Cena semenskog kukuruza

Potpisujem.
Baš smo kolega Peet i ja imali diskusiju gde sam ja tvrdio da je i soji dosta da završi vegetaciju kako treba dok on je bio mišljenja da treba još jedna mala letnja kiša.
Pekli smo kajsiju tada,soje u tom trenutku su izgledale febomenalno.
Nažalost Perina teorija je ispala tačna.
 
Upravo ta 2022 je uticala na pad povrsina pod sojom u 2023. Mi smo kosili 200-800kg/kj soje. Kukuruza 2000-4000kg/kj.
Kod soje je all in uvek. Ako pokisnes mozes da se nadas 3000kg/kj a moze da bude i 200kg/kj kao 2022. Famozne 2012 smo imali 700-800-1400kg/kj i to je druga najgora godina od kako ja pamtim. Sampion je 2022.
 
Kako da odmorim zemlju kad se ide u pasivni status ako prijavim subvenciju a nisam posejao kulturu, a toliko se napatio oko E-Agrara?
Što smo onda i Srđana maltertirali oko svih tih problema?
 
Pionir je totalno zasrao situaciju ove godine, neki hibridi sa forcem, neki lumiposa, neki nista. Ne znam kakve je to politika. Meni najvise odgovara da je ne tretirano seme, ovo sad ne znas sta je i kako je.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
@Matić tako je! Kompletni putevi se preoru jer se eto tobož ne koriste. Idite okolo verovatno tako razmišljaju.... Glad je strašno velika a što je najgore nije boranija u pitanju.
Uspeo sam ove godine pronaći klot seme Pionira koje sam hteo, skoro sve. Jedino 9241 nema klot.
 
Strašno je svuda.Uzeo sam 0164 nezaštićen, 9241 nezaštićen seme iz uvoza kao i prethodnih godina, 0710 je zaštićen u fulu, cena sitnica.
 
Ima i nezaštićenog, nego taj zaštićen im ostao prošlogodišnji pa guraju njega.
Tako bilo prošle godine sa p 0217.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni sve to lici da planiraju da idu kao i DKC na sva semena sve zastite biostimulatori itd. Mozes da biras samo hibrid
 
Jel taj 9241 toliko dobar, kad ga svi spominjete?
Nije loš ali za nijansu je bio bolji kws 2370, bolju vlagu je imao u vršidbi ali su nešto zabrljali sa semenom pa je bilo problema prošle i pretprošle godine. Ove godine su ga povukli sa tržišta a izbacili novi hibrid Lauro. Na probu sam ga uzeo ali sam hteo i 9241 ako Lauro podbaci međutim, nema...
 
na izgled 9241 je super,medjutim kod nas nije uspevao tj bio je slabiji od drugih hibrida

dobar je sigurno hibrid ali ne za nas gore,nedostajalo mu vlage sigurno
 
Nazad
Vrh