Cena soje rod 2017

Nemoj tražiti logiku, odnos ponude i tražnje ili bilo kakav tržišni mehanizam to ovde ne igra ulogu. Sve je stvar dogovora a on je uvek usmeren protiv poljoprivrednika. Šezdeset dinara je bila samo dan ili dva i nisam čuo da je neko od poljoprivrednika to i dobio. Možda je neko od zaslužnih gradjana trebao da unovči svoju soju po toj ceni a kupac su možda bile robne rezerve. Ne kažem da je tako i bilo samo pretpostavljam.
cena je i dalje skoro 6o :ppozdrav:
http://farmcommerc.co.rs/content/cene
 
Mislim da će ovi prinosi soje od 500-1000 kg/j otrezniti obe strane,paore i otkupljivače jel soje jednostavno rečeno-NEMA.Baš toliko ludih i naivnih paora da sad prodaju po 60 ili još manje,mislim da nema,sem ako je nekome potrebno za lek.Čujem da moj kombajner u selu,koji ima soje na desetak njiva,neće na 2-3 ni da vrše iako ima svoj kombajn, već tera veliku tanjiraču i priprema za setvu žita.Smanjuje jednu operaciju.Ja ako budem sa 2 ha imao 3 tone,valjao bih se na centru sela u blatu ali nema ni blata.Samo ostarelih baba ima.
 
Bice to borba do zadnjeg momenta, ali sam nekako ubedjen da soja ove godine ne moze bas po ceni od 40. Tako su počele price I za psenicu. Ako bude 13 dinara bicete sretni, kad ono odjednom skočila cena 30% kad su uvideli da je psenice posejano najmanje u istoriji. Rod soje ove godine ce sigurno biti najmanji u istoriji. Govorim o globalnom rodu u nasoj zemlji i o no GMO soji.
 
Ti Dr. I ili kako vec ti slobodna na konto ponude i traznje daj tvoju na 30 din. Al nemoras ovde lupati kako ce cena biti 40 kad svi vec znaju cenu nove soje....
kraj price

- - - - - - - - - -

Paore dobro kazes za psenicu.
isto kad su videli da su prinosi losi i da je nema pocese izmedju sebe da se utrkuju ko ce od otkupljivaca vise majica podelite i hladnog pica usliziti samo da se njima zito dotera i eto od 13 i 15 dinara dogura na 18 i to tel kel ama bas nikom nista neodbise.
a sa sojom bice jos gore jer je UOPSTE NEMAA
 
Ti Dr. I ili kako vec ti slobodna na konto ponude i traznje daj tvoju na 30 din. Al nemoras ovde lupati kako ce cena biti 40 kad svi vec znaju cenu nove soje....
kraj price

- - - - - - - - - -

Mislim da nisi pratio temu inače bi znao da cenu od 40 dinara nisam lupio već sam je pročitao ovde http://www.agrosmart.net/vesti/otkupljivaci-soju-daju-340-350-evra-toni.html. Jedini ko lupa si ti sa tvrdnjom da se zna cena nove soje. Gde se zna, ko je objavio? Svi bi mi voleli da soja bude 100 din/kg. Hajde da ignorišemo stvarnost i zaludjujemo se fantazijama to će nam sigurno mnogo pomoći. Verovatno ne znaš da otvoriš link koji sam postavio evo ti i slikovito pa se obrati autorima ako ti se ne dopada tekst.




Otkupljivači za soju daju 340 do 350 evra po toni, za suncokret 34 dinara



Soybeans1.gif
U prilog našim ratarima ne idu ni cene soje na svetskom tržištu – one su niže nego kod nas, s tendencijom pada

Za soju ovogodišnjeg roda otkupljivači, prema saznanjima Agrosmarta, nude 340 evra po toni. Poljoprivrednici očekuju višu cenu ali trenutna situacija na terenu je takva da većina kompanija koje se bave otkupom soje ostaje kod 340 evra, dok su samo pojedini spremni da ovogodišnje zrno plate 350 evra.U prilog našim ratarima ne idu ni cene soje na svetskom tržištu – one su niže nego kod nas, s tendencijom pada. Tako je na primer na berzi u Čikagu septembarski fjučers za soju lanjskog roda 338 dolara po toni, dok je u Mineapolisu 316 dolara.Cena suncokreta u prethodnih nekoliko dana, otkako je žetva krenula, variraju. Recimo, prekjuče je većina otkupljivača davala za kilogram 36 dinara s PDV-om kao akontnu cenu, da bi juče i danas neki od njih (kompanije na severu Bačke) spustile otkupnu cenu na 34 dinara s PDV-om.Podsetimo, u ovo doba prošle godine otkupljivači su davali 35 dinara za kilogram suncokreta.Žetva suncokreta u punom je jeku, a sve su prilike da ratari, a i otkupljivači i prerađivači mogu da odahnu jer prinos neće biti umanjen zbog suše u značajnijoj meri. Suncokret je prošao mnogo bolje nego soja, kukuruz i šećerna repa. Posle prvih slabijih otkosa prinos je povećan. Manji je nego lane ali je suncokreta zasejano više pa će veća količina “ispeglati” pad prinosa.S. G.
 
Kod nas se soja bojazljivo pocela sejati pre '90, a ozbiljnije posle 2000. Ovako losa godina nije bila za soju nikad do sad. Okolna mesta takodje ce ove godine zabeležiti rekordno male prinose. Backa opština je pojedinacno najveća i najozbiljnija po proizvodnji soje verovatno i u celoj Evropi. Ni kod njih rod soje nece biti ni blizu dobrog. Jedino pojas uz sam Dunav ce imati dobru soju.
 
Danas na otkupnom mestu,prosek roda 250 kg po kj,sto je preslo preko vage,ne bude li cena 60 i vise dinara,nece vise biti sejana.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Tačno da je za soju ovo najgora godina koju većina nas pamti i tačno je da je nema ali to otkupljivačima uopšte nije važno pošto je dobro rodilo u Čikagu i Mineapolisu:haha: Treba ih onda poslati da je tamo i kupe.
 
Tesko da je od '80 pocela tako intenzivno da se gaji. Prvo seme soje je krenulo s kraja '70. Uglavnom to tako nije ni bitno jer bi rasprava trajala do duboko u noc, ali morate znati da je Dunav soja krenula iz opštine Bač i tu su najstariji proizvodjaci soje. I kad kažem stidljivo to ne znaci 5 jutara za ceo atar nego kao sad uljana repica.
Kod nas su neki kosili i koliko cujem tu su oko 800 kg/kJ.
 
Pricate o ceni psenice koja je prosle godine bila 16 din a sad, zamisli 17 din jer kao manji su bili prinosi. Jak skok u p.m.!
Trenutna cena soje je jedno a krajem skidanja nesto sasvim trece! Da je situacija i u okolnim drzavama ista kao kod nas mogli bismo pricati i nadati se ceni od 50 + din ovako mrka kapa i tacka! Neki od vas nisu svesni ni gde zive ni ko vodi glavnu rec. Trziste, potraznja i ponuda kod nas je prica za malu decu!
2015 isto je bila neka losa godina za soju kod nas ( svestan sam da je ova mnogo gora) i dokle je cena stigla u 2016? Nigde! Umesto da je prodam po 40 din prilikom predaje, prodata je sva kolicina sa povrsine od 75 kj za 39 din.
Ako budu juzno Amerikanci imali dobar rod, uvozice se sojna sacma za male pare sa kojom ce pokriti nedostatak i mi smo ispusili sa cenom!:ppozdrav:
 
Pricate o ceni psenice koja je prosle godine bila 16 din a sad, zamisli 17 din jer kao manji su bili prinosi. Jak skok u p.m.!
Trenutna cena soje je jedno a krajem skidanja nesto sasvim trece! Da je situacija i u okolnim drzavama ista kao kod nas mogli bismo pricati i nadati se ceni od 50 + din ovako mrka kapa i tacka! Neki od vas nisu svesni ni gde zive ni ko vodi glavnu rec. Trziste, potraznja i ponuda kod nas je prica za malu decu!
2015 isto je bila neka losa godina za soju kod nas ( svestan sam da je ova mnogo gora) i dokle je cena stigla u 2016? Nigde! Umesto da je prodam po 40 din prilikom predaje, prodata je sva kolicina sa povrsine od 75 kj za 39 din.
Ako budu juzno Amerikanci imali dobar rod, uvozice se sojna sacma za male pare sa kojom ce pokriti nedostatak i mi smo ispusili sa cenom!:ppozdrav:
Odakle ce da uvezu toliko nemodifikovane soje?Iz Nemacke ili Poljske?
 
Kod nas se soja bojazljivo pocela sejati pre '90, a ozbiljnije posle 2000. Ovako losa godina nije bila za soju nikad do sad. Okolna mesta takodje ce ove godine zabeležiti rekordno male prinose. Backa opština je pojedinacno najveća i najozbiljnija po proizvodnji soje verovatno i u celoj Evropi. Ni kod njih rod soje nece biti ni blizu dobrog. Jedino pojas uz sam Dunav ce imati dobru soju.
Mi sejemo soju preko 30 god.Rod od od 1200 kg.-kj. je bio kao 3000 kg. psenice po kj. što je za ono vreme bilo neko merilo. Inače soja se sejala u Pančevačkom ritu i pre drugog sv. rata.Danas čujem da je soja ,PALA 3-4 din. u odnosu na pre 2-3 dana.I Viktorija kreće akont. sa 40 din.
 
40 din.:zli: ma treba ih sve pohapsiti,a pre toga dobro izmaltretirati,i ovako i onako...
 
A mene nagrdiše danas pojedini uvaženi članovi zato što sam napisao da ce biti 40 dinara. Kao da je to meni drago isto sam ojadjen kao i svi ostali ali istina je takva kakva je. Ko moze neka je ne prodaje u žetvi ali nema garancije da će na proleće ići gore. Iskreno sam iznenadjen da ima članova koji misle kako kod nas nema GMO soje u prometu. Nema je samo u proizvodnji pošto naša ide u izvoz. To i jeste razlog mizerne cene soje kod nas. Sa uvozom GMO nam je oduzeta šansa da od soje ostvarimo malo bolji rezultat. A i zašto bi kada je i na ostalim kulturama slaba vajda. Izgleda to i jeste cilj, oduzeti nam svaku šansu ali polako natenane kao žaba u loncu da ni ne primetimo kako nas polako ali sigurno zatiru.
 
Poslednja izmena:
Ma ja cu sve u supu iskipovati oa neka se oni j..u za 40din... Ovo postaje vec da se covek zapita sta raditi ili sta sejati...
 
Nazad
Vrh