Cena psenice rod 2022

Ako bas rodi imamo velike sanse da izvucemo nulu.


Ugrubo sam računao pre neki dan iz glave. Jutro pšenice sa arendom me košta oko 1.000 evra. Ako bude 25 din i rodi 5 tona po jutru ja sam na nuli. To je ta tvoja priča...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
1 velika istina oko uloga i prinosa samo sto 90%, ljudi ne racuna amortizaciju i sva davanja koliko ih kosta ulog
 
Pojedincima juce kriv Vucic za cijenu zita a danas Ukrajina, samo oni nisu krivi sto nisu prodali dok je cijena bila dobra
Inace situacija nije dobra sa cijenom zita ali pada cijena i ostale robe, ako rodi bice prostora da nesto ostane, prezivjeli smo dve susne godine za redom
Baca jel si ti procitao ,sta si napisao dok nisi objavio?
 
otkupna mesta puna sa robom i oni nam sjebali cenu,uzimali kad cena jaka bila sad se i oni sami zatvorili kome se daje da izgubi.. pustili uvoz i eto ti rezultata... pusiona obrni okreni,da sam sve prodao i na jaku cenu do sad bi te pare otisle opet sve jedno

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Dzaba prepucavanja, ko nije izvukao pare na vreme ce dobiti po tamburi, nebitno da li trgovac ili proizvodjac. Nama nije neki problem mi smo navikli 🤣
 
Pojedincima juce kriv Vucic za cijenu zita a danas Ukrajina, samo oni nisu krivi sto nisu prodali dok je cijena bila dobra
Inace situacija nije dobra sa cijenom zita ali pada cijena i ostale robe, ako rodi bice prostora da nesto ostane, prezivjeli smo dve susne godine za redom
Ja ne znam da li si svestan šta si napisao. Pšenica u ovom trenutku nije u rukama proizvođača a i ako jeste to je veoma malo. Od prošle žetve je izvezeno nešto malo manje od 800 000t, rod je bio oko 3.2 mil t, potrošnja je oko 1.6 mil t, što znači da ima 800 000 plus prelazne zalihe od prošle godine a to je ona pšenice koja se nije izvezla jel je bila zabrana. Lako se može sračunati da ima 1.2 mil t do 1.6 mil t. To je pšenica kod velikih izvoznika koji su je platili 38 din a sada ne mogu da je izvezu nigde po toj ceni, plan je da se nova otkupi po 18 i onda napravi srednja cena sa starom pšenicom. Veoma je optimistična i nemoguća cena od 23-25 din novog roda, biće to dosta niže
 
Hvala
Znaci Ameri 12.5. Izbacuju usda izvjesce pa cemo vidjeticjel umanjuju prinos za svoju drzavu da potjera cijene gore. Ovisi jel to tako drasticno sa susom u Kanzasu i Oklahomi samo u jednom dijelu ili svuda.
Treba jos sacekati neke zetve u svijetu da vidimo formiranje cijena. Europa ko Europa sto pratim jedino Spanjolska i 1 dio Italije je upitan sa zetvom dok svuda dalje psenica dobro izgleda
 
Poslednja izmena:
Evropa je prevarena prosle godine od svojih politicara , da cuvamo zito. Zato je malo izvozeno , kupci su nasli druge prodavce npr Brazil, Rusiju... . Svi kamioni i vagoni su otisli za Ukrajinu i preplavili Evropu , prvo istocnu i jugoistocnu zbog usporenog transporta Crnim morem.
 
Stalno takva situacija, i rat neki zbog toga. Hoce americko zito iz Ukr, moze ako ide rusko djubrivo preko Crnog mora. Poljaci i ostali junaci misle da mogu svoje po jakim cenama da prodaju - odma stiglo otrovano iz Ukr po dzaba cenama i jos moraju da ga uzmu jer EU placa 100 miliona mito i korupciju. Sve posten gospodski svet
 
Nazad
Vrh