Cena soje rod 2016

Jest vala...nem pojma za Agrium,tj. ići ću ovih dana da naplatim šencu-bjelcu pa ću pitati.
 
Hrana Produkt je izuzetno korektna firma,plaća najbolje u okruženju i uvek koriguje cenu za sve klijente,ako cena ode gore.Zato je tamo najveća gužva u vreme žetve.Lično sam se uverio par puta.
 
Konacna cena 37-38 din kg.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
То што пише на берзи обеси мачку о реп. Складиштари сигурно неће дати тих 40 динара, већ мање. Биће она ту око 35 динара можда који динар више у шта чисто сумњам. Писао сам лепо да треба да будемо срећни ако добијемо који динар више...
 
Skladistare (posrednike derikoze ) treba izbegavati po svaku cenu. Manji proizvodjaci da se organizuju i pokusaju preko berze trgovati sa mesaonama stocne hrane ili sa uljarama direktno.
 
Увек ће наћи начин да нас пређу, да нам отму зараду, па макар се ми удружили у нешто веће од тих удружења...Једноставно држава и они су ти који одређују правила, а ми смо немоћни да ишта променимо нажалост. Берза је управо и смишљена од стране државе како би се диктирале цене производа по њој, а не по правој тржишној цени. неко је качио праву цену соје у Немачкој од 590 евра/тони за не ГМО и 470 евра/тони за ГМО соју. Обе њихове соје су скупље него ли наша која није ГМО...Зашто нема цена соје на берзи у Немачкој, Швајцарској, већ само Будимпешта и Париз за европу. немогуће да у немачкој не постоји продуктна берза...Значи то еј једна обична манипулација са ценама, а држава је главна која се ту највише ограђује, па тек онда складишари а нама шта уделе....То је АВ јавно изјавио, ако падне две кише у Јулу месецу ми смо на коњу што се тиче пољопривреде...без државе и њеног знања се ниша не ради...
 
Ovde sve mozes procitati samo cene nikako ili jako retko!
 
Ovo prvi put cujem da skidaju lager od prvog dana! Toliko su se uobrazili da vise nikad nece da se zasite, cak ni kad crknu! Kako stvari stoje i kako nam polako kroje put, za par godina molicemo ih da nam robu uzimaju pa makar i za par din kg! Onda cemo se prepucavati i hvaliti na forumu kako kome su primili robu, o ceni vise necemo ni pricati!
 
Au.Prošle godine nije išao lager kada god rešiš da prodaš koliko si predao toliko je.Zvaću ih da vidim kakvi su uslovi kod nas a ako je tako kako ti kažeš završio sam sa njima.
 
Zovi ih pa napiši da li je tako,ja sam tako razumeo.
Tačnije rekao je ''lager počinje odmah''
 
Nazad
Vrh