.
Što se tiče cena krava nju diktira tržište i kvalitet, i ja sto puta ponavljam da zavisi šta tražiš i šta ima u ponudi
Krave idu od 0,7 do 1,5e po kg, računaj 1e po kg , znači 500kg 500e, a tele čuvaš 3m za 150kg, ako je žensko to je x2,3=345e a ako je muško to je 150x3=450 , e sada kada kupuješ kravu na ovu lošu godinu kada je cena bale sena 2e ti ćeš da gledaš kako nakupci plaćaju i daćeš možda 100e preko, zašto da budeš budala pa da platiš krravu 2000e kada imaš da nađeš sitniju kravu kakvu čovek traži i za 500e. I opet ponavljam nisu iste cene teladi, krava svinja, kukuruza i sena u vojvodini i kraljevu ili na pešteru. Ne bi onoliki kamioni vozili telad u rumu da je ista cena.
Čovek koji nije prošao sve ove pijace i trgovao sa nakupcima (a njima jedino možeš da prodaš višak jer niko drugi ne otkupljuje a razne policije i inspekcije te ganjaju ako ti sam voziš) neće razumeti šta pričam.
I da, samo za minimum 3 umatičene krave se dobija premija, i plaćaš 5000din pokravi matičnoj službi pre nego dobiješ pare od države. Premija je 25000 po kravi.

- - - - - - - - - -

I da ja sam svoju kravu od oko 450kg sa 10l mleka u osmom mesecu u januaru prošle godine prodao za 750e
 
Ne napisa koliko je bila stara ta krava sto si je prodao za 750 evra, ali to je otprilike to...

Nego, moze li neki link ka toj uredbi koja to regulise jer sam od prekupaca i od veterinara dobio info da se sad subvencija isplacuje i za samo jednu umaticenu kravu.
 
ja ne zalim nemanja da se nesto sa tobom sada zameram mozda cemo nekada nesto i poslovati ali jedno je kada ti sedis tu u zemunu i tapkas tastaturu a tvoji roditelji sada kao i ja moraju da idu da muzu krave ili da si ti diraktno tamo i da ti ides da prvo ocistis balegu pa da muzes,mozda bi drugacije pricao,ali dobro nema veze.sve si ti u pravu sto kazes,ALI SAM U PRAVU I JA.pozdrav ceka me moja milica tj.krava!!!!
 
Nazad
Vrh