Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ima. K'o sto su i kukuruz dali po 25din tel kel. :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Mislim da je neko vec pisao o tome,cini mi se 1e
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pozdrav svim :cao:,ja sam novi na forumu,i iako ovde nemam neku tradicuju u dopisivanju sa vama,zamolio bi vas da mi izadjete u susret i da mi odgovorite,naime imam 4 bika koja su stigla za prodaju,tu su negde prosek 700-750 kg.po grlu pa bi vas zamolio da mi odgovorite koja je cena bikova sada,naime vec nekoliko dana mi dolaze nakupci njih 4-5 do sada,ja sam cuo a i na ovom forumu procitao da cena skace i da je dosla do 2e,pa cak i presla 2 evra po kg zive vage,ali pre svega me interesuje da li su to SAMO glasine ili je neko STVARNO prodao po toj ceni??(ovo velikim slovima samo naglasavam da ne dodje do nesporazuma...).Znaci neka mi odgovore SAMO oni koji su sigurni za cenu,odnosno koji su licno prodali,licno dobijali tu cenu ili bili licno prisutni pri prodaji da ne bi opet sve ostalo na glasinama!.Veliki pozdrav svima i unapred hvala!
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja postavio isto pitanje i nije se javio ni jedan ko je prodao po 2e
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pozdrav Petre,mi smo komsilje kako vidim :D,samo sto sam ja sa druge strane morave...Ti znas za nasu klanicu Juhor u Ja,mada je ona sigurno poznata i sirom srbije pa i sire,naime imam 1 druga koji tamo radi i koji je dobar sa tamo glavnim covekom za otkup bikova i rekao sam mu da ga pita koliko placaju,i on mu je rekao da trenutno nema bikova i da su tog istog dana presli uzduz i popreko preko 100 kilometara-cak do Krusevca i da su jedva nasli 3 bika,kao i to da su ih placali 2 i 2.1 e po kg!.Medjutim oni kupuju samo manje do 550 eventualno 600 kg.,a moji su kao preteski i kao oni imaju vise masti pa ih zbog toga ne uzimaju-izbegavaju...A ovi sto mi dolazili nakupci mi daju po 1.8 i kao nema ta cena od 2 e,zato i pitam da li je neko prodao po 2e??.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Mustang je napisao(la):
Pozdrav Petre,mi smo komsilje kako vidim :D,samo sto sam ja sa druge strane morave...Ti znas za nasu klanicu Juhor u Ja,mada je ona sigurno poznata i sirom srbije pa i sire,naime imam 1 druga koji tamo radi i koji je dobar sa tamo glavnim covekom za otkup bikova i rekao sam mu da ga pita koliko placaju,i on mu je rekao da trenutno nema bikova i da su tog istog dana presli uzduz i popreko preko 100 kilometara-cak do Krusevca i da su jedva nasli 3 bika,kao i to da su ih placali 2 i 2.1 e po kg!.Medjutim oni kupuju samo manje do 550 eventualno 600 kg.,a moji su kao preteski i kao oni imaju vise masti pa ih zbog toga ne uzimaju-izbegavaju...A ovi sto mi dolazili nakupci mi daju po 1.8 i kao nema ta cena od 2 e,zato i pitam da li je neko prodao po 2e??.
Pozdrav komso,odakle si ti tacno?Ja svoje dajem u 'as',cena je 1.8-1,9...tako mi cale rece
Znam da su siptari skoro kod nas uzeli u selu sve te teske 750+,mislim da su placali 1.7,tad,sada je verovatno vise
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod nas Matijević plaća 185 din-do 2E ima još dosta
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

kod mene svi odustaju,a ja se sirim...
ili nemaju filing za poso ili sam ja budala :haha: :haha: :haha:
cena 1.9e
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kraljevacka pijaca, 4.februar

zenska telad-270 din/kg
muska telad -320 din/kg
junad-180 din/kg
krave za klanje-110 din/kg
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@zoran0230
Ma ja Zorane ne gajim iluzije da ce da dodju na 2,5e(mada ne bi imao nista protiv te cene ::namigivanje:: ).Iskreno odmah bi ih dao po 2e bez razmisljanja i bez trunke kajanja pa da sutra dan posle prodaje budu i 3e,i verujem da bi vecina (ako ne svi)koji se bave tovom ljunadi bili zadovoljni u smislu da ostanu sadasnje cenei bikova i telica,tada bi ljudi mogli da normalno planiraju proizvodnju kao i zaradu a ne da love u mutnom kao sto je to bila praksa do sada...,ali sigurno i sam znas stanje sa svercerima,ili kako bi ih nas narod nazvao 'dzambasima',oni gledaju na svaki nacin da zarade i pokusavaju raznim srectvima te za..bu i nikada nece pravu cenu (mislim normalno na trenutnu trzisnu) da ti ispune...Kada su bili 1,4e tada su hteli da im damo i po 1,3 e, i mi smo se bili pomirili sa tim cenama i narod je davao...,e a sada kada se malo situacija na trzistu promenila sto se tice ponude i traznje a samim tim i cena,njima je to kao kada im guras prst u oko,kada im kazes cenu i kada vide da nisi sisao vesla i da pratis stanje cena na trzistu,e onda okrecu ako mogu odjuture da te zaj..u.Njima bi izgleda najvise odgovaralo kad bi mogli da nam zatvore i oci i usi kada cene skacu-rastu,a kada cene padaju e onda bi nam dali jos po jedan par ociju i usiju da slucajno ne ostanemo neobavesteni :haha:Izvinjavam se onim postenima(mislim na nakupce),jer normalno da i medju njima ima postenih :ppozdrav:ali je to bas retko :udri:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Za none73
Hvala puno druze na informaciji :bravo: :ppozdrav: Ako ti nije tesko napisi koliko su bili teski? i je l' ih dao kako to nas narod kaze 'cisto',ili uz kalo?? Ako dao sa kalom-sa koliko posto kala dao?? pozdrav :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Hvala puno none,interesuje me jos samo(posto nismo daleko,mislim Jagodina-V.plana) ako znas je l' prodao ovim nasim domacim nakupcima ili siptarima?? Izvini ako malo davim i veliki pozdrav :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Mustang,teški su ti bikovi ,moraju imati i starosti-posle 2 godine niko neće da ih kupi
 
Nazad
Vrh