Cena Soje rod 2014.g.

Kad bude stigla na 55 neces imati vremena da je prodas jer ce svakog dana da raste jos po malo i taman kad uhvatis vreme za prodaju bice 60!:osmeh:
 
Nemoj da me nervirate i palamudite!Ja sam prvi prodao soju po 38 dinara jel nisam imao dinara da platim,seme ,djubre,gorivo itd setva psenice oranje porezi,ARENDE, pi...ke materine...........Ko nije morao da je prodaje po toj ceni svaka mu cast taj je pravi gazda i domacin koji zna kad i kako prodati svoju robu.....ja jebi ga ne znam ili moram a neko i ne MORA.petarp imas ti para i sredestava zato ne moras da je prodajes tako reci! ne moj da kenjas i palamudis......neka stoji ne moram da je prodajem itd.Ja volim sto sam moju soju prodao po 38 dinara da ta cena mi bas odgovara u tri lepe.....Stvarno cu izgubiti zivce na ovom forumu.
Ovde deluje kao da ti ni zrno nije ostalo, a od tastature ni slovo...
 
Nemoj da me nervirate i palamudite!Ja sam prvi prodao soju po 38 dinara jel nisam imao dinara da platim,seme ,djubre,gorivo itd setva psenice oranje porezi,ARENDE, pi...ke materine...........Ko nije morao da je prodaje po toj ceni svaka mu cast taj je pravi gazda i domacin koji zna kad i kako prodati svoju robu.....ja jebi ga ne znam ili moram a neko i ne MORA.petarp imas ti para i sredestava zato ne moras da je prodajes tako reci! ne moj da kenjas i palamudis......neka stoji ne moram da je prodajem itd.Ja volim sto sam moju soju prodao po 38 dinara da ta cena mi bas odgovara u tri lepe.....Stvarno cu izgubiti zivce na ovom forumu.
kO ti je kriv, sto nisi uzeo finansijski kredit i ugasio pozar , pa lepo sacekao pristojnu cenu.
 
Naj zalosnije od svega je to sto je ostalo 30%.,za bolju cenu.Niko meni nije kriv niti ja nekog krivim samo kazem kad se mora mora se,tako sam jedne godine prodao jutro zemlje za 5 000e,to jest plac u vikendicama a vredi 8 do 10 000,u toj situaciji za mene nije postojalo sutra....ne mogu da pricam za cega mi se trebalo!Naj bolje od sveg aje to sto sam usao u svoju proizvodnju sam bez zaduzivanja kod zadruge banaka itd,zato je ta soja i otisla.A izjave ljudi kojima je poljoprivreda posao sa strane i imaju druge vrste prihoda za zivot porucujem da ne pametuju mnogo.
 
Pozdrav ,da li je neko predavao soju u farmcomerc?Pitam zbog toga što sam čuo da uvek nađu nešto da ti odbiju te primese,te lom ,te neku vlagu nađu i slično.Pa se pitam da li je bolje prodati je u svom mestu za 1-2 manju cenu ,ili plaćati kamion da vuče za Čantavir pa kad stigne tamo ,da me zove šofer da pita šta da radi,jer hoće da odbiju 5-10%.
 
nosio sam u gebi i uek sam imao pozitivna iskustva,čak je bila i vlaga manja nego kod nas na otkupnim mestima
 
Postovani kolega grunt veruj da mi koji dopunski radimo poljoprivredu ne radimo iz hira nego dopuna budzeta tako da 99% ne lagerujemo robu nego odmah prodajemo odmah.
 
Naj zalosnije od svega je to sto je ostalo 30%.,za bolju cenu.Niko meni nije kriv niti ja nekog krivim samo kazem kad se mora mora se,tako sam jedne godine prodao jutro zemlje za 5 000e,to jest plac u vikendicama a vredi 8 do 10 000,u toj situaciji za mene nije postojalo sutra....ne mogu da pricam za cega mi se trebalo!Naj bolje od sveg aje to sto sam usao u svoju proizvodnju sam bez zaduzivanja kod zadruge banaka itd,zato je ta soja i otisla.A izjave ljudi kojima je poljoprivreda posao sa strane i imaju druge vrste prihoda za zivot porucujem da ne pametuju mnogo.

Dali ova tvoja zadnja recenica znaci da sledece godine posto vise nemas dugova ni prema banci ni prema zadruzi, ostavices soju na lageru sto bi znacilo po tvojoj teoriji da ti je poljoprivreda marginalni posao i prihod, pa ces se uzdrzati od pametovanja???!!!
Zasto mislis da svi koji su ostavili soju na lageru zive od neceg drugog?!
 
Cena soje stize 60 dinara to je teme ,ali reagujem kad ujedaju nas Hobiste,jer mi otimamo od drugih jer imamo druge izvore prihoda.Ne zamerite kolege na reakciju nema zle namere taktizirajte ko ima mogucnosti pa kad opali dobro ,ako promasis i tako je dobro.Moja prognoza soja ladno skace visoko.
 
Dosao sam sa teskog i loseg oranja besan i nadrndan,ne bih da polemisem...ali svi vi dobro znate sta sam hteo da kazem.Imam i ovde more primera npr 50ak jutara i tri plate i dve penzije u kuci.A imam i 20ak jutara 5 krava i njih 6 or0 u kuci pa di to moze biti isto i sta taj da lageruje i cuva.Necu se vise nadovezati ni na jedan post sto se ovog tice.Moderatori brisite kako vam je volja.
 
Dosao sam sa teskog i loseg oranja besan i nadrndan,ne bih da polemisem...ali svi vi dobro znate sta sam hteo da kazem.Imam i ovde more primera npr 50ak jutara i tri plate i dve penzije u kuci.A imam i 20ak jutara 5 krava i njih 6 or0 u kuci pa di to moze biti isto i sta taj da lageruje i cuva.Necu se vise nadovezati ni na jedan post sto se ovog tice.Moderatori brisite kako vam je volja.
Nisi jedini koji se jedis i besnis mi smo takodje dali 2 vagona soje za delimicno razduzenje koja je obracunata po 38 din sa PDV.
 
Ne mogu da sakrijem radost i moram ponovo da izrazim srecu zbog otkupljivaca kojima soja pre mesec dana nije trebala i placali su je 35 din. Da su bili manje alavi i bezobrazni otkuplil bi u zetvi vece kolicine i ne bi se utrkivali ko ce danas vise da plati soju. Ajmo bizMismeni vadite ::novac::
 
Nazad
Vrh