Cena semenske pšenice

Prošle godine nestane mi tretiranog semena, a nisam imao više hemije, i da ne kupujem semensku, posejem samo onako selektirano, malo više od 1 hektara. U tom delu atara sam imao 6 hektara pšenice, sve parcela uz parcelu, sorta Avenue, apsolutno nikakave razlike u prinosu nije bilo izmedju te i one tretirane.
 
Ja znam ljude koju imaju preko 90 godina i nikada nisu bili bolesni, nikada nisu bili kod lekara i puše, posahranjivali ceo komšiluk.
 
Meni u apoteci ponudili Apilca bez Yunte (ali ima neku valjda zaštitu) po ceni od 69 din. A i ostale sorte su na tom cenovnom nivou.
 
Ima još sredstava za zaštitu, nije samo YQ (Lamardor, Sistiva, Defender, Redigo, Tebukon...)
 
Изгледа се украјинско жито појело у новом саду у луци два реда камиона са житом за барже сад ће да се види ко је зарадио на житу Иста игра са кукурузом и сојом код митровића у каћу све цене су паду ником ништа нетреба док они откупљују по срамним ценама
 
Neko sluša savete iskusnih, neko nauči na teži nači, a neko nikada ne nauči.
Ja ne znam ništa ali vidim šta rade pametniji od mene, kojima rodi u proseku 9-10 t/ha i koji napreduju svaki dan.
Imao sam nemili događaj, jedan propali paor i propalica u svakom smislu mi iz dana u dan daje savete. Pokušavao sam da ga iskuliram i na kraju sam puko i rekao mu da je znao bolje od mene on bi bio na mom mestu, a ja na njegovom.
Moram priznati da je bilo dobrih saveta i razmišljanja od ljudi koji su propali ali to se retko dešava.
 
Ajde otkrij nam sta rade ti pametniji kad im rodi toliko. Mnogi bi da imaju te prinose. Daj da vidimo gde mi mnogi ovde gresimo.
 
Ajde otkrij nam sta rade ti pametniji kad im rodi toliko. Mnogi bi da imaju te prinose. Daj da vidimo gde mi mnogi ovde gresimo.
Pisao sam bar deset-dvadeset postova, mesec dana i mnogi su se smejali baš kao ti ali no. Ovde u selu vide ali neće da prihvate, čast izuzetcima. Zavidnost je čudo.
Neke od njih su neki forumaši pitali da li je tačno to što pišem i odgovorili su da nije. Kada sam pitao zašto su to rekli odgovorili su da nisu ludi da se raspravljaju sa nevernim tomama kao ja. Možda su upravu.
 
Aco naravno da ima. Samo koliko sam ovde saznao YQ je dva fungicida i dva insekticida.
U pravu si, samo što je onda i cena malo jača i sve tako u krug. Kad nazovem telefonom prodavnicu i pitam za cenu, a sledeće " koja je zaštita" većinom kažu da nemaju pojma i nisu ni čitali deklaraciju...
 
Kod nas za te prinose od 9-10t/ha mora baš da se potrefi godina.Bilo je kada sam imao takve prinose ali je češće prinos ispod toga.Probane su razne sorte,zaštićene sa Yuntom ili nekom drugom zaštitom i ne može se dostići toliki prinos.Sejalice su bile novije proizvodnje i opet se ne uspe postići toliki prinos.Tako da po meni prvenstveno zavisi od vremenskih prilika a onda posle toga dolazi do izražaja kakva je sagrotehnika urađena.
 
Nazad
Vrh