Cena semenskog kukuruza

Odg: Cena semenskog kukuruza

cukaneca je napisao(la):
Da li su ova semena ili bar neka od njih iz uvoza? Ako ne nadjem Pioneer iz uvoza neću ga ni sejati.

Meni juče stigao dekalb uvozni made in Romanija, Cukaneca dali je bolje rumunsko seme od našeg :sta: ja nekako u tom slučaju više bi voleo da je kod nas dorađivano. :ppozdrav: A cena 70 e. 50000 sj.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Da se neko ne uvredi,al' svi ce nekako bolje uraditi nego mi,pa cak i ti Rumuni.Ja sam izgubio totalno poverenje u nase doradne centre.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Dr.Gruja je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
Da li su ova semena ili bar neka od njih iz uvoza? Ako ne nadjem Pioneer iz uvoza neću ga ni sejati.

Meni juče stigao dekalb uvozni made in Romanija, Cukaneca dali je bolje rumunsko seme od našeg :sta: ja nekako u tom slučaju više bi voleo da je kod nas dorađivano. :ppozdrav: A cena 70 e. 50000 sj.

cena od 70 e je povoljno,kod nas traze 80e a nemaju ga,dobro je rumunsko seme,ja ga sadio 2010 i bio ekstra prinos, preko 6.5 tona pa jutru na arendama(zakup).jel imas tel od firme sto si kupio,da ustedim ::namigivanje::
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

@Dr.Gruja
Ni jedan nas doradni centar nije zadovoljio Dekalb standarde,
tako ne brini sigurno je dobro. :ppozdrav:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

mijo je napisao(la):
Ja sam vec"davno"nabavio seme kukuruza i to ZP tretirano Imidorom po ceni od 2790,00 i 3 190,00 dinAara po vreci od 25 000 semena i stvarno mi to nije skupo ove godine :ppozdrav:.Bitnije mi je da je ZP zaista pravo seme :D
Ja ne znam dali se Mijo seca ali pre samo desetak godina je vrecica semena bila 30 deutz mark i to 10 kg i ako se zalomi malo sitnije seme kao npr. sto je bio 640 ili 606 sa dobrom masinom si mogao da posejes blizu hektar.E TO NIJE BILO SKUPO. a kukuruz je bio oko 25 do 30 DM. 100 kg.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Seme je naručeno pre nekih mesec dana preko jedne zadruge i stiglo samo po narudžbi ništa viška. :ppozdrav:


CITAT:
cena od 70 e je povoljno,kod nas traze 80e a nemaju ga,dobro je rumunsko seme,ja ga sadio 2010 i bio ekstra prinos, preko 6.5 tona pa jutru na arendama(zakup).jel imas tel od firme sto si kupio,da ustedim ::namigivanje::
[/quote]
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

pavelb je napisao(la):
da li je neko kupio dekalb sem. kukuruz,gde i koja cena?kod nas jos nije stigao,nema ga u apotekama
probaj u hemoslaviji,ja narucio u sredu 5699,javili mi danas da ce sutra da stigne. :cao:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

spasoje je napisao(la):
mijo je napisao(la):
Ja sam vec"davno"nabavio seme kukuruza i to ZP tretirano Imidorom po ceni od 2790,00 i 3 190,00 dinAara po vreci od 25 000 semena i stvarno mi to nije skupo ove godine :ppozdrav:.Bitnije mi je da je ZP zaista pravo seme :D
Ja ne znam dali se Mijo seca ali pre samo desetak godina je vrecica semena bila 30 deutz mark i to 10 kg i ako se zalomi malo sitnije seme kao npr. sto je bio 640 ili 606 sa dobrom masinom si mogao da posejes blizu hektar.E TO NIJE BILO SKUPO. a kukuruz je bio oko 25 do 30 DM. 100 kg.
imaj na umu, da se kukuruz u to vreme sejao na 28-30-32cm, što će reći da je potrošnja semena bila za 30-tak % manja
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Kermess-3300
Grecale-2700
AS 72- 2500
LG Poncho-3500,kako vam se cini...ja mislim da je realno,cekao me za pare 15-tak dana
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

da li je neko kupovao ove godine kermes KWS-ov,u apoteci kazu da ga ove godine ima samo uvoznog iz turske italije i francuske,prethodnih godina sam sa kermesom imao dobre rezultate medjutim sad ovaj uvozni neznam kakav je da li je to doradjivano za njihovo podneblje i njihovu klimu neznam kako bi se pokazao kod nas inace cena mu 3500 a nije zasticen.pozdrav
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

savato gde si nabavio LG Poncho? Treptaj imas u Agrini kod pijaca kermes 3300
Post je spojen: [time]1301338096[/time]
_________________________________________________
ja sam danas kupio 22 vrece KWS Kermesa cena 3300 sutra idem da uzmem B-23 isto 22 vrece i treba sutra da stigne i AS-72 dupla doza 12 vreca od po 30000 zrna ali neznam koja ce cena da mu bude.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

znam ali je neki uvozni strana deklaracija nemam pojma nesto iz turske ili italije prosle godine su imali nase pakovanje ovo sad neznam kakvo je
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Na mom Kermesu pise zemlja proizvodnje Turska,a verovatno je to seme doslo u dzambo vrecama i doradjeno kod nas posto pise Karavukovo 100% da je tako...Ne brini jedan je KERMESS :D Nasa deklaracija mora da bude,proveri jos jednom
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Da ranije je bilo na 28 svetinja razmak zrna po kilogramu matori za 1 lanac spremi 10 kilograma 640 i gas ali i od velicine zrna je zavisilo nekad je i 7-8 kg bilo dovoljno a sad se broj biljaka po hektaru prati i nikako da se stariji ljudi naviknu kad im kazes razmak na 19-22-24 samo se smeju bitno je da zrna dosta ima a klipove neglada skoro niko od mladjih poljoprivrednika
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

rasa02 je napisao(la):
@dr gruja
2echkq0.jpg


pocela je prodaja,ovo su cene za sj od 25 000 zrna,novitet je da ce od ove godine biti i pakovanja od 75 000 zrna,svo seme kupljeno u prodavnici Instituta za kukuruz u Zemun Polju ce biti tretirano sa insekticidom :D
[/quokod mene u prodavnici NS I ZP hipridi kostaju od 2690 do 3050
Post je spojen: [time]1301433852[/time]
_________________________________________________
panonac je napisao(la):
Danas dobio popust na semenski kukuruz ZP.
koliki popust ako sme da se zna pozz.
 
Možda nije pitanje za ovu temu,ne zamerite, nisam našao nijednu gde bi moglo da "pripada" malo bolje.
Htedoh da pitam koji je najbolji način skladištenja semenskog kukuruza koji pretekne, tj koji nije posejan pa ostane za sledeću godinu? Tj kako ga skladištiti da izgubi što manje na klijavosti? Razmišljam da ga ubacim (trenutno je u papirnim dž) u najlonske džakove, pa u podrum. Dobro ili loše?
 
Nazad
Vrh