Cena tovljenika na tržištu

U ovom trenutku je najbitnije zaustaviyi uvoz mesa trece kategortije,poravnati rokove mesa sa rokovoma u EU i u marketima obeleziti uvozno meso cije su svinje hranjene GMO SOJ SACMOM,cena bi se u roku od 15 dana stabilizovala i popela na podnosljivih 150,155 din.

Obelezavanje je kljucno, neverujem da bi iko od gradjana svojoj deci i porodici kupovao odnosno davao meso svinja hranjeno GMO sojom.Ovim potezom ce sigurno domacim svinjama skociti cena...

Trebalo bi se mozda zaloziti i da sve uvozne mesne preradjevine od ovog mesa nose isto GMO oznaku.
 
4
10923451_1064319606915387_7770900568581280547_n.jpg
 
cena je i dalje 120 din ...? i bice takva, nista se nece postici. Jedino zakon ponude i potraznje ako neutice na cenu pa kad se malo svinje potovare , kad ih nebude bilo toliko ima tek onda da skoci cena. MISLITE DA CE DRZAVA DA PODIGNE CENU SA INTERVENTNIM OTKUPOM??? KAKO CE DRZAVA DA UTICE NA OVO KAD SU ONI DOVELI DO OVOGA. DOBRO NISU PONUDILI DA IM DAMO SVINJE ZA EKSERE A PRITOM DA NAM SVINJE RACUNAJU 180 DIN. TO JE LEPO OD NJIH STO SE TICE CENE ALI STA DA RADIMO SA EKSERIMA (KUKURUZOM) ?


Prekini da pises velikim slovima,i pojasni ovim ljudima koji si ti Kira
 
Poslednja izmena od urednika:
cena je i dalje 120 din ...? i bice takva, nista se nece postici. Jedino zakon ponude i potraznje ako neutice na cenu pa kad se malo svinje potovare , kad ih nebude bilo toliko ima tek onda da skoci cena. MISLITE DA CE DRZAVA DA PODIGNE CENU SA INTERVENTNIM OTKUPOM??? KAKO CE DRZAVA DA UTICE NA OVO KAD SU ONI DOVELI DO OVOGA. DOBRO NISU PONUDILI DA IM DAMO SVINJE ZA EKSERE A PRITOM DA NAM SVINJE RACUNAJU 180 DIN. TO JE LEPO OD NJIH STO SE TICE CENE ALI STA DA RADIMO SA EKSERIMA (KUKURUZOM) ?
Na taj nacin ce samo oboriti cenu i ovako jeftinog kukuruza.
 
Kakav kukuruz, nema nista od toga. Velika vecina tovljaca ima zatvoren ciklus proizvodnje.To su samo lupetanja. Ljudima treba cena da bar pokriju gubike, a za ubuduce treba da naprave neku strategiju da se zastiti domaca proizvodnja. Treba stopirati uvoz iz eu, a visak uvek moze da se proda ne istoku.
 
pogledaj kolikim ti slovima pises i to jos sa crvenim, kako da objasnim ljudima koji sam ja kira kad postoji vise nas pod istim imenom...? ako je neki problem sto dajem tacne informacije odjavicu se :ppozdrav:

Kolega Matic te ranije zamolio da pojasnis o kom Kiri se radi,(pogotovo sto si odmah promenio i lokaciju),sto si ti naravno prevideo.tako da su velika slova posluzila.Siguran sam da u vasem kraju svi koji trguju sa stokom se zovu KIra.Razmena informacija je o.k,forum i sluzi za te stvari,
 
Poslednja izmena od urednika:
Nesto se mora desiti,ovi iz vlade su nudili 140 mi trazili 185,trebalo bi da dodje do otkupa samo se ne zna po kojoj ceni.prica se o 160,165,ko ima svinje neka ne daje ako moze bar nekoliko dana,ako drzava pocne sa otkupom svinje moraju otici na gore,obecanje su nam dali za izjednacavanje rokova sa EU i stopiranje uvoza MOM/a,uvoz zivih i svinja u polutkama se ne moze zabraniti, samo mogu podici prelevmane,obecanje je dato,sve ostaje na njima. molili su nas da ne pravimo blokade ali sam ja to morao uraditi,sledece blokade ce biti i vece i masovnije i duze,samo da nas je jos vise mada bih vise voleo da ih ne pravimo nego da nesto urade.
 
Ne znam koliko je izvodljivo ali bi bilo jako dobro kad bi npr. mogli da domaće meso,mleko i sl. označimo kao brend i da njega mogu dobiti klanice,mlekare i ostali prerađivači koji isključivo kupuju i prerađuju domaće...
Tako da kupci mogu da se opredele i da znaju tačno šta kupuju
Znam da ima predlog da se obeležava uveženo meso ali ko zna kad će to zaživeti i dal će uopšte zaživeti
 
Sa kim drzava ima dogovor da pokolje te upisane svinje? Svi se nadamo da ce doci do realizacije dogovora. I konacno stabilizacije cene da se vise ne ide u minus.
 
Nesto se mora desiti,ovi iz vlade su nudili 140 mi trazili 185,trebalo bi da dodje do otkupa samo se ne zna po kojoj ceni.prica se o 160,165,ko ima svinje neka ne daje ako moze bar nekoliko dana,ako drzava pocne sa otkupom svinje moraju otici na gore,obecanje su nam dali za izjednacavanje rokova sa EU i stopiranje uvoza MOM/a,uvoz zivih i svinja u polutkama se ne moze zabraniti, samo mogu podici prelevmane,obecanje je dato,sve ostaje na njima. molili su nas da ne pravimo blokade ali sam ja to morao uraditi,sledece blokade ce biti i vece i masovnije i duze,samo da nas je jos vise mada bih vise voleo da ih ne pravimo nego da nesto urade.
a sta mislis za koliko ce drzava dati konacan odgovor?
 
Do petka 20 og marta.

- - - - - - - - - -

Ne znam koliko je izvodljivo ali bi bilo jako dobro kad bi npr. mogli da domaće meso,mleko i sl. označimo kao brend i da njega mogu dobiti klanice,mlekare i ostali prerađivači koji isključivo kupuju i prerađuju domaće...
Tako da kupci mogu da se opredele i da znaju tačno šta kupuju
Znam da ima predlog da se obeležava uveženo meso ali ko zna kad će to zaživeti i dal će uopšte zaživeti

To je bio i jedan od zahteva,receno nam je da moze samo da se napise na nasim proizvodima da je proizvedeno u srbiji ali da se na uvoznim napise da je GMO, ne moze.
 
Sa kim drzava ima dogovor da pokolje te upisane svinje? Svi se nadamo da ce doci do realizacije dogovora. I konacno stabilizacije cene da se vise ne ide u minus.

Gde ce se klati svinje nije dogovoreno a i nije se ni pricalo o tome,interventni otkup nije toliko bitan koliko ove zabrane uvoza MOM i izjednacavanja rokova mesa i podizanja prelevmana,700,800 svinja kada bi se otkupilo za drzavu pa morali bi i ovi nasi klanicari (u daljem nastavku texsta otmicari) podici cenu,cena nije ni formirana po velikom upisu svinja nego po principu spletkarenja,onaj placa 120 aj i mi ,sto da dajem 130 kad mogu da ih i kupim jeftinije a svinja nema,a placaju ih iz uvoza po 150/160 din,ti otmicari ce isto jednog dana da postanu nekome mali pa ce doci do problema i mozda cak traziti nasu pomoc a ovi tempom nestajanja nas nece biti.
 
A zasto onda ne bi trazili da svinje koje se uvoze ili meso bude od svinja koje su vakcinisane.. znaci nije zabrana samo uskladjivanje sa nasim zakonom?
 
Jel bilo razgovora o mleku ?

Jeste,dogovor je zaustaviti uvoz mleka u prahu,mada je izgleda kod mleka malo komplikovanija stvar,ne znam detalje, ja licno nisam prisustvovao pregovorima jer su zahtevali po jednog coveka ispred svinjara i mlekara i,ispred svinjara je bio zlatan djuric a ispred mlekara goran vasic,sve sto znam oni su mi preneli ali ne u detalje,pregovori su trajali u min poljoprivrede 4 sata i nista nisu uradili dok nidu otisli u kabinet premijera gde su pregovarali sa glamocicem i sefom kabineta nekim kojicem.kazu da su oviz minis poljoprivrede toliko pod tajkunima da je to strasno.

- - - - - - - - - -

A zasto onda ne bi trazili da svinje koje se uvoze ili meso bude od svinja koje su vakcinisane.. znaci nije zabrana samo uskladjivanje sa nasim zakonom?

u EU kuga je iskorenjena ili to samo oni tako tvrde tako da nam to nikada ne bi dozvolili,bolje bi bilo da mi prestanemo sa vakcinacijom od kuge ali to drzavi ne odgovara jer za svaku pojavu i ubijanje svinja drzava bi morala obestetiti .
 
Vidim da je pominjan od nekih uslov da se dopusti uvoz gmo soje koja je jeftinija, koja bih pojeftinila tov. Mislim da to I nije najpametine resenje, ako je bilo pominjano u pregovorima.
 
Nazad
Vrh