Cene krava i ostalih kategorija

Kad je rimsko carstvo bilo na vrhuncu moci,kod njih se u senatu pricalo starim dobrim vremenima.A sta da pricaju sad stocari ,kad je vrhunac propasti ,nego o starim dobrim vremenima.
 
Čuo sam da je prodata neka krava kod mene u kraju od 570kg sa 10l mleka za nekih 400e a opet čujem neki nakupci plaćaju po 70centi kg krave za klanje
Ženska telad 2,3e a za mušku neznam
 
pa to je baš jeftino
ja sam u avgustu prodao jednu kravu po 1,5e/kg, posle je pala cena kad su ljudi shvatili da neće biti kukuruza i da neće imati hrane, bila je 1,3e/kg posle mesec dana, i mislim da je i dalje ta cena.
tada sam prodao i neka 2 teleta po 400e/kom bili su negde oko 110-120kg
bikovi su sada 2e/kg
 
ma sad je jeftino,tj. pala je cena to je ocigledno ali hajde da sacekamo,da prezivimo zimu!?sta mislite koja ce cena biti recimo u aprilu?
 
Ja tebi placam cenu koju si trazo. Svih 900 i jos placam prevoznika da mi je preveze...
Izaci ce me skupo, ali mora se.
Trenutno sam bez krave, osugacu se bez krave.
Moram pod hitno nesto kupiti.
Ako neko ima neku kravu da valja za drzanje, neka se javlja.... pozdrav
 
Ja tebi placam cenu koju si trazo. Svih 900 i jos placam prevoznika da mi je preveze...
Izaci ce me skupo, ali mora se.
Trenutno sam bez krave, osugacu se bez krave.
Moram pod hitno nesto kupiti.
Ako neko ima neku kravu da valja za drzanje, neka se javlja.... pozdrav

cyber seljak mislimmeni je drago da ti se toliko svidela moja krava,ali jbg da si samo dosao onda kad smo pricali prvi put ali dobro sta je tu je.kupices nesto.i na kraju zagrizi brate pa nesto kupi pa kako bude sta mozes?mozes u nedogled traziti nesto lepo ali to je i skupo
 
Da li iko prodaje kravu? Hajmo ljudi.....

Sve sto sam nasao je preko Drine i Dunava, ne ide mi se tako daleko.

Krusevac? Kragujevac? Ljudi, ima li vas da prodajete nesto?
 
Bih ja, ako bih znao sta ima tamo.
Sta ima tamo?

@Nemanja, dobra krava za drzanje se nece lako naci na pijacu

Samo kod dobrih domacina kao sto je Piksi.

@Piksi, kad te vec spominjem, tacno je da dobra krava ima i dobru cenu.
Reci cenu i eto mene.
 
sajber u selo livadica ima krave iznad 20l mleka naime u emisiji dobra zemlja bio je prilog o tome a sva semen se prvo tamo pustaju a posle po srbiji pokazivali su krave druge kategorije a kako li onda izgleda prva kategorija a i seljaci počeli međusobno da se takmiče ko će imati bolju kravu i u jednom delu kaze seljak da junice koje su uvezene nisu ni priblizne tih krava naših a i ovde ima jedan u selo togočevce koji ima bikovske majke i odavde i od njega uzimaju bikove za priplod ima simentalke od 45l mleka ja ga znam dobro i imam njegov broj tel. a on je bio predsednik lebana u koštunicinu vladu e ja ti za njega kazem ovako jer neznam dali smem da stavim njegovo ime i tel.pa ti ovako dajem šture informacije
 
ceo taj kraj velika plana,smed.palanka,svilajnac,mladenovac,pozarevac itd.imaju jako dobre krave simentalske rase valjda zbog blizine instituta iz velike plane.ja kada sam bio u vojsci u mladenovcu 2003.bila je izlozba krava a mi smo tamo postavljali sator,jako lepe krave imaju,e sad koliko oni njih cene i dali hoce dobro grlo da prodaju,to je druga stvar.
 
Iskreno, ne znam ko je bio predsednik opstine, ako moze kontakt na pp, bio bih jako zahvalan.
Trenutno sam bez krave, i hitno moram kupiti kravu.
Ali ne bih da se zeznem i kupim nekog bogalja ili nesto jalovo.
Moze neki kontakt sa odgajivacima iz Livadica ili Velike Plane?

EDIT: Od kog datuma je ta emisija, priblizno barem?
 
Poslednja izmena:
ove krave u livadici su davali na klanje zbog suše i spominju cene od 12ooe pa nagore ne umem na pp stvarno izvini sajber
 
Nazad
Vrh