Cena suncokreta rod 2012. g.

Ovde Mlinpek plaća, za sada, 47,5 din/kg.
Sve mi se čini da se neće baš nakupovati suncokreta ove godine, po toj ceni.
 
Danas cuo vest!!! (ne zvanicno) da Agroglobe ce placati 52 din, a Raca 53 din ...hajde da vidimo sta ce to da se desi...ima li neko informaciju kolika je cena na berzi u Parisu i Budimpesti?
 
Budimpesta suncokret 57,67din/kg
Mozda je bas ovo razlog sto ce mi deo suncokreta ostati u hangaru...Nije Sveto Pismo izvesti robu van nase zemlje.Jos ako se stvori veca kolicina :cool: Ne verujem da ce se iko istrcavati ispred veelikih igraca sa cenom jer ipak se medju njima igra posebna igra i obicno onaj ko se frlja sa cenom i istrcava mnogo-na neki nacin nagrabusi.
 
Po mojim saznanjima od jutros za suncokret se nudi 2 dinara manje nego prethodnih dana.Čoveku nuđeno 52 ,a od juče mu nude samo 50dinTo sam čuo na više mesta..
 
Ti mozes da izvezes suncokret?
Skoro sve zadruge i udruzenja su registrovana za proizvodnju,promet,uvoz i izvoz poljoprivrednih proizvoda tako da verujem da se dogovor moze napraviti.Imam par prijatelja u Beceju koji su izvozili raznoraznu robu,od bundevinog semena do psenice tako da cu se raspitati.Ako nakon svega racunica bude takva da mi ostane par dinara vredi se potruditi.
 
Skoro sve zadruge i udruzenja su registrovana za proizvodnju,promet,uvoz i izvoz poljoprivrednih proizvoda tako da verujem da se dogovor moze napraviti.Imam par prijatelja u Beceju koji su izvozili raznoraznu robu,od bundevinog semena do psenice tako da cu se raspitati.Ako nakon svega racunica bude takva da mi ostane par dinara vredi se potruditi.
Hvala Bogu da vredi. Samo ako mozes cepaj.
 
Razgovarao sam danas sa jednim prijateljom sto je izvozio ranije robu van nase zemlje,uglavnom covek mi kaze da za ozbiljniji nastup,izvoz i dogovor za cenu treba imati i ozbiljnu kolicinu robe.S obzirom da smo svi zaduzeni(i mi proizvodjaci i zadruge) kod ovih nasih"preradjivaca" moramo ispostovati paritete i odredjene kolicine prema njima(seme,hemija,vestacko djubrivo,novcani avansi).Ako zadruga ili izvoznik njima da samo ono sto im pripada na osnovu pariteta i nista vise,dogodine nece imati ili ce imati sasvim drugacije cene repromaterijala,paritete i zaduzenja ka "preradjivacima" samim time ce sa cenama izgubiti konkurentnost u odnosu na zadruge koje su ispostovale prethodnu godinu.Na kraju svega rekao mi je da ce i kod nas biti razlike u cenama bez obzira na monopol nasih"preradjivaca" i da konacna cena verovatno nece biti donesena dok se ne saberu sve kolicine i bude se znalo sa cime se raspolaze.Znaci da opet mi treba da sisamo veslo,da PREDAMO svoju robu za neku akontaciju od cene a posle ako nesto dobijemo treba da se radujemo.I dalje mislim da ce dobar deo moje robe sacekati neke konacne cene i tek onda naci put do svog kupca.
 
Ne pišem ja ništa na pamet.Meni je ponuđeno 50din/kg kao konačna cena i uz to rečeno da se za više ne nadam nigde.Ali ipak ću uzeti akontaciju i okušati sreću.
 
U najgorem slucaju procices isto kao da si ga dao po konacnoj ceni a ja verujem da ce bar 51-2 da izgura.
 
kod nas isto skinuli cenu u sredu nudili 46 + pdv , a petak vec druga prica 46 sa pdvem akona cena (ceo tovar na bosanske kamion) jus ,u silos da predas 44 sa pdvem akontna cena , da li neko probao prodati tel kel suncokret ili mu nudili tel kel neku cenu tu u selo niko nije predao suncokret ispod 10 % necistocem u silos
 
Nazad
Vrh