Cena Suncokreta rod 2014.g.

Sledece godine ima da ga cedim u biodizel, po danasnjoj racunici izadje oko 60 din/litra, ono sto ostane ide svinjama, a oni nek cede svoje suncokrete!
Malo :off_topic:.60 dinara/litar?Po kojoj racunici?Mozda od nekog otpadnog ulja ili da je cena suncokreta 10-15 dinara.Da bi litar ulja iscedili potrebno je 3 kg suncokreta + komponente za pravljenje biodizela nekih 20 i nesto dinara za litar + rashodi na struji.Po mojoj nekoj racunici trenutno minimum 130 dinara litar izadje neracunajuci svoj fizicki rad.
 
Dobro ovo je vec druga stvar ko koliko ceni suncokretovu pogacu treba i to prodati po 35 tesko ide...
 
Dobro ovo je vec druga stvar ko koliko ceni suncokretovu pogacu treba i to prodati po 35 tesko ide...

Ja taj otpad, đubre, ljusku, pogaču ili sačmu kako da nazovem... plaćao preko 40 din/kg,
E sad sam ostavio suncokreta za sebe pa nek jedu celo zrno za 25 sa svom uljem, energijom, vitaminima...

Sad će neko reći da je bolja ljuska... aha...hahahaha...
 
Pogaca je odlicna nije otpad i ljuska ali se problem javlja kod ljudi sto svi kupuju u prodavnicama sa nekim etiketirano markiranim dzakovima iz nekog straha da ih neko drugi neuvrne i proda robu koja nije etiketirana i kontrolisana i onda taj trgovac nece da radi bez provizije pa se vrlo brzo dodje do te cene 35-40-45-50 dinara tj zavisno od njihovih apetita.
 
Čitao sam stare teme iz 2009,10,11,12 o suncokretu,zaključak je da smo stalno u istoj situaciji,avansno se plaća ko kako kome stigne,konačna je uglavnom poražavajuća,jedino što su prinosi ranijih godina znatno manji,dok ostalo je manje više tu gde i jeste,i tako iz godine u godinu...ona Kešelj Slavica iz Dijamanta poziva se na cene iz okruženja,samo kad su cene u pitanju,kad su u pitanju subvencije i stav država iz tog istog okruženja onda dotična gospođa ‚‚profit'' verovatno nije dostupna za komentar...
Nemam ništa protiv onog Jakšića iz NAPS-a,zamislite samo njega kada ga uhvati u mašinu ta ista Kešelj,kakav crni dogovor može biti postignut u tim pregovorima osim njen ultimatum..
 
Čitao sam stare teme iz 2009,10,11,12 o suncokretu,zaključak je da smo stalno u istoj situaciji,avansno se plaća ko kako kome stigne,konačna je uglavnom poražavajuća,jedino što su prinosi ranijih godina znatno manji,dok ostalo je manje više tu gde i jeste,i tako iz godine u godinu...ona Kešelj Slavica iz Dijamanta poziva se na cene iz okruženja,samo kad su cene u pitanju,kad su u pitanju subvencije i stav država iz tog istog okruženja onda dotična gospođa ‚‚profit'' verovatno nije dostupna za komentar...
Nemam ništa protiv onog Jakšića iz NAPS-a,zamislite samo njega kada ga uhvati u mašinu ta ista Kešelj,kakav crni dogovor može biti postignut u tim pregovorima osim njen ultimatum..
Bila je ta ista Keselj sa Jaksicem na pregovore.Budi siguran da Jaksic nece da prihvati niciji ultimatum pa makar islo na njegovu stetu 100x.
 
Novost je to da su otkupljivaci dobili dopis,da dokle god se ne razduze uljarama nece dobiti vise nikakve avanse.
 
na kakav dopis tacno mislis i u cemu su zaduzeni? zar nisu predali nasu robu?
Jesu predali nasu robu ali su uzeli pare za vise, pa neki nisu ni isplatili akontacuje nego su te pare(od suncokreta) iskoristili da kupe npr. ves djubrivo ili da pokriju neke svoje dugove a nama ce da isplate sutra (od sutra do sutra samo da nedodjemo do malo sutra)
 
cekaj te malo ljudi jos suncokret nije gotov ima jos da se radi ima ljudi koji jos nisu ovrli suncokret i ja sam madju njima tako kad se sve bude uradilo tek ce se onda znati konacana cena i sve,dok se oni sracunaju i obracunaju tek ce onda reci cenu tog famoznog suncokreta
 
Evo Malisa je odgovorio,dodao bih samo da mozda ima i nekih starih dugovanja pa sad traze da se sve rascisti.
 
Nazad
Vrh