Cene hleba u vašem kraju?

Kod nas vekna od 500g 40din lokalna dve pekare. Beogradski 49, Somborski 44.
 
Sada slusam na dnevniku unija pekara najavljuje cenu oko 70 din. Oni stvarno nisu normalni. :nono:
 
@ francuz
Bitno je koliko moze da se kupi hleba za svoja primanja, a pamtim vremena kada se o ceni hleba nije razmisljalo, a drzava bila OK.
 
Ma smatram da razmisljam ispravno, ne u smislu da hleb puno kosta potrosaca u odnosu na platu,
nego mislim da kada bude skup hleb, bice i jaca kupovna moc, bice skuplja cena psenice na duze staze a ne samo strateski kako nasi dragi ministri steluju za odredjene uvoznike/izvoznike....

Nas ce unistiti jeftinoca jer dodje vreme da od svakoga cujes:"Ne isplati se ovo, ne isplati se ono", a vreme protraceno uz k...ac, isplati li se?

Mislim da me necete shvatiti pogresno... ja sam za skupe poljoprivredne proizvode!
 
Cika Dule, dokle god bude hleb jeftin, nema vajde od drzave.... skup hleb je spas!

Šta ti pa to znači:haha: Evo sad "višak" mleka, verovatno iz besa narod ne kupuje više mleko.
Garant će biti bolja država ako narod bude gladan ::lose:: ::lose::

EDIT
U medjuvremenu si se izvukao :)

Nažalost to se neće desiti jer se države utrkuju koja će više para da upumpa u poljoprivredu da ne bi postale zavisne od uvoza hrane. A koliko se kod nas upumpava...... ::lose::
 
@ francuz
U pravu si da poljoproizvodi treba da budu skupi. Ali ako neko (pekari) od kilograma brasna uz pomoc aditiva napravi 5-6 vekni hleba i prodaje ga po komadu 70,0 dinara, on na vece kolicine stvara zavidan ekstra profit. :ppozdrav:
 
Postovani @Dzionik,

u Srbiji vlada nerad, druze.. varijanta i sema, u mom selu u svakoj kuci gori sporet a ipak nase 2 seoske prodavnice prodaju 20-25 hleba dnevno.... gospodluk se glumi! sto je rek'o Voodoo Popaj:"foliranti i olos"

A nisam te razumeo, kako sam se to izvuk'o?? da li mislis da ne mislim ono sto sam napisao?
Verovatno mi je fond reci siromasan pa se nisam lepo ni izrazio, a to pogresno protumaceno ....
 
Nemaju ljudi vremena, gledaju farmu i turkske serije, bistre politiku, piju pivo ispred prodavnice u kojoj ima sve.. od salate do banana sa, kvantaša naravno.
Lebac da mese, svašta... kad ima pekara na desetak kilometara. ::lose::

Pa u drugom postu si obrazložio zašto skuplji hleb, prvi je bio nedorečen. :)

Problem jeste što preradjivačka industrija skine kajmak koliko im treba, da imamo ozbiljnu državu ona bi morala da reguliše cene osnovnih proizvoda, hleba i mleka jer to se ne ostavlja tržištu, naročito kad imaš monopol u trgovini.
 
Nazad
Vrh