Cena soje rod 2023

Eh, sada će opet lepo da uvezu od komšija, i sjebu našu cenu. Već viđeno proteklih godina.
 
Pričao sam sa jednim dosta upućenim čovekom što se tiče navodnjavanja. Za soju mi je rekao da nju moraš pripremiti za sušu. Čim je mali deficit sa vlagom, odmah treba ići sa zalivanjem. Prethodne godine je to bilo već u maju. Ko god je krenuo kasnije manji efekat je bio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Sve je to lepo druže, ali na ovu cenu goriva i soje navodnjavanje je skoro neisplativo....
 
Priča se da je u Hrvatsku iz Ukrajine uvezeno dosta GMO soje koja sad ulazi u Srbiju i da je to razlog pada cene kod nas,e sad jel´ istina ili ne...
Juče Žunji-Silak 51.80 konačna,Demax 48 akontacija,Tenen 54 konačna i Jaje produkt 55 konačna.
 
Priča se da je u Hrvatsku iz Ukrajine uvezeno dosta GMO soje koja sad ulazi u Srbiju i da je to razlog pada cene kod nas,e sad jel´ istina ili ne...
Juče Žunji-Silak 51.80 konačna,Demax 48 akontacija,Tenen 54 konačna i Jaje produkt 55 konačna.
Kod nas je cijena 385 eura soja plus pdv.
A o gmo iz ukrajine ne vjerujem. O soji bez gmoa iz ukrajine e to vec vjerujem
 
Nemoj Ljusha tako, pa moramo i mi od nečeg da živimo i prehranimo decu.
GMO soja sumnjam ali sačma od te soje, e to već može biti.
 
Priča se da je u Hrvatsku iz Ukrajine uvezeno dosta GMO soje koja sad ulazi u Srbiju i da je to razlog pada cene kod nas,e sad jel´ istina ili ne...
Juče Žunji-Silak 51.80 konačna,Demax 48 akontacija,Tenen 54 konačna i Jaje produkt 55 konačna.
Nema kontrole na GMO na granici. Tako sam čuo.
 
Cena manja svakim danom. Svi veliki vezali cene za sojaru a oni iz hrvatske uvoze ogromne količine. Još koji dan pa će trgovina stati.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Cena manja svakim danom. Svi veliki vezali cene za sojaru a oni iz hrvatske uvoze ogromne količine. Još koji dan pa će trgovina stati.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Te velike kolicine soje su preprodane dal iz brazila dal iz ukrajine uglavnom iz hrvatske nisu izvorno jer nasa proizvodnja po ha je skromna plus prinosi nista posebno. E sad da je doslo iz drugih zemalja pa nasi lopovi preprodaju vasim lopovima trgovcima i na taj nacin ruse svima nama cijenu e to je itekako nazalost tako
 
Kakva je situacija sa crnom trenutno,
U Hrv skinuli na 360 EUR/t, kazu otkupljivali cena je u slobodnom padu, ne ide ništa za Srbiju, a Talijani neće, što je tu istina?
 
Hrana produkt 44 din.
Za 7 dana skinuli 9 din...za njihovu decu!
Ovim tempom,do kraja godine bićemo im još i dužni!
 
Nazad
Vrh