Cena semenskog kukuruza 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super što ti link odgovara, sada nam možeš reći kako se kreću cene u Brčkom i šta ima u ponudi od semena kukuruza.
 
juce sam obiso sve apoteke jos ni jedna nije dobila pijonir ni ns u dvije sam naso zp hibride i njima je cjena 75km a kazu da bi pionir mogo biti 83km a ns 94km ludnica stari :zli: :sta:
 
Evo jutros kod nas u Krusevcu videh da je stiglo seme ZP.
Cena je ZP 677 2600 dinara a ZP 434 2950.
Samo sam za njih na brzinu zapamtio.
NS tek treba da stigne.
 
@ Enes
Sva NS pakovanja semena hibridnog kukuruza su 30.000 zrna. :ppozdrav:
Kilaža se kreće od 6,3 - 11.2 kg.
 
auuu ljudi kod mene u brckom pionir R10 80km (3424dinara) M34 85km (3638 dinara) :zli:l ludnica moracuj ja doc kod vas da se podmirim nije za bacit 25km (1070 dinara ) po vrecici . nije mi jasno odkud tolka razlika.
 
Sto ste svi zapeli samo za cenu.Prvo pogledajte deklaraciju:klijavost i datum proizvodnje semena i dokle vazi deklaracija.Nemojte da sa opecete! :bravo:
 
Ja pre koji dan isao da pazarim kuruz za setvu......tu kod mene u blizini.....a oni se zacudili pa pitaju "sa ce ti tako rano, nije mu vreme" a ja se lepo okreno pa napolje. Odem kod drugog ista stvar "Nemamo, bice"
Kako stoji stvar kod vas, jel ga imate u prodaji?
 
ja kupio pre više od mesec dana...a ima svega, po svim apotekama i zadrugama..
 
Kupljeno pre dve nedelje NS 6010 i 6030.
Kod mene već nema nekih hibrida kolika je potražnja,inače apoteke su (bile) dobro snabdevene.
:ppozdrav:
 
Pionira nema ispod 320kuna ili 44 eura. Pakovanje 25000 zrna. Sramota. Kupio sam nesto zimus po staroj cijeni 280kn a sada od 320 na dalje
 
Pionirove hibride, F02 i B23, je moguće dobiti samo preko Delte.
ZP hibride nabavljam preko veze.
Najpovoljniji su GENETIC hibridi. 3500 din vreća sa 35000 zrna.
Iako sam bio jako skeptičan prema ovim hibridima, prošle godine sam posejao uporedo B23 i GENETIC PANDA, oni su približno iste FAO grupe, i razlika je bila neznatna u korist B23.
Tako, ove godine sejem samo Pionire i GENETIC. Ti su za vršenje.
Za kotobanje: budući da je do NS640 teško doći, poslužiće i ZP684, ili ZP677.
:D

Za kolege iz Hrvatske pitanje: :cao: :cao: :cao: :cao:
Tokom osamdesetih su moji roditelji sejali OS644, koji je uvek imao fenomenalne prinose. Intersuje me da li postoje još ti hibridi - ili poboljšani?
 
dugo vremena je os644 bio top hibrid po urodu, ali su se s godinama zapažale i neke njegove slabosti - lom stabljike, zadržavanje vlažnosti, snijetljivost...tako dda su ga malo po malo istiskivali novi hibridi. Prošlih godina u skladu s potražnjom je njegova zastupljenost u prodaji bila mala, a ove godine ga nisam vidio. OS institut ima nove i bolje hibride i vrijeme 644 je odzvonilo...
 
Konačan izbor je pao danas, Pioneer R10 2680din/2500o zrna, NS540 3320din/30000zrna, NS640 imam zalihe od prošle godine.
Branko imaš u Golubincima NS640, stigle nove zalihe!
 
Različite FAO grupe zrenja, 540 je raniji, može i za vršidbu a može i kotobanju, dok je 640 neprevaziđen za smeštaj u kotobanje, naravno i razlika u prinosu u korist 640, koji je najrasprostranjeniji hibrid kod nas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh