Cena soje rod 2022

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.793
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Proletos nismo se nadali tako dobroj ceni soje, da nam je ponudjeno za jesen 2021 cenu od 55 din mislim da bi smo prihvatili sa zadovoljstvom.
Cena je dostigla do 80 din i da je rod bio bolji gde bi nam kraj bio, ipak i sa manjim prinosima sasvim zadovoljavajuca zarada.
Pitanje je sta ce biti na jesen 2022 i da li je moguce da se zadrzava ova trenutna cena koja je za par dinara manja nego u vrsidbi!?
 
Koliko vidim soje ce biti puno posejane a cena ko cena ne zna se kao i uvek ...
 
Kod nas će biti dosta soje koliko čujem. A što se tiče cene i šta je nudjeno za ovogodišnju, proletos kad sam ugovorio kukuruz nudjeno mi je 62,5 za soju a ja tražio 70 i nismo se dogovorili. Na kraju je ispalo dobro što nisam prihvatio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Sto ljudi sto cudi! Prosle godine vecina kad je videla da je kukuruz rodio a soja bila slabija prebacili se proletos na mnogo vise kukuruza a kukuruz bas je puko.
Malo je bilo i logike da nece roditi odlicno i cetvrte godine za redom.
Ove godine navalili na psenicu i suncokret a nigde i ni od koga obecanje da ce te kulture doneti solidnu zaradu.
Nikad ni jedna jedina godina nije bila sasvim ista i nece ni biti, moze samo slicna biti. Ja se drzim soje vec godinama na oko 60 - 70% od ukupne povrsine koju obradjujem a kukuruz, suncokret i psenicu u ostatku od 30% uz malo odstupanje.
 
И код нас у атару је засејано баш доста пшенице, многи који је нису сејали, су је поново уврстили у плодоред. Многи су пукли на соји и кукурузу, а пшеница је колико толико била добра са приносима...Мишљења сам да ће код нас опет бити највише кукуруза, бар је тако било ове године....око 60% кукуруз остало соја и пшеница, и нешто сунцокрета....
 
Ma logicno je bilo i godinu ranije da nece roditi 3 puta pa je rodio zato se toliko i posejalo… moje neko misljenje je da treba svega sejati odraditi lepo pa kako bude.
 
Управо тако, ми смо ове године први пут после дуго, дуго времена, посејали 30% ондос култура....раније је соја била предоминантна и ишја је на скоро 50-60% зависно од године...али ове јесени смо одлучили да се њене повшрине смање у корист повећања површина под пшеницом и кукурузом и да то буде на равне части...да се то одради као што си рекоа како терба, па како буде...мањи је ризик него имати једну доминантну културу, а остале по мало, због плодореда....
 
Nazad
Vrh