Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

8500e za 1.5kj :haha:
Apsolutni sampion!
 
Sta je tu cudno_Ovde u neposrednoj blizini ljudi su dobijali 100.000 eura po jednom hektaru a neki i 5.000 e po aru.
 
Nisu extremni,tako ce biti i sa ovom zemljom 1.5kj od prilke sto radim komsijino on je jos ziv pa radimo u zakup,kad on umre sigurno ce cena biti paprena jer njegovoj deci .... aj da kazem ne trebaju te pare pa ce pre cekati da se neko zaleti nego da daju po trzisnoj ceni koja je sad,jedna je njiva preko puta te sto je covek davao 8 000e/kj a druga je skoro basca nadovezuje se na dvoriste ljudima.
 
futurefarming je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Sta je tu cudno_Ovde u neposrednoj blizini ljudi su dobijali 100.000 eura po jednom hektaru a neki i 5.000 e po aru.

Ako su kupovali zemlju sa namerom da rade na njoj onda me te cene brinu.
Sigurno će da prebace u građevinsko, pa neki biznis, valjda znaju šta rade , suvo ratarenje sigurno neće
 
Tek sad sam video da si iz Novog Sada. Daj koordinate sa Google Eartha ili pokušaj bolje da objasniš gde na Kelebiji je ta parcela. Ja sam kupio pred novu godinu 4 jutra po 2250E jutro 3 ili 4 klasa i bliže gradu ali pripada Kelebiji. Na kilometar od mene, kod somborske pruge, prodat lanac za oko 3200E ali blizu asfalta i grada, ne znam klasu. Informacija iz druge ruke, ćale čuo od nekog za tu cenu. Zvali smo i mi na oglas, tražili su čini mi se 3500E.
[/quote]

Tek treba da vidim papire, ne znam tačne koordinate, znam samo da je zemlja između dva puta. U Svaštari nisam ništa tamo našao od zemlje, ali pratiću... Sve dalje sam od prodaje kako ulazim više u materiju :nono:
Javljam se kada proverim tačnu lokaciju.
 
Aristotel je napisao(la):
Tek treba da vidim papire, ne znam tačne koordinate, znam samo da je zemlja između dva puta. U Svaštari nisam ništa tamo našao od zemlje, ali pratiću... Sve dalje sam od prodaje kako ulazim više u materiju :nono:
Javljam se kada proverim tačnu lokaciju.
Zemlja na prodaju u oglasima je redak slučaj, tamo se često to završi na lokalnom nivou i ne stigne do oglasa ali tu i tamo se pojavi nešto pa ono što traže može da posluži kao orjentacija. Problem je i saznati pravu cenu transakcije jer se desi da prodavac i kupac imaju različite verzije za javnost a pravu istinu samo oni znaju.
 
Svaka ti cast!
Ima ih kod nas takvih,
ko zna mozda ima zlata negde ali moras da kopas!
Ja sam uzeo u Oktobru 3kj za 6500,- i tu mu to negde dodje!
poz komso i ne petljaj mi se po ataru! :haha:
 
Ja sam u decembru kupio 2kj za 3000 evra ali tesko se nalazi zemlja za kupovinu, a u kredit za kupovinu zemljista ja bi odmah usao samo kad bi nasao od nekod da kupijem oko 10 h i vise, bez razmisljanja...
 
Kod mene je definitivno jedan od najskupljih atara. Sad skoro je prodata njiva 2.25kj za 5800e, ali kvalitet njive je los. Dobra njiva od 3.5kj je placena 3800e/kj, ali je na asfaltu i na 300m od sela.
@Dr. Gruja
Kod nas se to desilo sa ljudima sto su uzeli krave pre par godina. Samo jedan je opstao, ali je pre kredita imao u vlasnistvu oko 100kj zemlje, drugi su prodali 10kj da isplate kredit, treci prodaju krave. Sve u svemu ::lose::
 
To jeste, ali racunam da ako se uzima kredit na 10 god, ja placam arende 120 evra + 40 evra od subvencija 160 evra po kj sto mu za deset godina dodje 1600 evra toliko kosta jutar zemlje znaci meni ostaje da placam kamatu a za 10 god zemlja je moja. Racunam da od kredita imam samo traktor (jos oko 5000 evra) sto i nije strasno tako da bi mogao slobodno uci u ovaj voz ali nema zemlje :sta:
 
kod nas kvadrat zemlje (359.77 m2) kosta od 250 eur-350eur sto znaci 4000 eur-5600 eur. za jutro semlj sto i nije neka jeftina kupovina. A da kupis treba sreca kao na lotou.
 
:haha: :haha: :haha: Znam da je najbolji kes, jest da su farmere zajebali samo tako prodali im skartove iz Austrije pa ih terali na kredite i posle im smanjili cenu mleka, pa kome i da prodas posle te krave... A na zemlju mozes samo skuplje da je prodas, ako nedaj boze nema za ratu... :ppozdrav:
 
@Boki-Vl
Nista nemam protiv, ali ipak DOBRO razmisli ::namigivanje::
Trenutno je isplativa poljoprivreda sa ovim cenama zitarica, ali sta znas kako ce biti za 5 god, koliko ce da kosta kg kukuruza? Ovako imas ugovore za arendu, pa kad uslovi na trzistu postanu drugaciji ili raskines arendu ili smanjis cenu zakupa. Kad udjes u kredit nema nazad....
 
Nazad
Vrh