Cena tovljenika na tržištu

Mesta za koja znam da ce se blokirati, magistralni put sabac/Loznica u selu slepcevic u 11 sati i u mestu badovinci najverovatnije pavlovica most isto u 11 sati,dodjite jer svima je dogorelo. nisam upoznat sta ce se u sremu blokirati,kako mi zlatan kaze bice blokirani putevi oko mitrovice,ne znam tacno koji.
 
Da li cemo moci taj kukuruz da prosledimo u elektodistribuciju, telekom, poresku upravu i slicne institucije ove lopovske drzave i tako platimo svoje obaveze?
 
Mesta za koja znam da ce se blokirati, magistralni put sabac/Loznica u selu slepcevic u 11 sati i u mestu badovinci najverovatnije pavlovica most isto u 11 sati,dodjite jer svima je dogorelo. nisam upoznat sta ce se u sremu blokirati,kako mi zlatan kaze bice blokirani putevi oko mitrovice,ne znam tacno koji.
hoce li biti organizovano da traktori krenu na blokade iz bogatica?
 
Ja sa mojim dubljanima idem u slepcevic,traktorima.ovi iz bogatica bi trebalo u badovince,znace se kasnije. najgore sto nemamo coveka iz bogatica da pokrene ljude iz bogatica.
 
Натурални откуп товљеника

Министар пољопривреде и заштите животне средине проф. др Снежана Богосављевић Бошковић и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић договорили су на састанку, одржаном 11. марта 2015. године, да се поводом захтева узгајивача свиња о откупу свиња товљеника, упути предлог Влади Републике Србије о натуралном откупу товљеника. Натурални откуп у овом случају подразумева замену свиња товљеника за меркантилни кукуруз. За реализацију наведеног предлога обезбеђено је петнаест хиљада тона меркантилног кукуруза из републичке Дирекције за робне резерве. Двоје министара су договорили наставак рада на проналажењу додатних решења, а у оквиру закона и обавеза које проистичу из Споразума о стабилизацији и придруживању потписаног између Републике Србије и Европске уније.
Ovo je totalna ludost, sutra ću da pitam U Centru za veštačko osemenjavanje da li mogu da im za 10 doza semena ponesem jedno 8 džaka kukuruza. Rekli su nam ministri da kukuruz postoje regularno sredstvo plaćanja. U poreskoj će malo teže skladištiti, moraće zakupiti koji magacin, a da ga kasnije transferom vrate ministarstvu. U suštini naša moneta će za neki dan postati kukuruz, samo treba odrediti veličine pakovanja kako bi mogli uklopiti sve iznose. Karađorđe evo stižemo....

Inače cena 140 dinara za subotu pare par dana.
 
Ovo je totalna ludost, sutra ću da pitam U Centru za veštačko osemenjavanje da li mogu da im za 10 doza semena ponesem jedno 8 džaka kukuruza. Rekli su nam ministri da kukuruz postoje regularno sredstvo plaćanja. U poreskoj će malo teže skladištiti, moraće zakupiti koji magacin, a da ga kasnije transferom vrate ministarstvu. U suštini naša moneta će za neki dan postati kukuruz, samo treba odrediti veličine pakovanja kako bi mogli uklopiti sve iznose. Karađorđe evo stižemo....

Inače cena 140 dinara za subotu pare par dana.
Ovi nas bre zezaju,izgleda da planiraju da obore i cenu kukuruza ovim postupkom i ovakvim ponasanjem:sta:


Trebale bi i kolege oko kragujevca,Jagodine,CVuprije,Paracina<rekovca i ostalih obliznjih mesta da see ujedinimo i mi blokiramo koju deonicu ovde i pruzimo podrsku kolegama iz Macve
 
Ja sa mojim dubljanima idem u slepcevic,traktorima.ovi iz bogatica bi trebalo u badovince,znace se kasnije. najgore sto nemamo coveka iz bogatica da pokrene ljude iz bogatica.
Pod hitno treba osnovati uniju poljoprivredni proizvodjaca u Bogaticu da iz svakog sela se skupi bar po deset ljudi radi dogovora i bolje organizacije u vezi protesta i blokada
 
I dalje mislim da je glupo blokirati puteve,sto ce naravno izazvati opravdani revolt gradjana od kojih ocekujemo podrsku.Treba blokirati drzavnu upravu,i tu ce nas podrzati svi nezadovoljni .Ovako kad opet puste zandare na seljake vecina Srbije ce sa odusevljenjem pozdraviti taj potez.Takodje ne treba zamlacivati ljude sa cenom od 190 dinara,posto je vecina ljudi dala svinje ispod 140,sad in naravno ne interesuje posto ce neko drugi dati svinje.Treba se usredsrediti samo na dugorocne cijljeve,ali ne moze se izaci ni samo sa zahtevima,mora se dati i ideja kako da se uspe.Ljudi prate ideju,ovako "trazim od drzave ovo, ono" kad prodje galama vratice se na isto ,zato ne postoji dovoljna podrska.
Takodje,ja trenutno nemam nesto svinja,i ne znam da li cu u skorije vreme drzati,i mogu da odem na protest,a ljudi koji imaju po par stotina komada toboze nemaju vremena.Ako se u zahtevima ne iskljuce "biznismeni " sa preko 100 - 200 evo ja necu mrdnuti iz kuce,kao i 90% ljudi koji trenutno nemaju tovljenike za prodaju.
 
Nije resenje ni otkupiti sad te svinje,a sledeca tura da bude jos crnja i gora,treba naci neko resenje da ono potraje,da bude neka cena vezane za sve ostale sirovine,tj da cena celokupne stoke prati primer cenu evra i naravno hitno stopirati uvoz,uvesti subvencije na umaticene krmace,isto kao sto je za junad i krave,napraviti neki odnos na trzistu...Nije resenje ni da cena svinje bude 160 din,a do kraja gosine evro ode na 150dinara,jer znamo svi da cena nafte,semena,djubriva kao i ostag prati cenu evra,cim evro skoci onda sve poskupi,iz odine u godinu smanjuju cenu nasih proizvoda,a semna,djubrivo,nafta samo skace...Znaci treba omoguciti naodu trziste da proda svoju robu,da li je to kukuruz,zito,svinja,tele nebitno je,a ne otvarati trziste stranim uvoznicima i lopovima,treba napraviti kompromis da svima bude dobro,ne moze seljak zaraditi 10e na tovljeniku,a klanicar 100e,to je problem nase drzave i drustva!
 
Rtv.rs:

[h=1]Стојшић тражи хитну седницу због увоза меса[/h]НОВИ САД - Посланик у Народној скупштини Републике Србије Ђорђе Стојшић упутио је данас писани захтев председнику Одбора за пољопривреду, шумарство и водопривреду Марјану Ристичевићу за одржавање тематске седнице тог Одбора у вези са проблемом увоза меса домаћих животиња одгајених генетски модификованом сточном храном.

Тим увозом се, како је указао, уједно уништава домаћа производња, а због чега је најављен и протест паора.
meso-mesni-proizvodi-mesari-junetina-teletina_660x330.jpg
РТВ (Светозар Гунић)

Седници Одбора би, према Стојшићевом предлогу, требало да присуствују не само представници ресорног министарства, него и пољопривредници, представници ветеринарске инспекције и други.
Стојшић је упозорио да се као држава налазимо пред одлуком да ли да дозволимо коришћење генетски модификоване хране у исхрани животиња или да потпуно забранимо увоз меса од животиња храњених таквом храном.
У захтеву за хитном седницом Одбора, који је Лига социјалдемократа Војводине проследила медијима, Стојшић је навео да та одлука мора бити донета што пре, јер повећање увоза уништава домаћу производњу и драстично смањује запосленост кроз целокупан репродукциони ланац.
 
Prvo mislim da je sto se tice zastoja otkupa najgore proslo.Drugo,klanice su napravile ustupak drzavi sa onom cenom od 145 dinara i to je otprilike maksimum cim je proslo to,odmah su skinuli cenu. Zato treba traziti da to urade i za ljude kojima sad stizu svinje.Zamisli da otkupe deo svinja po 190 i da padne cena opet na 130,veliki prostor za muvanje,a posle toga nikad vise niko ne bi izasao na protest,osim onih koji bi dali po toj ceni.
Hocu da kazem,da obicno ljudi ne razmisljaju dugorocno,vec samo za sad,zato i jesu protesti uvek u prolece,zato sto je tad najveca besparica,a izdaci su najveci.Sad nece izaci ni svi oni koji imaju problem,a kad prodje prolece,do sledece setve nece biti kriticne mase sa problemom da bi se odrzavali protesti.Zato treba menjati ciljeve,ili menjati vodje koji ne znaju da postave ciljeve.
Takodje vodje,pa i svinjarisu su se sad setili da brinu za interese ratara ,vocara i ostalih,a kad su se malinari bunili sto nisu organizovali 100 ljudi da odu u Arilje da podrze malinare,dosta sam puta cuo po selu"sta 'Oce ti malinari,jel im malo 150 dinara" Ne stvaraju se tako prijatelji niti moze da se dobije podrska i pomoc kad ti treba,to treba pitati "vodje" sta su radili da pripreme protest da bi uspeo.Ni Karadjordje nije podigao ustanak,tako sto je jednom ustao i resio da dize ustanak,vec se vrse pripreme i trazi podrska,a momenat sam dodje.Nas protest ima samo momenat

Edit.
Eto iz ovog gore clanka se vidi, predsednik odbora za poljoprivredu je predsednik Seljacke stranke,i njemu neko mora da pise neki zahtev da reaguje,a i Marjan se bavi poljoprivredom.Znaci nije svima koji se bave poljoprivredom isto cim Marjan ne zna da je lose,treba da ga neko obavesti pismenim putem,zato treba pronaci model da se ti kojima je dobro iskljuce iz zahteva ,tj da se trazi da njima ostane ovako dobro,da se ne naljute ako im nesto promenimo.
 
Dali to znaci ako puste visu cenu da ce samo biti otkupljeno ovim proizvodjacima koji su upisali za robne rezerve. Ko ce naterati male otkupljivace da u kratkom vremeskom period sa 120-130 podignu na 180 din?
 
Dali to znaci ako puste visu cenu da ce samo biti otkupljeno ovim proizvodjacima koji su upisali za robne rezerve. Ko ce naterati male otkupljivace da u kratkom vremeskom period sa 120-130 podignu na 180 din?

Nije toliko bitan trenutni otkuo od 185 din nego neki drugi zahtevi,mada 185 je i ne realno,170 je ok cena al neki ljudi zapeli,trazi vise da dobijes manje. U ovom trenutku je najbitnije zaustaviyi uvoz mesa trece kategortije,poravnati rokove mesa sa rokovoma u EU i u marketima obeleziti uvozno meso cije su svinje hranjene GMO SOJ SACMOM,cena bi se u roku od 15 dana stabilizovala i popela na podnosljivih 150,155 din. A sto se tice upisa ako bude otkupa bitan je broj svinja koji bi isao za otkup jer dosta njih koji su upisali prodali svinje tako da bi normalno bilo onaj koji ih ima i ako nije upisao da ih preda.

- - - - - - - - - -

Pa jel bilo danas okupljanja-protesta?

Danas ne,sutra krecemo sa blokadama.
 
Nazad
Vrh