Cena soje rod 2016

Je l' može neko da vidi (ko ima za to mogućnosti) koja je trenutna cena soje na berzi rod 2015. Jučerašnju znam, a posle 16h mogu da vidim i današnju cenu, al' mene zanima sad trenutno da bih znao da li da prodam ili da čekam sutra.
Javi Dukej i meni molim te sta si uradio zanima i mene pozdrav
 
E onda ta zelena zrna sto odbiju neka mi vrate kao i sve primese koje odbiju korov,zemlju,polutke,lom itd jednostavano vama to ne treba vratite mi i obracunajte jus!
Sve je tako nije to semenska soja, zelena zrna za par dana požute i uredno idu u merkantilu. Na žalost ovde je pljačka legalizovana i sve je po zakonu.
 
Da često sam se klao sa njima odkupljivačima u vezi primesa...samo mi vratite to i nema brige,u redu npr zemlja,seme korova,trava ali ne moze primes biti lom zrna soje,ili polutka zrna to ne prihvatam pa neka priča ko šta hoće!To im je čista lova na tome,matori mi priča nekad je radio sa Fikretom Abdićem izvozio žito za Bosnu kaže tada su placali lom i primese žita po nekoj minimalnoj ceni ali nisu ponižavali proizvođača ko ovaj ološ kod nas.
 
Manje-vise ,35 din kg soja ove godine...nece biti skuplja

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Sve ispod 40 je kradja i lopovluk... Soja ce roditi solidno,(nista preterano, "normalna godina") obislo nas je par kisa u zadnje vreme inace bi situacija bila bolja...
 
Poslednja izmena:
Manje-vise ,35 din kg soja ove godine...nece biti skuplja

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Pedja ti se uhvatio za tih 35 dinara ,evo sa berze,,[h=2]Cena soje na „zeleno“ 40,65 din/kg[/h]Možda i najinteresantniji podatak sa novosadske berze u protekloj nedelji jeste cena soje novog roda u trgovanju “na zeleno”. Prva dva ugovora u terminskoj kupovini ove robe sa isporukom po skidanju useva, realizovana su po prosečnoj ceni od 40,65 din/kg (36,95 bez PDV). Preračunato u evro valutu, vrednost ove robe iznosi u ovom trenutku 300 EUR za jednu tonu, navodi se u izveštaju „Produktne berze„.
 
Daj boze,i Pedja bi voleo 40 plus za kg...

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Cuj firma! Kompanija Galetin koja bi zaj...la i rodjenu bracu a ne nas! Kompanija koja vec 3 god. za redom drzi cenu No Gmo soje ispod cene Gmo soje iako je do tada No Gmo bila za 30% skuplja od ove druge! A zasto vec 3 godine pitanje je diskutabilno!!!
 
Zavisi od kolicine.Kod mene su dolazili po soju.

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Cuj firma! Kompanija Galetin koja bi zaj...la i rodjenu bracu a ne nas! Kompanija koja vec 3 god. za redom drzi cenu No Gmo soje ispod cene Gmo soje iako je do tada No Gmo bila za 30% skuplja od ove druge! A zasto vec 3 godine pitanje je diskutabilno!!!
Nema velike diskusije, pre tri godine su se desile izvesne promene posle kojih su se "stekli uslovi" za legalnu pljačku.
 
Prodao danas 20t stare sa tavana po 44din kalirala je poprilicno a propustio sam momenat kad je bila 49din bio na odmoru tako da obrni okreni mogao sam i jesenas dobiti tu lovu bez prebacivanja i gutanja prasine jbg
 
Nazad
Vrh