Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

DusanA je napisao(la):
Ja sam kupio njivu na kredit, prodala mi banka, a ona mi i dala kredit, 10 god, 10% kamata. Placam rate polugodisnje. Ove godine je bilo lako, za dalje, videcemo.
10% godisnja kamata :sta: al te ovi odrali...
 
Ovi opavcani opasne lokal patriote...E usli smo mi u vase baste,odavno, kad radimo ujutru cujemo vase petle kako kukuricu!
 
Molio bih ,ako neko zna da mi kaze ,jel obavezno prisustvo komsije prilikom merenja kupljene zemlje,i jel treba njegova saglasnost da moze da se zavrsi kupovina,mislim u smislu da se slaze sa prodajom i da nije zainteresovan.
 
Prilikom merenja pozeljno je da budu napolju obe komsije,obavezno geodet da meri.Pismena izjava obe komsije,da se odricu prava prece kupovine.Inace mogu kasnije da te tuze.
 
kristal je napisao(la):
Prilikom merenja pozeljno je da budu napolju obe komsije,obavezno geodet da meri.Pismena izjava obe komsije,da se odricu prava prece kupovine.Inace mogu kasnije da te tuze.
Ne znam za tuzakanje ali ima pravo da od tebe otkupi zemlju po ceni koja stoji u ugovoru (po pravu prece kupovine).Ako si ti u ugovor stavio neku smesnu cenu da bi platio manji porez onda si naderao (cist gubitak).Zato u ugovor stavis vecu cenu po kojoj komsa ni u ludilu ne bi to kupio,platis nesto veci porez i teraj... :cao:
 
Kod vas je dosta veca cena zemlje nego kod nas. Juce kupili jednu parcelu do nase od 0,5h za 1900e i 8kj za 1400e/kj
 
Sto ja znam isti drugar je kupio njivu pored njegove 1.5kj isto za 5000 evra/kj i rodjak je kupio oko 3kj za 4600 ili 4700 evra/kj...

@ralekiraj

Blago vama kad mozete po toj ceni da kupite-kod nas je ta cena bila pre 6-7 godina i to je zemlja odmah bila prodata po toj ceni bez problema. A recimo kod nas kukuruz mozda samo malo bolje rodi nego kod vas.
 
kod nas je najvisa cena oko 2000e/kj, ali to je prava retkost, svega par njiva je prodato po toj ceni. Uglavnom ide 1000-1500e/kj
 
Cena je skocila zbog visoke cene kukuruza,a i zbog toga sto bi mnogi da se vrate i da rade zemlju,jer drugog posla NEMA!
 
Kod nas je cena zemlje imala tendenciju rasta do prošle godine. 2010 je zbog velike količine padavina i skoro nikakvog roda na velikom prostoru ,uticala na povećanje ponude a samim tim i pada cene.Ipak je dosta ljudi zaduženo a bankari neznaju da je poljoprivreda fabrika pod vedrim nebom.
 
Imam osecaj da ce pred kraj ove godine cena zemlje otici dole,ocekujem hiperprodukciju povrca(paradajza,paprike,luka a posebno krompira),kukuruza, pa ce cene samim tim biti jako niske!Ali opet zivi bili pa videli,ali tesko da dve godine za redom mogu da budu dobre.
 
Nazad
Vrh