Cena soje rod 2013.g.

Nemojte ljudi izlaziti sa takvim cenama soje. Pa, treba l' da se obogatimo? :haha: Lepo će oni sve sračunati, a prihod po ha će biti kao i do sad 1000-1500 €. Rod je manje bitna stavka.
 
Od prilike tako ce biti i kod nas. Mozda ce rod u redovnoj setvi koja je uradjena u prvim rokovima dati do 1500 kg max i ni gram preko toga. Ova sto je presejana je u ocajnoj situaciji jer mauna ima jako malo i jedva da se mogu napipati.
 
Посејано 17.4. али то нема везе јер су махуне са врха отпале, а друга трећина празне. Тако да род, тешко код мене може да пређе 1300/ха. Теоретски, а у пракси очекујем и мање.
 
Ja posejao kasnije, imao los sklop i nicanje... Medjutim, vodjen iskustvom od prosle godine i sad sam zalivao, pa trebalo bi da prebaci 3.5t/ha. Cena ne zna ni sami Bog. Ako ce biti analogija sa psenicom, do djavola onda sve...
 
Suska se suska...
Ispod 50 dinara je neisplativa soja. Prinos ce biti oko 1300 kg/kj jer kise nisu pale kad joj je bilo najpotrebnije.
 
Iz izvora bliskog MK grupi danas mi je javljeno da ce se cena soje rod 2013 god. kretati oko 29.30 plus PDV ::jako_besan::::jako_besan:: Bice cista propast ako je ta informacija tacna...
 
Smesno deluje, ali sve je moguce, mada ne verujem jer ta cena ne da nije isplativa vec je daleko u minusu.
 
Nemojte lupetati o cenama biće katastrofalno niska sve će biti kao na berzi minus dva tri dinara i to je to pljunite me ako nisam upravu ovo je lopovluk neviđeni pa već se skidaju suncokret i soja a cene nema na vidiku samo lupetamo prinuđeni smo kipovati pošto- poto jednom rečju bankrotiraće mnogi i spas će tražiti u bankarskim kreditima.
 
Nemojte lupetati o cenama biće katastrofalno niska sve će biti kao na berzi minus dva tri dinara i to je to pljunite me ako nisam upravu ovo je lopovluk neviđeni pa već se skidaju suncokret i soja a cene nema na vidiku samo lupetamo prinuđeni smo kipovati pošto- poto jednom rečju bankrotiraće mnogi i spas će tražiti u bankarskim kreditima.
Trenutno za soju mozes dobiti 55+pdv na berzi. To bi bila neka realna cena jer rod nece biti veci od 1300 kg/kj.
 
Mene bi pokrila samo 70 dinara posto ce rd biti katastrofa,kod nas ima dosta soja koje se nece ni vrsiti.
 
Nazad
Vrh