Cena soje, rod 2021 god.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.793
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Soja sa pdv-om ovih dana je pretekla rekordnu cenu od jeseni 2012. Bez pdv-a je na neverovatno visokom i neocekivanom nivou od 66.5 din.
Sta li treba sve ovo da znaci sam Bog zna! Videcemo da li moze da se donekle bar drzi solidno dobra cena i na jesen!
 
Na jesen ako bude 50 ,bice dobro

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ako sta znaci ,trenutna fjucers cijena za decembar u Americi je 12.8 usd bu . Sto bi bilo oko 396 eur tona . To se mijenja naravno , to je trenutno
 
Predvidjanja su da ako ne padne kisa sutra,ni 70 din kg nece zaklopiti rupu na dnu lonca

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Prica li se nesto o ceni soje za rod 2021?
Zna li neko kretanje cene na svetskoj berzi?
Kao i svake godine sve smo blizi vrsaju a cene ni na vidiku
Samo sto ce biti razlika u odnosu na prethodne godine da roda nece biti,a koja cena ce da zaklopi ulaganje to niko ne zna
Po mojim knjigama rod ce biti priblizan susnoj sezoni 2017 god....samo sto nam je u odnosu na pre 4 godine skuplje bilo sve od goriva,hemije pa na dalje.
 
Kod soje zabeležen je rast tražnje i cena pa je trgovano za 71 dinara po kilogramu bez PDV-a da bi tražnja krajem nedelje bude na nivou od 72 dinara uz obračun kvaliteta.
 
Što se mene tiče traži i 100...to je tvoj problem,šta koga briga koliko ti tražiš.
 
Čuo sam info da ima terminska ponuda na 550 evra + pdv. Šta, ko, gde, ne znam...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh