Cena soje rod 2022

Kod nas na jednom mestu 78 din.
Čujem da Hrana Produkt plaća 79,4 din.
Ako je tačno nek Aca potvrdi.
 
Stočarstvo je u padu i kad se tome još doda ovaj uvoz, cena nikako da dogura do 80. Mada sa ovom katastrofom od prinosa, pitanje je koja bi nama proizvođačima cena odgovarala.
 
Od naseg stocarstva mozda je zavisila cena soje pre vise od 10-15 godina. Sad zavisi iskljucivo od spoljasne berze, u prevodu alo je tamo veca cena onda i nasi mogu platiti vise jer je skoro celu izvoze.
U slucaju da im se pruza prilika da uvoze jeftiniju nama sledi ona stvar!
Toliko o vodjenju racuna o proizvodjacima!
 
Proverno sto posto danas od 16/30h stali sa otkupom soje kod nas i okolini do daljnjeg kao uvezena neka enormna kolicina iz Rumunije po 600e/t sad da li je to samo fora da ide cena dole il sta neznam moja i striceva vrecene kuci i dremaju do daljnjeg.
 
Danas cujem na jednom otkupnom mestu da je cena soje u padu. Bila je akontna 77 a sada je 75.
Kaze otkupljvac da jednostavno im ne treba soja, magacin pun a kamioni ne dolaze na utovar da nose!
 
Sta se ovo desava sa sojom? Kazu uvoze iz Hrvatske. Pa zar je Hrvatska toliki proizvodjac soje da ima toliko da izvozi. Ja sam svoju ostavio kuci i ne znam da li je pametno cekati ili prodati je.
 
Nazad
Vrh