Cena Suncokreta rod 2014.g.

Kod mene se prica da ce biti 29 najverovatnije,a za sada ga obracunavaju po 27.Sramota,od mene ga vise dobiti nece.
 
Cujem da je pocela isplata kod nas po 27 dinara,ako doplate doplatice ako ne ostaje ta cena.
 
Danas čujem da Raca koji je uplatio akontaciju po 30 najverovatnije će uplatiti još 6 dinira.Sve je vukao za BiH. Koliko ima istine u tome saznaćete uskoro.
 
Ali leglo je dvesta vagona robe za tri dana secam se redova ko iz titovog doba,i pojelo sve nikom nista narod je cudo.
 
Ne branim ga ali svi znamo da je tada Dijamant odnosno Todoric izasao sa cenom od 40 din jer je imao racunicu na toj ceni, ali pi..e Viktorijanske su mu pretili i morao je spustiti i on na 35 din.
Tada je Raca imao ugovore sa Dijamantom i zato je par dana visila ta cena od 40 din. Posle je morao i on da isplati 35 nije valjda lud da daje iz svog djepa!
I ja sam Gorane cuo nesto za 36 din ali sve je to nezvanicno! Sto se tice prodaje u BiH, bio sam tamo kad je bilo 7 slepera na utovar kod nas.
 
[TABLE="class: wsite-not-footer, width: 880"]
[TR]
[TD][h=2]OVO SAMO IMA U SRBIJI: SUNCOKRETU SE JOŠ NE ZNA CENA?![/h][COLOR=#2A2A2A !important]15/09/2014[/COLOR]
[COLOR=#2A2A2A !important]0 Comments[/COLOR]




5645509_orig.jpg




[COLOR=#2A2A2A !important]ZRENJANIN - Žetva suncokreta u srednjem Banatu privodi se kraju. Paori kažu da su prinosi solidni, s obzirom na uslove. Međutim, koja će biti konačna cena ove uljarice za sada se još uvek ne zna.

Na poljima srednjeg Banata suncokret je zasejan na oko 40 hiljada hektara.

Zrenjaninski poljoprivrednik Dragomir Mijatov ove godine smanjio je površine pod ovom kulturom. Posao oko žetve na oko trideset lanaca priveo je kraju.

Beta (Dragan Gojić) "Nisam zadovoljan rodom, ali ni drugim parametrima u vezi sa suncokretom. Nemamo još cenu, dobili smo neku akontaciju 27-28 dinara. Prošle godine u ovo vreme smo štrajkovali, ove godine ne vredi ni to. Čini mi se da su od nas paora svi digli ruke", priča Mijatov.

U Zemljoradničkoj zadruzi Zrenjanin kažu da je ostalo da se žetva završi na oko 20% površina gde je kasnije sejano. Cene se za sada ne znaju.

"Mi za sada plaćamo samo akontno, 27 dinara sa PDV-om ukupno, a razliku ćemo posle isplatiti kada cena bude utvrđena. Govori se tu negde od 30-32 dinara, što po nama i njie zedovoljavajuće, s obzirom da ni prinosi nisu očekivani, ono što smo se nadali. Možda je realno nekih 35-36 dinara", rekao je Miomir Zadrin iz Zemljoradničke zadruge Zrenjanin.

Naš sagovornik kaže i da je prinos po katastarskom jutru između 1.500 i 2.400 kilograma, a na nivou zadruge u proseku oko 1.800 kilograma.

Iz kompanije Dijamant stigao nam je pisani odgovor da planiraju da otkupe sve ugovorene količine od kooperanata, kao i potencijalne viškove, ukoliko bude bilo potrebe.
RTV[/COLOR]




[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Ne branim ga ali svi znamo da je tada Dijamant odnosno Todoric izasao sa cenom od 40 din jer je imao racunicu na toj ceni, ali pi..e Viktorijanske su mu pretili i morao je spustiti i on na 35 din.
Tada je Raca imao ugovore sa Dijamantom i zato je par dana visila ta cena od 40 din. Posle je morao i on da isplati 35 nije valjda lud da daje iz svog djepa!
I ja sam Gorane cuo nesto za 36 din ali sve je to nezvanicno! Sto se tice prodaje u BiH, bio sam tamo kad je bilo 7 slepera na utovar kod nas.

Pa ovo sa d.o.o. Raca i nije baš tačno . On jeste izašao tada sa cenom AKONT od 40 din ali je isplaćivao samo 20 din pod izgovorom da neće ići ispod 40 a ostatak će sa konačnom cenom isplatiti i ako bude veća . To je samo markenting iako je znao da cena neće prići 40 hteo je da navuče što više robe ... Posle udaranja po ušima od viktorije i MK a za Uljaru nisam siguran spustio je akontnu cenu . Naime nije imao gde suncokret da lageruje sve mu je bilo zatvoreno pa je morao da odustane od ovog trika . To je priča od rukovodstva ove dve kuće .

A dali će oni ove godine platiti više od 30 sa ili + pdv-om to je pitanje .
 
Za Racu sam cuo da je sav suncokret izvezao u Bosnu,imao je svog oko 6000ha +koperante stoga i ima tu cenu o kojoj se prica.

A sto se tice Dijamanta i Todorica nemojte misliti da su bas tako fini pa se plase Viktorije ako daju vecu cenu.Ne boji se Todoric ni Kostica a kamoli Viktorije,a to sto se u javnosti predstavljaju kao fini i sav teret svaljuju na druge je posebna prica.
 
Nazad
Vrh