Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
prodajna cena visnje bez kostice i crva sa najmanje 16% brixa , zamrznute i upakovane prve klase 1.6 eura /1kg franko utovareno u kamion kupca, zakljucite sami kolika je zarada hladnjacara....?
 
brate ne rade oni bez zarade,nemoj da brines za hjih uopste,drugo kada vec izvodis racunicu,vrati se par godina unazad pa izracunaj paritet visnje izracunato u evrima u odnosu na izvoznu cenu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Svako slovo ti je na mjestu.

Što bi reko makedonac: "ne me se tiče ali čvarci mi razmiče"
 
Poslednja izmena od urednika:
prodajna cena visnje bez kostice i crva sa najmanje 16% brixa , zamrznute i upakovane prve klase 1.6 eura /1kg franko utovareno u kamion kupca, zakljucite sami kolika je zarada hladnjacara....?

Pa ako prats kako to da gledas samo hladnjacarsku racunicu kad se vise visnje preradi u koncentrat nego sto se izveze zamrznute?
Bice da ti bas i nisi u toku pa mislis da se sve zamrzava i izvozi
Alo ako gresim hajd izvedi racunicu sta se desava kad preradjivac kupi visnju na ovoj ceni i napravi recimo sok od nje?
Napravi kalkulaciju Rauha npr.
 
iromane moj kupac bebi hrane (koji od mene kupuje sertifikovanu Gap malinu ) ne kupuje visnju iz cisterne..... pitao me ja za visnju bez kostice...zamrznutu .... ja sam mu reko da to ne radim i povezao ga sa jednim prijateljem iz leskovca koji usluzno izbija i zamrzava svoju visnju oblacinsku (ima vise od 2 hektara sertifikovane visnje) i takvu prodaje po 1.7 euro centi po kg....to je sve sto znam o tome i nebavim se nikakvom drugom racunicom samo sam ovom forumu preneo ono sto sam pratio.....iromene gresis mnogo gresis kada psiho analizom sudis o mojoj malenkosti.....
 
uopste se ne bavim nikakvom psihoanalizom vec analizom komentara na forumu.
Napisao si da pratis sta se desava na ytrzistu a iz komentara se vidi da ti to nije blisko.
Jedan usputan razgovor (neko mene pitao. ja ga posto ne znam uputio na treceg, a taj navodno njemu rekao nesto) je predaleko od pracenja sta se radi na trzistu.

Hladnjacari verovatno tesko mogu da se uklope na ovoj ceni sveze visnje ali posto oni nisu dominantni kupci onda su i manje vazni. Kad se o malini radi tu stvari stoje sasvim drugacije jer prerade maline u Srbiji skoro da i nema.
 
Kod nas kad je cena visnje bila 16 dinara,branje bilo 12 dinara:sjasi:
Trenutna otkupna cena 115 dinara,druga klasa i nema,uopste ne gledaju kvalitet,samo davaj,davaj
 
ne bi me cudilo, da spuste,ali ce to trajati kratko,jer prve klase ima malo u odnosu na drugu (pricam za juzni kraj),a vec su svi ugovorili kolicine za izvoz,tako da bi placali penale za svaki neotkupljeni kilogram. Ukoliko spuste bice sa 110 na 100,i meta su im manji proizvodjaci,jer i ta razlika ne pogadja mnogo. To je za danas jer sam se cuo sa nekoliko hladnjaca u razlicitim delovima zemlje. Ukoliko neko ima neku informaciju neka napise.
 
Poslednja izmena od urednika:
70 dinara je za drugu klasu,100 din se placa prva klasa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene u selu gde mi je visnjar ima 7-8 otkupa,samo sto se ne biju za visnju ali prinosi i nisu nesto veliki zbog mraza,tako da je cena 120 i dalje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh