Cena semenskog kukuruza 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za kolegu Paora:
:osmeh: Hvala na informaciji u vezi OS644. Ja ga nisam nikada sejao, ali moji roditelji jesu. Iz tvog posta proizilazi da je ZP677 hibrid istih karakteristika. Jako dobro rodi, ali ima isto tako lošu osobinu - nestabilu stabljiku (to sam rešavao zagrtanjem, pa mi je to sada redovna navika i za druge hibride). Takođe, 2006. sam napunio kotobanje pa mi je neplanirano njega ostalo oko 2 KJ za vršenje. 28. novembra sam ga ovršio i imao je 24% vlage. Odrali su me za usluge sušenja.

Za komšiju Čugija:

:osmeh: Hvala na informaciji u vezi NS640. Već sam uzeo ZP684, tako da za čardak njega sejem.

Usput: pre dva dana sam posejao repu, KWS pila. Šta će biti - videćemo.
Jer najavljuju sledeću nedelju niske temperature... :cao:
 
godinama sam sejao 677. odlican hibrid za godinu s padavinama ali VRLO osetljiv na sušu.
 
Pionir Florencia, kod mene 2250 dinara, 25000 zrna ili ti kako sam na dzakli procitao 6,9 kg ::novac::
doduse taj samo i sejem, za druge nisam pitao cenu.
 
2250 dinara:haha::haha: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:

Da se nije trgovac nešto preračunao.

Kod nas Delta ima svoj diskont i prodaje Florenciju po 2850 dinara.

Inače ove godine sejem 8 jutara Florencije, sve za kombajniranje.

A evo kod nas sada konačno :kisa: :kisa: :kisa:.
 
branko je napisao(la):
2250 dinara:haha::haha: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:

Da se nije trgovac nešto preračunao.

Kod nas Delta ima svoj diskont i prodaje Florenciju po 2850 dinara.

Inače ove godine sejem 8 jutara Florencije, sve za kombajniranje.

A evo kod nas sada konačno :kisa: :kisa: :kisa:.





Evo i slikica.....to sto sam uzeo za ektar za vrsidbu


Izvinjavam se za losiji kvalitet....slikano je mobilnim

A i losu sam cenu rekao....ja reko da zaokruzim :D

:bravo: 2257,20 dinara tacnije......25000 zrna


edit by Čugi:poruke spojene, Bobane, Bobane, rekli smo nema uzastopnih poruka u kratkom periodu, koristi opciju izmeni.
 
Ma kvalitet slike je sasvim ok, sve se lepo vidi.

Treba samo još jednom podsetiti da se pogleda deklaracija prilikom kupovine semena, to jeste do kada je roba ispravna. Oni kojima to nije bitno, preporuka da promenu stav, jer ako već plaćate bar neka bude ispravno. Trgovci će istu cenu staviti i za robu koja je nova, kao i za onu koja je pred istekom zaliha.

:sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:

Čudim se da se do sada nijedan vlasnik poljoapoteke nije registrovao na forumu, pa da sam predstavi proizvode iz svoje poljoapoteke, jer je reklamiranje dozvoljeno u kontekstu. A reklame nikada dovoljno.
 
Deklaracija proverena.....i cudo jos vazi :osmeh: do 31.09. :kisa:

@Čugi

I bre ti si nasao starijeg coeka da podsecas......sve cesce zaboravljam :D :D :D
 
Danas sam vodio prijatelja u novu Miškovićevu apoteku u Staroj Pazovi, i kupio je R10 po ceni od 2510din, ipak je to "prva ruka".
 
:osmeh:

Ispravka:
Uzeo sam na ugovor Florenciju. Dobio sam i fiskalni račun. Cena 2200 din setvena jedinica. Dakle, nije baš sve tako crno. :D

Za Čugija:
Jako dobro je opremljena Deltina apoteka, ali kada vidiš cene, najbolje da se odma' okreneš i odeš. Jedino im je folijarna prihrana od 15kg prihvatljiva cena u odnosu na koncentraciju koju proizvođač preporučuje. :bravo:
 
Branko, gledao sam i cene herbicida i mogu ti reći da su kao kod proizvođača direktno, bar što se tiče Bayer-ovih proizvoda, za divno čudo ne "ugrađuju" se ništa, (što se ne može reći za ostale poljo apoteke), što me je prvi put prijatno iznenadilo, a da je vezano za Deltu!
 
Čugi, kupujmo domaće.  :haha:

Galenikini preparati ništa ne zaostaju za stranim, a jeftiniji su.  :cao:

I da, vrlo važno...

Florenciju sam uzeo u Napretku, dakle Delti:haha:?

Možda je njima i malo stalo do nas zemljostrugača. ::lose::


edit by Čugi:poruke spojene, rekli smo nema uzastopnih poruka u kratkom periodu, koristi opciju izmeni, povedite malo računa o ovome. Hvala svima!
 
Na žalost nemam poverenja, veran sam Bayer-u i nikako do sada nisam pogrešio, mada još koristim i Syngent-in Fusliad i BASF-ov Pulsar, ali i to će se proveriti ove godine, da li ih je gosp. Mišković "prekrstio" od kako je počeo da pakuje BASF proizvode. :zli:
 
Da, to je potpuno u redu. Stvarno ima falsifikata. Godinama kupujem u Hemoslaviji i mogu reći da nikada nisam imao problema sa razređenim herbicidima.
Prošle godine sam probao sistem špartanja, kada je kukuruz 3-4 lista, sa istovremenim prskanjem u trake. Velika ušteda herbicida. Namontirao sam bure od 400 litara na špartač i to mi je dovoljno za 7-8 jutara.
Kasnije celu njivu oprskam sa pola doze Motivela, ili Talismana, i zagrnem, i to je to.
Uvek uspeva. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh