Cene konzumnih kokošijih jaja

nemoj te stavljati cene sa pijaca nego veleprodaja
 
@gooxxyy

Tema već dugo otvorena pod sličnim imenom, pa zbog toga tvoja, novootvorena, spojena sa postojećom!

:ppozdrav: Maestro
 
Kostantno ista cijena jaja i dalje bez obzira na ponudu i potraznju.
 
Primetan je blagi rast cena jaja. Na pijaci, kod nas u Crepaji, "A" klasa 9 i 10 din , a "B" klasa i sitnija 8 din.
 
Gačević je napisao(la):
Kolika je cena jaja trenutno kod Vas. Odavno niko ne " raportira ". Pozdrav.
u DIS-u je 108 din B klasa, 112din je A klasa a S klasa je 116din a u IDEJI su S klasa 145din a u ostalim marketima nema ispod 105 din nigde i to B klasa a na pijaci 120din :cao:
 
Kengur je napisao(la):
Domaca salaska ne dajem ispod 10 din... ipak i kukuruz ima cenu
Ta cena od 10din traje već jedno 8 do 10 god tako da realno to je mala cena pogotovo kad se setim šta je sve poskupelo od tada i to kolko puta :udri: :udri:
 
I kod mene u selu je 10 dinara vec nekoliko godina. Ako oce neko jeftinija moze uvek da ode u prodavnicu ili na pijacu ali domace si je domace
 
Prvo da pozdravim sve clanove foruma,posto sam nov ovde.Ima farmu sa 4000 koka nosilja.Moje cene jaja su S-9.5 din,A-9 i B-8din.Cene na pijaci su S 11din,A 10 din,B 9 din,a tolike su i u velikim marketima.U manjim cene su vise za po dinar
 
Pozdrav svi...
Ja sam tek nabavio 10 koka nosilja,cisto za kucne potrebe jaja posto su kod nas u Arilju jaja od 11 do 13.5 dinara zavisno kako gde i to uglavnom A i B klasa posto se S daje na stranu...Tako da je isplativo uzeti 10 koka ako vam kazem da se kod nas u kuci trosi od 120 do 150 jaja mesecno... :haha:
 
kod nas 10-12 din zavisno od klase, video sam pre neki dan na pijaci, a sad listam forum posto mozgu ne verujem :haha:

malko se nakupilo imace za prodaju ::novac::
 
Profesionalana prodavacica jaja...

Mlada seljančica prodaje jaja na pijaci. Ostali prodaju jaje po 5 din, ali ona po 10 din. Vreme prolazi a ona nije prodala nijedno. Njeni joj govore: 'Daj ženo spusti cenu nećeš uspeti da ih prodas', a ona njima 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'. Vreme se natmurilo kao da će kiša, njeni joj opet govore:

'Daj ženo spusti cenu ...', a ona njima opet: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Svi su već digli ruke od nje, kad predveče prilazi joj jedan gospodin i reče joj: 'Treba mi 200 jaja ne pitam šta košta, ali trebala bi da mi pomogneš da odnesem u svoj stan', a ona njemu odgovara: 'Nema problema nigdi ne žurim'.

Unesoše oni jaja u stan, kad je gospodin upita: 'Da li bi sačekala da spremim neko jelo pa da zajedno jedemo, sigurno si gladna?', ona njemu uobičajeno: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Pojeli su, kad opet će gospodin: 'Da li bi sačekala da skuvam kafu nama dvoma?', ona opet njemu uobičajeno: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Popili su oni kafu, kad će gospodin opet: 'Da li bi samnom u spavaću sobu imam nešto važno da ti kažem, mada, znam da si u žurbi?', ona njemu po-kozna -koji-put: 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim'.

Obavili oni to ... kad se mlada seljančica poče slatko smejati i poče da govori:
'Ala će se moji sutra na pijaci pojesti od muke, kada im budem pričala ... em sam prodala sva jaja po ceni koju sam trazila, jela, pila i tri puta se 'kresnula' ...,

Gospodin brze-bolje da je ispravi govoreći: 'Samo jednom ...', a ona opet : 'Ću da sačekam, nigdi ne žurim...'
 
ako bi neko mogao da mi kaze kakva bi bila prica u vezi plasmana jaja na veliko...? u pitanju bi bila farma sa brojem nosilja bi bio vise od 5 hiljada..? i dali bi se mogao obezbediti toliki plasman..? pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh