Cena suncokreta rod 2013.g.

Danasnja informacija. Sucokret oko 350e, soja 370e se ocekuje.
Ne nasedajte,sa tim cenama nas pipaju da li mogu da nas opljačkaju,u Evropi se očekuje za suncokret oko 500e-tona ,a soja ooko 55oe tona ,a ne gm 950e tona,centar za ostvarivanje otimačine je u BERZI u Novom Sadu a instruktori u Beogradu i oni objavljuju te cene i to im je nova metodologija,da je ovo pravna država ,direkor berze i instruktori trebalo bi da dobiju KRIVIČNE PRIJAVE za POKUŠAJ U PLJAČKI i dokazivanjem u ZATVOR jednom mora da počne da živi pravni poredak
 
Ja znam da svako ceni svoj posao. 950e ako si dobro napisao je potpuna glupost. Kao i 550e za GM. Pogledaj prekookeanske berze ako ne verujes nasim.
 
Ja znam da svako ceni svoj posao. 950e ako si dobro napisao je potpuna glupost. Kao i 550e za GM. Pogledaj prekookeanske berze ako ne verujes nasim.
TI si napisao glupost jer si zainteresovan ovo su evropske cene ,a tvoje prekookeanske cene vaze za americku soju u momentu trgovanja odnosno na njivi bez ostalih troskova i genetski modifikovanu a nasa nije ta ,a 950 je cena organik soje NE ZNAM ZASTO TI NE ODGOVARA DOBRA EVROPSKA CENA<GUKNI GOLUBE!!!!!
p.s. To sto napises prvo razmisli sta pises
 
Stvrano mislite da ce neko da plati 950e tonu soje i da proizvodi svinje za 1.1-1.2e/kg npr. Danska? Ne bih se dalje upustao u raspravu. Srdacan pozdrav
 
Sajkaska, 900e je bila prosle godine organska soja, kada je nasa non GMO bila 70din/kg. Razlika u tehnologiji gajenja...nebo i zemlja. Evropi ce trebati nase soje,tako da se nadam dobroj ceni...bio bih zadovoljan sa 45-50 din/kg.
 
Ne nasedajte,sa tim cenama nas pipaju da li mogu da nas opljačkaju,u Evropi se očekuje za suncokret oko 500e-tona ,a soja ooko 55oe tona ,a ne gm 950e tona,centar za ostvarivanje otimačine je u BERZI u Novom Sadu a instruktori u Beogradu i oni objavljuju te cene i to im je nova metodologija,da je ovo pravna država ,direkor berze i instruktori trebalo bi da dobiju KRIVIČNE PRIJAVE za POKUŠAJ U PLJAČKI i dokazivanjem u ZATVOR jednom mora da počne da živi pravni poredak

Onda oni beogradski instruktori diriguju i na Budimpestanskoj berzi, ili i ona radi u sklopu ns berze?
Kako tamo vidim cena suncokreta za oktobar i novembar je 100.000 ft/t, a 1 euro je oko 290-295 ft.
 
Onda oni beogradski instruktori diriguju i na Budimpestanskoj berzi, ili i ona radi u sklopu ns berze?
Kako tamo vidim cena suncokreta za oktobar i novembar je 100.000 ft/t, a 1 euro je oko 290-295 ft.
Nije mi jasno ko ste vi sto branite one koji nas unistavaju,cini mi se da ovo nije poljoprivredni forum nego TRGOVACKI,dobro mi je Murgas rekao,MADJARSKA BERZA NIJE STVARNA BERZA KAO I NASA <GLEDAJ PARIZ , i otkud ti taj kurs forinte,kad budes isao u Nemacku uzmi forinte ili dinare pa probaj da kupis nesto,
P.s. Kad procita Galetin tvoje komentare mozda ces dobiti vecu cenu??????
 
Postovani Sajkaska!
Ja ne branim nikoga, ja sam proizvodjac, najvecim delom kukuruza,pa psenice, pa ako bas moram onda i suncokreta.Ali ako mogu onda bezim od setve suncokreta, jer se u otkupu te kulture ostvari najveca pljacka seljaka(skora ali uvek).Izuzetak je bila prosla godina, kada je zbog suse kukuruz gadno podbacio, a suncokret je dao solidan prinos sa extra cenom(plus jaka svetska cena i potraznja).Ja sam prosle godine imao 1,25 kj suncokreta, tako da mi i nije bila neka zarada, a na kukuruzu sam puko redovno.
Suncokret moras predati u otkupu, a cena koja ce bit.....Sa kukuruzom i psenicom mozes malo da manipulises, dal lager,dal cardak...mozes prodati tokom cele godine.
A cena koju sam izneo nisam ja izmislio, nego sam pogledao www.bet.hu sto je zvanicni sajt Budimpestanske berze, a kurs mozes i sam da proveris na sajtu madjarske narodne banke: http://www.mnb.hu/arfolyamok
Ja nemam zasto da putujem u tu cuvenu nemacku,nit me privlaci da idem tamo, tako da ne kupujem ni evre ni forinte, ali znam da ako putujes u Madjarsku bolje ces proci ako kupis forinte kod nas u menjacnici nego da odes kod njih sa evrima i da ih zamenis dal u nekoj banci ili u menjacnici.Njihov bankarski sistem je 5x veci lopovluk nego nas, a ni nasi nisu niskoletaci.
Tu i zavrsavam raspravu sa vama o ceni ove robe, posto ove godine ni zrno suncokreta nisam posio, pa tako ni otkupna cena me ne interesuje, samo sam hteo da iznesem ocekivane cene u okruzenju, mozda nekoga interesuje i potvrdjena cinjenica, a ne samo lupetanja kao sto ste vi izneli, jer ni jedan podatak niste potvrdili.A zelje nas paora nikoga ne interesuje, i ja bih zeleo da su cene sto vece, ali zivimo u "realnom svetu" sto nam kreiraju neki drugi a ne mi sami sebi.A mozda je i bolje ovako, ali to je duga prica bez kraja.
Srdacan pozdrav i sve najbolje!:ppozdrav:
 
Nije mi jasno ko ste vi sto branite one koji nas unistavaju,cini mi se da ovo nije poljoprivredni forum nego TRGOVACKI,dobro mi je Murgas rekao,MADJARSKA BERZA NIJE STVARNA BERZA KAO I NASA <GLEDAJ PARIZ , i otkud ti taj kurs forinte,kad budes isao u Nemacku uzmi forinte ili dinare pa probaj da kupis nesto,
P.s. Kad procita Galetin tvoje komentare mozda ces dobiti vecu cenu??????

A ti misliš ako pričaš bajke da će onda i da se ostvare?
 
Otkrili ste ko ste za mene je dovoljno a i za druge koji citaju ovaj forum,i bolje bi vam bilo da ne unosite zabunu u nasu borbu protiv pljacke koja se odvija u proteklih 25 godina!!!!!
Sajkaska se umiriti ne moze!!!
 
Sajkaska ima naj bolje namere da nam predoci koje se cene predvidjaju u nasoj evropi, njegovo prenosenje informacija mi se vise svidja od vasih i ako se nebi zatvorilo ovo nase usrano trziste vece su sanse da covek bude u pravu od vas.

Po viktoriji bi naj realnija cena suncokretu 2013 bila 20din sa PDV
 
Mesec dana otprilike pred zetvu...O ceni niko nista,sve se nagadja i spekulise!Ja sam u zadnjih 2 nedelje cuo 3-4 razlicite cene tako da necu ni iznositi ovde u temi dok definitivno ne bude nesto ozbiljno...Trebalo bi da se napravi nekakav pritisak na uljare,sami otkupljivaci i seljaci da znamo sta nas ceka a ne kao psenicu predas i cekas da ti odrede cenu!Neka asocijacija poljoprivrednika,vece zadruga,unije proizvodjaca bi moglr da stupe u kontakt sa uljarama da se na vreme spremimo i mi i oni...Moramo svi pametno raditi,inace propadosmo otkupice sve proizvode ove godine bud-zasta i onda zivi i obnavljaj proizodnju sledece godine!
 
Nazad
Vrh