Cena semenskog kukuruza

A cena i hibridi? Jesi li dobio račun, možda će trebati za subvencije. Čuo sam da će važiti samo računi iz 2024.
 
Ништа то још није сигурно, народ прича шта чује. Мислим да ни у министарству још нису разрадили ту проблематику до краја, ако је уопште и буде.
 
49388d1c471a40251d124673f3e6677c.jpg



Plus 1760 lumiposa -300din neka premija

Sve cene sa pdv

Na ukupnu cenu -4%


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nebi se slozio Sale . Cijena osnovna jeste pljacka , ali te specije vrijede svaki dinar. I ja sam bio skeptican ,za insekticide ,pogotovo za tzv bio stimulatore. Promijenio sam misljenje. Mislim da se isplati to.
 
@MOMOSARIC

Jesi imao uvid u cijenovnike kod nas?
Nekako mi se cini da bi moglo biti jeftinije sjeme za koju marku u odnosu na proslu godinu.
Mislim da je u Srbiji prosle godine bilo skuplje ili sam u zabludi???
Nisam. Zadnjih godina sam preso na 100posto plodored. Jedne godine sve kukuruz ,druge sve soja i u krug iz nekih razloga. Sad mi na redu soja , pa nisam upratio
 
Nebi se slozio Sale . Cijena osnovna jeste pljacka , ali te specije vrijede svaki dinar. I ja sam bio skeptican ,za insekticide ,pogotovo za tzv bio stimulatore. Promijenio sam misljenje. Mislim da se isplati to.
Momo moj to što oni nanesu na seme je toliko malo i beznačajno a naplate kao da je čarobni pasulj, ako hoćeš već da pomogneš biljci u startu (što bi rekli u venu) onda probaj sa mikrogranulisanim đubrivima, imaš depozitore pa probaj, mada i tu na kraju nema neke ekonomske dobiti na kraju, kod nas svi odustali od tog, onda možeš misliti koja je to količina nečeg što se nanese na seme i koliki je uticaj na razvoj biljke, ko kad bi pljunuo u more.Kod mikrogranulisanih đubriva se bar vidi napredak golim okom a što se tiče forsa to pomaže donekle ali je jadno koliko oni to naplate, navikli da nas šišaju a i što da ne, kod semena mi je bitna energija klijanja i klijavost i fungicidna zaštita a za dalje se ja sam staram.
 
Upravo u vezi toga sto kazes , klijavost, energija, fungicidna zastita ,.... U ranoj sjetvi period izmedju sjetve i 5og lista je cak oko 40ak dana . 40ak jako bitnih dana , a do 5og lista ili 4og kako ko racuna , kukuruz skoro potpuno zavisi i napreduje od onog sto je u zrnu sjemena , ili na njemu. Tek kasnije zavisi od onog sto nadje u svojoj okolini ili zemlji i od sunca,vode...
 
Momo ti pravi kockar, ides na sve ili nista. Ja idem kukuruz i soja 50/50 pa ako kiksne soja kukuruz vadi ili obrnuto

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
@CetojevicM
Neznam baš za svaki hibrid, ali na primer p0217 pre 2 godine bio 5800din, prošle ga plaćao 7200 mislim a sada je preko 8000....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh