Cena soje, rod 2021 god.

I sta ta razlika nemoze da nam pokrije cak ni razliku u dizelu koji dobijete a kamoli onih 260€ vise po ha. Plus kod nas dobijes do 20ha poticaj, znaci maks 750€ po gazdinstvu to ne pokrije ni trosak uplate penzionog i zdravstvenog…
 
I sta ta razlika nemoze da nam pokrije cak ni razliku u dizelu koji dobijete a kamoli onih 260€ vise po ha. Plus kod nas dobijes do 20ha poticaj, znaci maks 750€ po gazdinstvu to ne pokrije ni trosak uplate penzionog i zdravstvenog…
Nisam sa ovih 7% aludirao kako smo mi zakinuti naspram vas. Nego sam aludirao da ste sa sojom jace placeni 7% a kukuruz i zito s o ove godine 1-1 sa cijenom. Ovo za 7% sam pisao da se ne navucete na neku losu cijenu.
 
Ne brini, ok nisam svatio kako treba… kod vas je problem sto su dozvolili da viktorija upadne kod vas i onda spram subvencija i svega vam kroji cenu, a zbog te jeftinije kolicine nasu robu uzima neko treci…
 
Ne brini, ok nisam svatio kako treba… kod vas je problem sto su dozvolili da viktorija upadne kod vas i onda spram subvencija i svega vam kroji cenu, a zbog te jeftinije kolicine nasu robu uzima neko treci…
Kada bi prava cijena bila placena onda ove subvencije ne bi dolazile toliko do izrazaja kao sto su prije dolazile. Npr nekad koliko zaradimo po ha toliko smo jos subvencija dobili. Danas subvencije cine daleko manje u zaradi ali naravno cine jos ok dio, iako ce ih smanjiti itd da ne pisem dalje veliko o njima. Problem je sto ovaj konj kod vas nije rekao zabranjen je izvoz ali cemo omogucit domacu cijenu kao da ju i izvozite. Al naravno nece sam sebi u stomak skakati.
A ovo za viktoriu nisam znao, hvala na info-u jer treba gledati sto se i u okruzenju dogadja.
 
Pad cene i slaba potraznja.
Teca je danas prodao po 77din bruto sa PDVom, "nema lagera". Max nudjeno mu je 78 u petak i sad ide u pad.
 
Fokus je na zitaticama mislim… kad to zavrse onda ce kreniti sa sojom…
@fendt515c pa da oni su ako se dobro secam napravili aranzman sa slavoncima i sa rumunima na mislim 5 godina pocevsi od onda kad vam je kako moj ujak kaze najbolje bilo sa sojom mislim pre 2 godine kod nas je bila 40 din kod vas 34, i jos na tu cenu kaze ujak nikad bolje nije proso…
 
Ima li neke nove cene? Jel krenula gore?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sa lagera 86 din. pre dva dana. Lager se nije naplaćivao osim što nema pozitivne bonifikacije prilikom predaje.
 
Nazad
Vrh