Cena semenskog kukuruza

Koliko znam, prošle godine hibrid PO 216 nije bio u ponudi.Znači da je novo seme ,bar za ovaj hibrid.
 
321048_493321590717880_62818150_n.jpg

Da li su ove cene sa pdv-om od 8% ili bez njega?

Najskuplje Pioneer seme u ZZ Milenijum je oko 5500dinara sa pdv-om i bez poncha. Najjeftinije je oko 4800dinara. Singenta je oko 3800dinara.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam upit za cene u Hemoslaviji kod Novog Sada. Pitao sam da mi posalju cenovnik hibrida kukuruza ali mi nisu poslali. Pitali su konkretno sta me zanima od hibrida. Poslao sam im spisak, pa cim odgovore postavicu cene.

Kako biti siguran da ste dobili originalno seme, tj. da nije prepakovano od prosle godine ili tako neke slicne prevare? Svaki dzak treba da ima onu etiketu ali verujem da se i se to lako moze kopirati.
 
Možda ti je i bolje ako nije taze s obzirom kakva je bila godina.Pa nije semenski rasto na marsu nego u Srbiji brate.:sta:
 
Imao sam vrlo losa iskustva prosle godine sa Agrimax hibridima Duna i Blast pa sam zbog toga zabrinut. Ne znam da li je zbog neke prevare sa semenom ili zbog izuzetno lose sorte kukuruza. Nisam samo ja imao losa iskustva vec svi oni koji su ga sejali u mom ataru. Sav taj semenski kukuruz je kupljen u Pancevu.
 
Samo vi slusajte Urosa I Zaharija,mante se ljudi,pa zna se ko pravi prave kuruze,ko ima pravu doradu i ko je stalno u vrhu....."agrimax" jeboootee:sta:...pa onaj SK1 iz doba jure je izmisljen za te nove kuce.
 
Kod nas se većinom prva tura kuruza već rasprodala i čuo sam od par ljudi da će možda sjemenskoga i faliti čak.
Kako je stanje u Srbiji, hoće biti dosta?
 
I ovde je slična situacija, svaka semenska kuća ima po 2-3 hibrida koje imaju a nemaju. Pioneer- F38 i V74 i ovi novi, Syngenta-Pako i Sincero čini mi se, ZP- 555 od starta nemaju, sad im ponestaje i 505 i 560, KWS- Konsens koliko ja znam, za taj sam pitao, i td.
 
drugari znate li cenu as i lg hibrida? izvinjavam se sto se ponavljam :osmeh:, inace moje misljenje je dasu bas skupi, cak sam cuo daje recimo dekalb 200 evra vreca ...straobalna cena
 
Nazad
Vrh