Cena tovljenika na tržištu

Tovare danas u Banovom Polju i Salasu Nocajskom tovarili 145-155din
Utovar je ranije dogovoren...
Poceli su za Rusiju da uzimaju al mesto da dizu oni spustaju cenu...

- - - - - - - - - -

Ja nedam jos mesec dana pa il opa il tropa...
takoje rođo na istu frekfenciju razmišljamo.
 
U 8 veceras natovario trlicu 40kom ,cena 145,sramota od cene,i ova cena je zasnovana samo na spekulacijama i mesetarenju a i sami sebi u stomak skacemo,molio bih neke kolege da ne pisu o nekim cenama rekla kazala...120,130 din,i ako je neko platio ne mora sve i da se pise,sve ovo neko cita pa kad vidi neko placa 130 pa sto ne bi i mi spustili cenu i tako oni mogu u nedogled. I ja sam nesto nacuo da krece izvoz za rusiju od 20okt,koliko ce to uticati na cenu,videcemo.
 
U 8 veceras natovario trlicu 40kom ,cena 145,sramota od cene,i ova cena je zasnovana samo na spekulacijama i mesetarenju a i sami sebi u stomak skacemo,molio bih neke kolege da ne pisu o nekim cenama rekla kazala...120,130 din,i ako je neko platio ne mora sve i da se pise,sve ovo neko cita pa kad vidi neko placa 130 pa sto ne bi i mi spustili cenu i tako oni mogu u nedogled. I ja sam nesto nacuo da krece izvoz za rusiju od 20okt,koliko ce to uticati na cenu,videcemo.
Potpuno si u pravu druze, sve ovo neko cita a pisu se gluposti i neistine. I mene to jako nervira, sta je reko tamo neko u selu ko se mozda i ne bavi ovim poslom. Nas covek je takav, ako on ne zaradjuje i neradi voli da i komsija koji radi i muci se nezaradi nista, i time opravdava svoj nerad i odmah mu je lakse. I ja treba da imam utovar ali cekam. Sto se tice izvoza cuo sam da je ministarka bila sa ruskim ministrom poljoprivrede i da je ugovorena veca kolicina svinjskog i zivinskog mesa. Sad videcemo kako ce ici dalje...
 

SVAKI STANOVNIK U SRBIJI OD POČETKA GODINE POJEO KILOGRAM ŠKART MESA IZ UVOZA, DOK SU KLANICE PRERADILE 112.000 TOVLJENIKA IZ KOMŠILUKA
Beograd, 15. oktobar 2015.
15%20MESO.JPG
Kada se meri odnos državnih organa i službi prema zaštiti zdravlja putem ishrane, a zna se da se uveliko uvozi škart meso iz EU u Srbiju, onda sve liči na licimerje i prevaru. Od početka godine do 1. oktobra, prema saznanju lista „Gazdinstvo”, uvezli smo 6.559.470 kg različitog mašinski separisanog mesa (sa mlevenim kostima) u kojima su razne štetne materije.
Ovo meso se prilikom uvoza lažno upisuje kao živinsko-pileće i pripisuju mu tarifni broj 206, a interno je u Upravi za veterinu dobio broj 207, da bi se ipak za njihove potrebe znalo da je to konfiskat, koji se u EU ne koristi ni za proizvodnju hrane za kućne ljubimce, jer sadrži antibiotike i životinje i ljudi nakon izvesnog vremena postaju rezistentni na lekove.Po uvezenim količinama ovog mlevenog zamrznutog mesa proizilazi da je svaki stanovnik u Srbiji pojeo do sada jedan kilogram. Meso ovog kvaliteta najviše se stavlja u viršle, ali i u polutrajne salame i praktično zamenjuje meso. Kao što smo i ranije objavili, kamioni ovog mesa su sa carine od strane veterinara pušteni do adrese uvoznika bez pratećeih rešenja.Srbija je za devet meseci uvezla i 14.612.828 kg različitih vrsta svinjskog mesa i 111.512 komada tovljenika. Kada se uvezeno svinjsko meso po klaničnom obračunu pretvori u živu vagu tovljenika, ta računica pokazuje da smo za uvezene količine mogli da na našem tržištu preradimo 194.837 komada „stokilaša”. Ili: ukupno smo uvezli 306.837 tovljenika do 1. oktobra ove godine.U pomenutom periodu uvezeno je i 30.453 kg žive prasadi i 1.160 komada priplodnih nazimica.
***
Poslednja vest iz Mačve i Srema
CENA TOVLJENIKA ŠETA OD 130-160 DIN/KG BEZ PDV-A
Šabac/Sremska Mitrovica, 15.oktobar 2015.
Tovljači svinja u Mačvi i Sremu su ponovo zatečeni „šetanjem” otkupne cene svinja. Nakupci i klaničari nude 130 do 160 din/kg žive vage bez PDV-a. Sa ovom cenom gazdinstva nisu zadovoljna, pogotovo oni farmeri koji su kupovali sve komponente za hranu. Farmeri koji su zbog suše ostali bez kukuruza i soje (podbacio rod) ne usuđuju se da započnu zimski ciklus tova.
 
Prijatelj za sutra pogodio cenu 160 dinara.
Pozdrav za prijatelja iz Rače, čitača koji je prodao svinje. :bravo:
Da još cena u okolini Kragujevca za proizvođače srednje velike je oko 150 - 160 dinara kod raznih kupaca, dobrih i lošijih. Za ovu nedelju.

Kažu da cena ide dole. Lično mislim da kada kupac kaže da cena ide dole to prodavcu treba da stvori signal prodaj što pre, a po mome to se najčešće priča kada postoji mogućnost da ide gore.

Kada kažu cena je stabilna mislim da će baš tada da padne jer im je u interesu da kupe što jeftinije.

Trenutni višak svinja se stvorio jer je septembar bio neočekivano topao i svinje nisu jele i rasle pa su svima sada stigle u velikoj količini. Ovaj zastoj rešiće se do kraja meseca jer svi što tove sezonski kad zagusti prodaju bud zašto, a nas stalne zeznu. Ako smem da prognoziram cena u novembru biće bolja od ove što nije uobičajeno.
 
pre neki dan na zeleni pijac sa radnika pričam a radi i na stočni pijac,i pitamga kako određuje komeće kolko da naplati ulaz za prodaju stoke ,spanaća itd,izvadimi spisak i pokaze,i ispada odokativno priblizno i međuostalog i cene namalo kilo dve,i pitamga pa ko ti određuje cene ko ti šalje spisak cene,kaze dobijamoih,e dolazimo do priču tamo piše npr svinje do 120kg 160din.čekajbre kazemu pa ja neću daje prodam ispod 300 din.kg,on meni patotije,e ja npr uđem u pijac i platim sve i pitam ga kolko idu svinje on mi ko iz topa kaze npr 160din i ja ko prodavac ajmo ljudi cena 160din,znači dasu cene diktirane tj uvoz izvoz tamo neko pustio uvoz pošalje depešu tj cenu obaraj,nismo uvezli podizi,ima izvoz podizi,znači mislim da sami sebe zajebemo još nakapiju zato što ga pitamo,mislim da bi drukčije bilo kad bi se svi dogovorili tog dana neidemo ispod tu cenu i kraj,a kupac ko kupac ako muse sviđa kupiće ako ne ne.škakljiva tema.
 
i uleti ti jedan što je kupio jeftino kukuruza pa od dosade utovio 3 tovljenika i proda po ceni od 120 jer mu trebaju pare za ogrev. Njemu dobro a ostale ko ebe
 
Ma luda kuca ja cekam dve nedelje za utovar a juce ko je zvao danas natovario i fali 20-30 komada a kazu cena ide dole...
jaoooo sta nam rade ufff ufff uffff....

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=AEGJ-7ml_TQ
 
Ponovo za pad cene i svu nasu muku oko prodaje je kriva EU i glupavi ssp. Mesto gde srbe ponizavaju, a mi treba tamo da udjemo. Zajebavju samo tako, ne pocinjem o politici, samo zelim reci da za pad je kriv uvoz jeftinih polutki iz eu koje su pred istekom roka. Evo i trlic je uvezo i deli malim mesarima i trziste je odmah zasićeno odlazu se utovari i cena ode dole. A ti mile se nerviraj, Plase nas sa tenisom pricaju o milionima svinja. A vidi sta nam rade ti nemci. Nama je ugrozena egzistencija zbog eu ufff sto mrzim eu i j..bo je ko je izmisli...
 
U Deronjama cena za sledecu nedelju 125 a ja pun do cepa i vec prelaze 125 kg, aj sad budi pametan???
To je svako potcenjivanje, cujem od drugara koji takodje ima gotovih svinja da je Big trade iz NS prosle nedelje placao 155 a ove 145 din. Problem kod njih je placanje pola daju u kesu za 15 dana ostatak na namenski racun sto nekad bude i 2 mes. Ali oni su ipak sigurne platise, tako da ne treba dobar advokat i posle treceg sudjena da prispe za naplatu. Malo i humora na svu ovu nasu svinjogojsku muku.
 
To je dobra cena,ja čuo 90 i još se otimaju ko će da da jer će cena još dole
Zahvaljujem kolega na crnom humoru na mestu je, nazalost i humor nam je crn. Molio bih ponovo ostale kolege da ne iznosimo nesto za sta nismo sigurni, da li su to svinje u klasi? ili se mozda radi o ceni svinja od 150kg? dakle nesto sto smo naculi. Kolega kuka9 je apelovao i ja sam se pridruzio i jos kolega, valjda imamo neki dogovor treba da se drzimo zajedno, svi smo u istom problemu. Brzo smo zaboravili koja je cena bila prosle godine u ovo doba evo malo podsecanje http://www.kvantas.rs/cene/5453-pad...nsko-podrinjskom-regionu-kragujevcu-i-pancevu Ajde sve to, ali cene u mesarama su tada bile 450-500din but a danas isto 450-500din but. Mislim da je svima jasno o cemu se radi i ko se bogati, da su cene u mesarama u skladu sa zivom vagom promet bi bio veci i ne bilo zastoja u utovaru. Ja jos cekam trlica...
 
Carnex je svim dobavljacima prvo ponudio 135+ pdv a nakon dva dana nam je saopstio da je cena 125+ pdv razlog je ni manje ni vise nego ogromna ponuda...znaci kad su rekli 135+ pdv znaci da se uklapaju na tu cenu ali kad su videli da je veca ponuda rezi koliko god mozes nas dobavljace a onda mi seljacima prenesemo takvu informaciju i ispadne da mi skidamo cenu, jako neprijatna stuacija za sve, veliki sistemi (tajkuni) diktiraju sudbinu svim proizvodjacima dok ce se sl. godine sve ovo kontrirati u neku nenormalnu cenu od 200-220 din i nece biti ni papka od svinja to se vidi po prasicima niko nece ni prasice( s obzirom da je cena prasad 160 din). Ko bude imao svinje sl. god dobro ce proci a do tada nevidim neki pomak i neku zaradu u svinjarstvu dok se nerascisti ova guzva ...i ja imam 300 kom. u tovu koji stizu za dva meseca od prilike nisam neki optimista uopste. Moj kolega Caba iz Adorjana je lepo rekao "na svinjama je uvek svinjska zarada ili svinjski gubitak "
 
Nazad
Vrh