Cena semenske pšenice

Da li se kod vas seje šećerna repa ?
 
U Mačvi se posle propadanja šećerane u S.Mitrovici više ne seje repa, ima sigurno 15 godina. U Sremu se i dalje seje ali samo veći proizvođači tzv tajkuni ( North Army, Matić, Dobričanin...) ;)
 
Ako se sejala šećerna repa, a skontao sam da se sejala, onda nije problem koji ne može da se reši i da pšenica rađa 9-10t. Morate se vi postatati da nađete način, a načina ima.
 
Ma ne moze svake godine 9 10 tona psenice, 15 t kukuruza, 50 tona repe mora puno kockica da se slozi da bi bio taj prinos od samog kvaliteta zemlje obrade pa do najvaznijeg klime, projektovati taj prinos svake godine i na osnovu njega placati arendu i druge troskove je ludost.
 
Sejaćeš Matiću, vidiš da će izgleda samo na repi biti neke zarade, ostale kulture u minusu.
 
Vidim kako izgledaju u ataru i uopšte mi se ne mili da je sejem.Ima dosta drugih kultura, godina k'o godina, nekad bude dobro, nekad ne bude ali šta mu ja mogu, život ide dalje.
 
Koliki je tebi prosek pšenice u poslednjih 10 godina?
On nije sejao pšenicu.Pošto sada planira da seje bilo bi dobro da kada je bude skidao sledeće godine ovde nam prezentuje kompletne radove i postupak za postizanje prinosa od 9-10t/ha.Želim mu svu sreću da postigne tolike prinose ali ima tu puno faktora koji ne zavise od nas.
 
Koliki je tebi prosek pšenice u poslednjih 10 godina?
Nula (0), sejao sam soju u monokulturi. Poslednji put kada sam sejao sortu Marija imao sam 6,5t/kj. Radio jedan kombajn, nije mogao da napravi krug jer preliva, pokvario se. Dođe drugi, ja mu ispričam da nije prvom moglo da stane u bunker, on se smeje. Ali je i on po istom tragu morao da istera. Obojica su rekli da nisu nikada vrli takvu pšenicu.
Ali su to bili drugačiji uslovi za proizvodnju.
Nije bitno što nisam sejao pšenicu, znam o čemu pričam.
 
On nije sejao pšenicu.Pošto sada planira da seje bilo bi dobro da kada je bude skidao sledeće godine ovde nam prezentuje kompletne radove i postupak za postizanje prinosa od 9-10t/ha.Želim mu svu sreću da postigne tolike prinose ali ima tu puno faktora koji ne zavise od nas.
To košta. Ali uz ukusan obrok na lepom mestu mi se razveže jezik 😉😊
I da sve bude po planu većina bi me pljuvala i vređala na ovom forumu i društvenim mrežama.
Znam ko ima takve proseke i učestvujem u vršidbi i ljudi opet ne veruju
 
Код нас можда задруга извуче тај просеком 10т/ха али сваке године нема шансе. Раде анализе, бацају, нека вештачка ђубрива прављена само за њихове њиве, наводњавање и опет немају сваке године тај принос. Купили су сејалице, прскалицу и циклон у једноме, мапирају земљиште сателитско навођење где је земља добра ту мање вештака, где је лошија ту више и опет сањају годину са 10т/ха.
Јессм присталица узорковању земље али када би то било школски одрађено. Верујем да некоме и ураде како треба али тај % мали.
 
Ja sam ove godine učestvovao u vršidbi i mogu da svedočim + planiram da sejem pšenicu pa sam obratio veću pažnju. Koliko je kolega radilo n-min metodu ? A ona je već prevaziđena.
Moj savetodavac mi je preporučio 50 kg Uree po kj pred setvu ili novembru.
 
Nazad
Vrh