Cena soje rod 2023

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.793
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Cena u jesen 2021 je bila oko 80 din i predstavljala ozbiljan skok u odnosu na rod 2020!
Jesenas za rod 2022 opet smo mogli u pocetku kosenja dobiti od 83 do 85 din a kako je vreme teklo tako je pocela i cena da pada.
Trenutno je cena u odnosu na pocetak skidanja pala za skoro 20 din i pitanje je kad i da li ce doci do oporavka odnosno postepenog rasta cene, imajuci u vidu katastrofalne prinose, stanje svih onih koji nisu je jos prodali je lose!
Kakva su vasa misljenja po pitanju rasta cene?
 
Cena u jesen 2021 je bila oko 80 din i predstavljala ozbiljan skok u odnosu na rod 2020!
Jesenas za rod 2022 opet smo mogli u pocetku kosenja dobiti od 83 do 85 din a kako je vreme teklo tako je pocela i cena da pada.
Trenutno je cena u odnosu na pocetak skidanja pala za skoro 20 din i pitanje je kad i da li ce doci do oporavka odnosno postepenog rasta cene, imajuci u vidu katastrofalne prinose, stanje svih onih koji nisu je jos prodali je lose!
Kakva su vasa misljenja po pitanju rasta cene?
Za cijenu soje je vazan Brazil i Amerika, europa je tu manje vazna, kao sto se i vidilo Italija je uvezla soju iz brazila i nesto iz ukrajine pa je takva i cijena, e sad da ce prestati uvoziti odandje cisto sumnjam.
Sta mislis boris se protiv Brazila koji u nekim dijelovima ima 2000 mm padalina i imaju 2 zetve i reduciranu obradu. Koliko li njima ostane novaca tek
 
Srećom pa su daleko pa na njihovu cijenu utiče i cijena transporta ....a na žalost da smo im bliže imali bi sličnu klimu kao oni pa bi i mi mogli imati dvije žetve u sezoni:p
PS
Sve je relativno moj Alberte
 
Ja svoju nisam prodao u žetvi, mislio sam da će cena ići gore. I dalje je ne prodajem, optimista sam da će ići gore :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Srećom pa su daleko pa na njihovu cijenu utiče i cijena transporta ....a na žalost da smo im bliže imali bi sličnu klimu kao oni pa bi i mi mogli imati dvije žetve u sezoni:p
PS
Sve je relativno moj Alberte
da je samo tako ne bi zarokala cijena tako jako s ozbirom da u okruženju nije urodila
 
Kao sto soja prosle godine u zetvi nije rodila ni kod nas, ni u regionu pa cena do zetve ove godine nije nista skocila iako je bila losa zetva, ponovo,a sad bas drasticno pala.
E isto tako samo komtra moze da bude puno posejano, puno da rodi i ima odlicnu cenu suncokret.
 
Naravno kad je isto da li je sačma GMO ili je od nemodifikovane soje.I što se dozvoljava da ulazi u državu sačma koja nije prošla nikakvu kontrolu,znači bez carine,bez PDV-a a domaću neće niko da zaštiti.Idite na bilo koju granicu i pogledajte kako se unose džakovi sa GMO sačmom.Bez ikakve kontrole.Imao bih par pitanja za žvalavog kome su puna usta napretka,možda bi mogao i njegov sin da odgovori ili eventualno neko iz njihove kamarile.Samo da ih pitam koje su njihove smernice u naredne 3 g. za budućnost srpske poljoprivrede?A sela neka i ubuduće glasaju 90% za vladajuću stranku.Svima će onda biti bolje,i njima i nama.Da se jednom bar iskristališe.
 
Čujem juče pred dućanom da seljaci pričaju o jesenjoj ceni od 100 dinara, sad da li su im izvori dobri, pitanje je. U to slučaju bi se mogla sejati.
 
Nazad
Vrh