Cena soje rod 2013.g.

verovatno da ce se krecati oko 350e.
 
Соја ће у свету имати добру цену, а мислим да мора и код нас још већу. Ништа ми није јасно, много трпимо, а шта настане после тога ко зна.
 
Соја ће у свету имати добру цену, а мислим да мора и код нас још већу. Ништа ми није јасно, много трпимо, а шта настане после тога ко зна.
35 dinara sa kursom evra pri isplati 120 dinara
 
Нема друге него да се поново отвори кладионица. :osmeh: По мени, соју треба складиштити. А цена ће касније бити добра.
 
I oni zilaviji koji cekaju eventualni skok psenice i kukuruza tesko da ce moci cekati i soju. Ostaje samo da se molimo Bogu da bude normalne cene...
 
Odakle ti ta infomacija ? Nema sanse, nikad nije bila 4 kn, prosle godine kad je bila katastrofalna susa je bila 3,80 kn.
 
Pre neki dan sam čitao na nekom forumu u vezi protesta u HR a bilo je reči i o cenama suncokreta i soje.
 
I jasam juče pročitao da je ta cena u Hrvatskoj i da pored Šećerne repe Soja jedina kultura koja će biti isplativa ove godine.
 
Nisam se javljao do sada u vezi cena,ali evo imam neke informacije pa da podelim sa vama.Najbitnije je u ovom momentu da se drzava ne umesa i zabrani izvoz soje.Dosta ima igraca koji su zainteresovani za izvoz soje.Ugovori za izvoz soje su na minimalno 420 evra po toni pa sad mozete racunati kkoliko izvoznici imaju prostora da ponude proizvodjacima.U slucaju da se zabrani izvoz Viktorija ce imati totalni monopol i to bilo jako lose po nas.U slucaju da zabrane izvoz terminski ugovori ne bi bili ispostovani i sve manje kupaca bi Srbiju dozivljavali kao ozbiljnog igraca i na duzi period Viktorija bi profitirala.Ako se drzava ne bude mesala u izvoz(sto je za sada vrlo verovatno zbog pritisaka iz inostranstva,jer uvek se nadje jaci ker) izvoznici bi trgovali sa znacajnom kolicinom,sto bi rezultiralo da bi Viktoriji zafalilo non GMO soje,i automatski bi podigla cenu u otkupu na vise od 420 evra/toni da bi sprecila veliki izvoz i da bi ipak obezbedila sebi sirovinu po kojoj je i prepoznatljiva kao preradjivac.
 
Viktorija ce da izvozi non GMO, nama ce da prodaje ovu ,,uvoznu".
Ova domaca nece na moje njive.
 
Kod mene u kraju ce se vrsiti sojina slama,a od roda nece biti nista posto nas kisa obilazi u sirokom luku.
 
Pre neki dan sam čitao na nekom forumu u vezi protesta u HR a bilo je reči i o cenama suncokreta i soje.

Ma to su samo pretpostavke i nase zelje, tako smo i za zito pisali pa smo dobili k, isto kao i vi. Mislim da bi trebala biti oko 3,50 kn ali nista se ne zna dok se ne ovrsi, tako je svake godine kod nas.
 
Nazad
Vrh