Cena suncokreta rod 2013.g.

Vital je pred stecajom radnici dolaze na posao jer ako nedodju sutra im odma na kapiji uruce knjizicu,a proizvodnja stala nerade nista cak se ni nepripremaju za novu sezonu nesto se gadno kuva.Sto je najgore ostace samo uljara u Zrenjaninu i onda ce ona imati monopol nad celom proizvodnjom suncukreta i naravno cena ce biti ispod svih minimuma jer do sada jos nisam video ovoliko posejanog suncokreta ko ove godine!
 
Pa nece se oni truditi zbog tebe i mene i ostalih.Potrudice se da neko od pregovaraca prodje lepo,a nama opet neka jeftina prica.
 
Vital je pred stecajom radnici dolaze na posao jer ako nedodju sutra im odma na kapiji uruce knjizicu,a proizvodnja stala nerade nista cak se ni nepripremaju za novu sezonu nesto se gadno kuva.Sto je najgore ostace samo uljara u Zrenjaninu i onda ce ona imati monopol nad celom proizvodnjom suncukreta i naravno cena ce biti ispod svih minimuma jer do sada jos nisam video ovoliko posejanog suncokreta ko ove godine!


Bilo mnogo posejane psenice pa oborili cenu, sad ispade da ima i suncukreta posejano vise od uobicajnog, pa koje kulture onda fali, cega je posejano malo pa se nadati dobroj ceni?!​
 
Vital je pred stecajom radnici dolaze na posao jer ako nedodju sutra im odma na kapiji uruce knjizicu,a proizvodnja stala nerade nista cak se ni nepripremaju za novu sezonu nesto se gadno kuva.Sto je najgore ostace samo uljara u Zrenjaninu i onda ce ona imati monopol nad celom proizvodnjom suncukreta i naravno cena ce biti ispod svih minimuma jer do sada jos nisam video ovoliko posejanog suncokreta ko ove godine!
Viktorija kupi više suncukreta nego Dijamant.
 
Jel ta asocijacija koja je I počela proteste zbog cene žita pa ih posle odložila? Hvala ne moraju se truditi.
Evo neceg zanimljivog,sto potvrdjuje sumnje tih asocijacija,zbog cega su se povukli???Jedini iskreni i posteni novinar koji iznosi stvari i naziva ih pravim imenom!!!
[h=5]Pa kad malo pogledam u vezi te rekonstrukcije Kneževicu mogu samo da skinem kapu - jer čovek je političar - a kao političar zna da radi svoj posao ! Nema veze ako ne zna kao ministar poljoprivrede, mada i to je pitanje koliko ne zna a koliko zapravo radi ono zašta je doveden , štiti interese velikih zemljoposednika. ALI gledam samo kako je vešto "obradio" ove iz Asocijacije na sastanku - obećao im je radno mesto - i drži ih u šaci. Posvadjaće se medjusobno oko mesta savetnika i državne plate . Dok je Petrović pokušavao da uguši proteste, da zabrani - Knežević je pitao "Koliko to košta da ne izlazite ?" - i nema izlaska. Neisplaćuje subvencije, pokušao je da progura nekoliko zakona i delom uspeo koji direktno idu na korist veleposednicima ali - niko se ne buni, svi su "kao bubice". Situaciju oko pokradenog žita u Robnim rezervama je okrenuo u svoju korist - i umesto da ga neko prozivao oko krivice - postao je heroj koji goni zle momke (mada niko ne zna kako se kriminalci zovu) ! Uostalom, znao je da izabere pravu partiju u pravo vreme ... znao je kome da pruži ruku a kome da da nogu u pravom momentu. Boli ga K. da se pojavljuje u poljoprivrednim emisijama gde bi mu postavljali nezgodna pitanja - kada ima medije koji su plaćeni da mu postavljaju "zgodna" pitanja. I sve u svemu. ZNA da radi svoj posao - političara. A to u svakom slučaju - treba ceniti ! Čovek, sve drži pod kontrolom ... i prca masu kako hoće - ne može mu niko ništa. To nekom može i da se ne dopadne - medjutim ... može samo da mu se ne dopadne a faktički - Knežević ostaje.[/h]Uros Davidovic
 
Ljudi moji davno sam rekao da je minister politička funkcija,ne treba njemu znanje u poljoprivredi ,koliki su inputi koliko se dobije ,zarad ,zakup što mora da zna sve to .Treba samo da zna da nas zauzda dobro I da stegne kajase . Neće valjda raditi za male poljoprivrednike kada njegov veliki prijatelj (Mrkšić) otima gde stigne! Zato neću na proteste ne zato što sam zadovoljan cenom već zato što mi se gade svi prgovarači,vođe ,predsednici udruženja I asocijacija koji se prodaju za zakup par hektara državne zemlje.
 
Predlazite resenje pored opisa kriminala tako cemo doci do cilja sta da radimo ,jer je buducnost neizvesna, STA DALJE?????
 
I naravno uvesti opet dobri stari maksimum zemlje!
Po mom jedno od resenja,ali pre toga moras postici poziciju da to odlučiš,100 kj preko toga porez da otpadaju usi crveno crni lend lordovi bi bežali od zemlje,a nama bi istinski laknulo

- - - - - - - - - -

Za vojvodu Mišića važno je da je imao dobru i jaku vojsku,za borbeni moral istorijske ličnosti su vrlo važne,ali važno je stvarati i današnje iz redova poljoprivrednika, treba početi pojaviće se ako nam udbaši ne postave svoje,samo oprez...
 
Danas sam praveci obracun za psenicu cuo da ce cena suncokreta biti 25 dinara pa se prosto pitam da li je moguce.
 
a ulje 150 din... strasno..uros davidovic je spomenuo 25 din ali sam pomislio da je neka sala... prosle godine 55 sad 25,lepo vile u ruke,jer je ovo pljacka drzava se ugradjuje na nase cene,lopovluk je presao na visi nivo vise se nesakriva vec radi javno !
 
Nazad
Vrh