Cena soje rod 2017

Jel nekom palo na pamet da recimo poseje 10 kj soje, racuna na prinos od 1500kg/kj i ugovori na zeleno 47 din/kg. Prc udari susa, nema 1500 nego 500 kila i kako sad da isporuci ono sto je ugovorio? fali vagon, a moras da isporucis, prete kazne i penali, pa trci i kupuj posto poto da nakupis kolicinu. E pa veliki izvoznici isto ugovaraju i sad kad je ocigledno da soje nece biti moraju da placaju da bi ispostovali ugovoreno.

Osim toga, mi jesmo skloni da sejemo soju na svakakvu zemlju pa ako us..re godina na pesku rodi 2500 kila, a ako ne padne kisa nema ni 50. To se, dragi moji, zove kocka, a tu retko ko na duze staze moze da dobije!
 
Dal ima neke najave za cenu roda 2017 ??

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
A šta je istina???Po meni kod soje nema cene stare i nove nego trenutne pa ko šta ima...:ppozdrav:
 
To je sigurno tako da ne liči na soju,ali šta je tu je...kada ode u preradu biće dobra...:ppozdrav:
 
Biće 60 dinara ali dogodine u ovo vreme. S obzirom na količine svako će moći da je negde uskladišti a cena u žetvi oko 40 dinara kao i svake godine. Na njima je da ponude sramno malo a na nama je da ne damo soju za džabe.
 
Nerazumem zašto je cena stare soje dogurala preko 60 dinara.A nova se vec počela kositi u odnosu na staru prinos ce biti manji od 50 % do 90 % zavisno od tipa zemljista.Malo mi nelogicna cena od 40 dinara za novu.

- - - - - - - - - -

Nerazumem zašto je cena stare soje dogurala preko 60 dinara.A nova se vec počela kositi u odnosu na staru prinos ce biti manji od 50 % do 90 % zavisno od tipa zemljista.Malo mi nelogična cena od 40 dinara za novu.
 
Nerazumem zašto je cena stare soje dogurala preko 60 dinara.A nova se vec počela kositi u odnosu na staru prinos ce biti manji od 50 % do 90 % zavisno od tipa zemljista.Malo mi nelogicna cena od 40 dinara za novu.
Gde je 40 dinara nova,iz krajnosti u krajnost sa nagadjanjima oko cene.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Evo ovde su te cene, da ne bude kako se lupaju: http://www.agrosmart.net/vesti/otkupljivaci-soju-daju-340-350-evra-toni.html. Cena soje u protekle tri godine u žetvi nije prelazila 40 dinara mislim da neće ni ove godine. Jedno su želje a realnost nešto sasvim drugo. Konačna cena neće ni biti poznata do 1. novembra kada će nam saopštiti da je jednaka akontativnoj i da nema doplate. Svake godine ista priča.
 
Ma pustite te "novinarčiće" neka laju,oni su i dalje ubedjeni da ako za vikend padne 100 litara kiše situacija ce se popraviti.Mene zanima zašto je cena stare soje otišla preko 60 dinara a zna se da je rodila prosle godine kao u bajci.
 
Nemoj tražiti logiku, odnos ponude i tražnje ili bilo kakav tržišni mehanizam to ovde ne igra ulogu. Sve je stvar dogovora a on je uvek usmeren protiv poljoprivrednika. Šezdeset dinara je bila samo dan ili dva i nisam čuo da je neko od poljoprivrednika to i dobio. Možda je neko od zaslužnih gradjana trebao da unovči svoju soju po toj ceni a kupac su možda bile robne rezerve. Ne kažem da je tako i bilo samo pretpostavljam.
 
Nazad
Vrh